№ 43 (22062) четвер 6 червня 2019 року

Переглядів: 4205

Пам’ятник Жукову: демонтаж обов’язковий

Бачу, що ситуація з пам’ятником Жукову в Харкові вимагає більш докладних пояснень. Пояснюю.

Закон про засудження комуністичного та нацистського тоталітарних режимів містить декілька видів правових норм. Окремі норми визначають перелік того, що є символікою комуністичного або нацистського режимів. Інші норми — у яких випадках використання якої символіки є забороненим або має певні особливості. Третя група норм — це ситуації-винятки, на які не поширюються законодавчі заборони. Нарешті четверта група — це спеціальні норми, які вимагають від відповідних суб’єктів вчинення тих чи інших дій. У випадку з пам’ятниками — то це які категорії з них підлягають обов’язковому демонтажу органами місцевого самоврядування.

У межах переліку символіки комуністичного режиму ця символіка теж ділиться на кілька груп: державні символи, партійні символи, пам’ятники і пам’ятні знаки, об’єкти топоніміки та географічні об’єкти. Для кожної з цих груп в законі є окремий перелік, і для кожного з таких переліків можуть бути (а можуть і не бути) свої винятки.

Переглядів: 442

Хтось — на себе, а хтось — на державу

Як свідчать результати дослідження, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології, в Україні зафіксовано достатньо високі патерналістські настрої.

42% українців вважають, що держава повинна нести повну відповідальність за забезпечення кожної людини усім необхідним. Протилежну думку — що держава повинна забезпечити людям однакові «правила гри» у житті, а далі людина сама відповідає за те, як вона ці шанси використає, — поділяє таки більше громадян — 50%.

«На жаль, суспільству властивий певний інфантилізм і патерналізм — віра в те, що прийде хтось і одразу все нам зробить добре. А так не виходить», — прокоментувала свого часу дані опитування директорка «Демократичних ініціатив» Ірина Бекешкіна в інтерв’ю «Громадському телебаченню». І все ж у цьому питанні суспільство ділиться, воно не є суціль патерналістським, каже соціолог, що на її думу, неабиякий прогрес.

Переглядів: 3933

Авангард і надія християнства

Нещодавно у соцмережах прочитав лист волонтерки із Запоріжжя Люби Леонової. Він мимоволі фіксує добрі справи, привнесені в наше життя цією найшляхетнішою кастою України. Спонукає замислитися... Адже цієї «касти» раніше не було. То що ж сталося? Волонтерство народилося на Майдані як поштовх вищої сили, як своєчасна підказка Бога? Послухаємо цю дивовижну жінку.

«... П’ять років я робила те, що було потрібно Україні. Не купилася і не здалася навіть тоді, коли повітря на вдих не вистачало... Коли обпльовували, я піднімалася з бруду і йшла далі. Збирала... Просила... Ходила по школах, по людях, писала оголошення, які, траплялося, нищили через лічені хвилини... Йшла на телебачення і в редакції газет. Сортувала, тягла, складала, завантажувала буса разом з хлопцями. В мене все виходило — бо ви, мої друзі, були поруч всі ці п’ять років. Дякую вам!»

Далі Люба торкається актуальних волонтерських проблем.

Переглядів: 4155

Конфесійна самоідентифікація

12–18 травня Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів всеукраїн-ське опитування громадської думки щодо конфесійної структури населення України та створення Православної церкви України.

Конфесійна структура населення України (суб’єктивна самоідентифікація)

Для визначення конфесійної належності респондентам спочатку ставилося запитання «До якої конфесії або релігії, якщо така є, Ви себе відносите?» й у разі, якщо респондент обирав варіант «Православна церква», його додатково запитували: «А до якої саме Православної церкви Ви себе зараховуєте?».

Переглядів: 4056

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ. ПОСТАНОВА 1

ПОСТАНОВА

4 червня 2019 року         м. Київ        № 930

Про реєстрацію кандидатів у народні депутати України,
які балотуються в одномандатних виборчих округах у порядку самовисування
на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року

До Центральної виборчої комісії надійшли заяви громадян України про самовисування разом з іншими документами для реєстрації їх кандидатами у народні депутати України в одномандатних виборчих округах на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Розглянувши зазначені документи, Центральна виборча комісія встановила їх відповідність вимогам Закону України «Про вибори народних депутатів України».

