Переглядів: 4107

Олег ЛЯШКО: Наступні вибори — це бій за землю

Ляшко вимагає захистити українські чорноземи

Не встигли вщухнути емоції навколо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, як в оточенні новообраного президента заявили про необхідність скасування заборони і навіть про продаж українських чорноземів іноземним інвесторам.

Наприкінці квітня один з радників команди Зеленського, екс-міністр економіки Айварас Абромавичус, під час конференції Європейської бізнес-асоціації заявив, що ринок землі має бути відкритим: «Позиція така сама, як і у всіх нормальних людей — команда за відкриття ринку землі», — зауважив він.

На думку радника президента, для популяризації цієї ідеї слід проводити зустрічі з аграріями й обговорювати питання відкриття ринку, оскільки в кожного з учасників «своє бачення».

Позицію радника підтримав і голова президентської партії «Слуга народу». «Відкривати ринок землі, звісно, потрібно. Чому? Тому що це фактично обмеження прав власників на використання їхньої власності», — заявив Дмитро Разумков.

Лобісти відкритого ринку в якості аргументів часто-густо звертаються до європейського досвіду, мовляв, у Європі земля давно перебуває у вільному обігу і кожен може вільно продати належний йому пай.

Насправді ж це лише частина правди. Земля частково таки перебуває в обігу, однак існують серйозні заборони на її продаж іноземцям, а якщо це й дозволено, то за прискіпливої уваги з боку держави.

Змінювати цільове призначення, штучно роздувати земельні банки або виснажувати ґрунти — суворо заборонено. Європа думає насамперед про екологію, зайнятість і розвиток дрібних сімейних ферм. Розмір середнього сільського господарства в Італії — 9 гектарів, у Польщі — 8, в Іспанії — 20 гектарів.

Чи не єдиний політик в Україні, який запропонував європейську модель господарювання на землі, — Олег Ляшко. Він виступив з різкою критикою ініціатив нової влади щодо продажу землі.

«Зеленський сьогодні продовжує ту ж політику, яку проводив Порошенко, — хоче продати землю, пояснюючи це тим, що цього вимагає меморандум з МВФ. Замість того, щоб переглянути меморандум, змінити державну політику і дати дотації нашим фермерам, влада хоче забрати в них землю. Я хочу попередити українців: наступні парламентські вибори — це бій за землю», — заявив Ляшко з трибуни Верховної Ради.

Справді, якщо простежити за логікою дій Радикальної партії, то вона виступає чи не єдиним захисником селянства і дрібних фермерських господарств. В арсеналі «радикалів» — і зміни до Конституції, які мають закріпити фермерство як основу аграрного устрою, і законопроект «Рейдерству — стоп», що унеможливлює крадіжки земельних ділянок, а також численні ініціативи з підтримки дрібних і приватних сільськогосподарських виробників: збільшення дотацій на утримання корів, заборона ввезення пальмової олії, компенсації за придбання сільгосптехніки тощо.

«Нещодавно я зустрічався із земляками Володимиром і Світланою на Луганщині, в яких 12 корів, та з родиною Тетяни Сагайдак, у якої 6 корів. Я привіз цим родинам по доїльному апарату, але я не можу подарувати їх кожній сім’ї — це має бути політика підтримки сільгоспвиробників. А саме: дотації 5000 гривень за корову, компенсації за придбання техніки вітчизняного виробництва, пільгові кредити для фермерів, заборона пальмової олії і підвищення закупівельної ціни на молоко», — заявив Олег Ляшко у Верховній Раді.

Звісно, питання продажу землі — дискусійне. Соціологічні дослідження показують, що більшість населення все ж проти скасування мораторію та запуску вільного ринку. Якби референдум відбувався сьогодні, проти вільного ринку землі, за різними оцінками, проголосували б від 60 до 75%.

Референдуму поки що нема, однак парламентські вибори вже не за горами, і тут важко не погодитися з Олегом Ляшком. Вони справді стануть «битвою за землю».

Ірма ВОДОПОЛОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net