Переглядів: 4064

ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ. ПОСТАНОВА 2

ЦЕНТРАЛЬНА  ВИБОРЧА  КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

    31 травня 2019 року        м. Київ     № 914

Про реєстрацію кандидатів у народні депутати України,
які балотуються в одномандатних виборчих округах у порядку самовисування
на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року

До Центральної виборчої комісії надійшли заяви громадян України про самовисування разом з іншими документами для реєстрації їх кандидатами у народні депутати України в одномандатних виборчих округах на позачергових виборах народних депутатів України 21 липня 2019 року.

Переглядів: 461

«Музика сфер», герої і демони...

Нещодавно у Музеї сучасного мистецтва Одеси, що на вулиці Леонтовича, 5, у рамках фестивалю Odessa Classics відкрилася виставка «Музика сфер», що об’єднала творчість двох художників — Олега Соколова та Олександра Ройтбурда.

Під час відкриття увага присутніх була прикута до сповненої драматизму картини Олександра Ройтбурда «Гімн демонам і героям», яка у кожного викликала певні думки, враження чи асоціації. Куратор виставки, директор МСМО Семен Кантор пояснив:

— Полотно Олександра Ройтбурда пов’язує експозицію в єдине ціле, виступаючи смисловим центром виставки. Назва роботи, її настрій у якомусь сенсі символізують життя і творчість Олега Соколова.

Переглядів: 4180

Осердя Українського Світу

Приголомшлива для всіх нас звістка: перестало битися серце Олександра Євдокимовича ЦИРКУНА (1939—2019).

Великого патріота України, шістдесятника, архітектора, без участі якого в Одесі не відбувалася жодна українська патріотична подія.

Дивно, як він знаходив у своїй душі місце для всього Українського Світу, бо, здавалося, що душа його і серце були вже розпухлими від безмежної любові до людей!

Унікальна особистість — неймовірної киплячої енергії, що всіх заряджала потребою рішучих світлих діянь!

Переглядів: 4209

Із тих, хто небо держить на плечах

Ми любили дядька Сашка. Від нього струменіло щось настільки потужне, надійне і світле, що, стрічаючись з ним, ти відразу — які б клопоти не обсідали — почувався спокійнішим, захищенішим, впевненішим. Обережний потиск міцної руки, побратимські (для молодших — батьківські) обійми, щира усмішка з-під розкішних вусів і безперервний потік іскринок-живинок із стожарів-очей…

«Алло! То дядько Сашко. Є ідея. Увечері забіжу на хвильку — обмізкуємо. Виходитиму з майстерні — дринькну…».

Спорожніла без майстра майстерня. Дзвонить, але не «дринькає» телефон. Затужила по вірному синові старенька (шість віків вже стоїть на Чорному морі) Одеса, враз збурунився в ясну й тиху погоду Хаджибейський лиман. Осиротіли всі, хто знав і любив (а його не можна було не любити) цього велетня духу, взірця людської гармонії й самовідданого патріотизму — Олександра Явдокимовича ЦИРКУНА.

Переглядів: 4183

Мистець виразного звучання

Тяжка втрата для усіх нас... Перестало битися серце чудового художника, з гурту творчого об’єднання «Мамай», людини витонченої душі Олександра Стовбура.

У 1970-х роках художник увійшов до групи молодих мистців неформального напрямку. Виставкову діяльність розпочав у 1973-у участю у неофіційних «квартирних» виставках нонконформістів. Заслужений художник України, член Національної спілки художників України, член Національної асоціації мистців (з 1993-го). Почесний член Києво-Могилянської академії (1991). Лауреат Міжнародного бієнале «Імпреза-93» у категорії малярства.

Творчість Олександра Стовбура була максимально наближеною до рішення ідеї медитативного, споглядального живопису, свідомо обмежуючи себе рамками образо-творчих можливостей візуального мистецтва, завдяки чому його мистецтво набувало глибоко виразного звучання у будь-якому виставковому просторі.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net