Переглядів: 4282

Сильніший той, хто милосердніший

Вознесіння Господнє належить до дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов’язане із Воскресінням Господа Ісуса Христа. Святкується воно на сороковий день після Великодня.

Подія ця описана у Євангелії: на сороковий день після Свого воскресіння у Галілеї на горі, що зветься Оливною, давши учням останні настанови, Господь вознісся перед їхніми очами на небеса. Після цього з’явилися учням ангели, які сказали: «Чого стоїте й задивляєтесь на небо? Той Ісус, що вознісся на небо від вас, прийде так, як бачили ви, як ішов Він на небо!». І тому церква, згадуючи Воскресіння Христове і Вознесіння Його, також перебуває в очікуванні другого пришестя Ісуса Христа, але пришестя вже не такого, яким було перше — пришестя через приниження, через прийняття Господом образа раба, коли Він, будучи Величним Творцем, став людиною, в усім подібною до нас, крім гріха. Друге пришестя буде вже у славі Його, коли Господь прийде як Бог, як Творець, як Суддя всесвіту.

Свято Вознесіння дуже важливе для розуміння мети людського життя, бо людина є одночасно і створінням, яке існує в матеріальному світі, і в той же час істотою, яка належить до світу духовного, ангельського, до світу Божественного. Тобто людина є посередником між двома цими світами і поєднує їх. І Вознесіння Господнє є саме тим шляхом, яким має пройти кожна людина. Господь цим вказав людству напрямок зростання — ми маємо також піднестися від земного до небесного.

Святе Письмо говорить про те, що Спаситель вознісся на небо не тільки духовно, але й у тілі людськім. Це дуже важливий момент, який слід відзначити, бо Господь вознісся разом із тілом — із тією обожненою людською природою, освяченою через хресні страждання і Його воскресіння. Тобто виконав те призначення, яке не виконав Адам. Саме тому Христос називається також і другим Адамом, бо перший Адам, маючи призначення обожитися за допомогою благодаті Божої, обрав шлях гріхопадіння. Саме тому був посланий на землю Син Божий, щоб виправити це.

Через Вознесіння також відбувається і людське обожнення, тому що цієї обожненої, освяченої людської природи Ісуса Христа причащаємося й ми. Бо що означає слово «причастя»? Причастя — це єдність, спорідненість із чимось. І коли ми у таїнстві євхаристії, споживаючи тіло Христове, причащаємося Його, то ми приєднуємося саме до цієї обожненої людської природи і також стаємо причасними Господу нашому Ісусу Христу.

У розмові з учнями Ісус пояснив смисл істинної християнської досконалості: «Ви знаєте, що ті, хто вважає себе за князів у народів, панують над ними, а їхні вельможі їх тиснуть. Не так буде між вами, але хто з вас великим бути хоче, — нехай буде він вам за слугу... Бо Син Людський прийшов не на те, щоб служили Йому, але щоб послужити, і душу Свою віддати на викуп за багатьох» (Єв. Марка, 10:42-45).

Що потрібно нам для того, щоб піднятися до рівня досконалості і величності, але не земної, а Божої? Наприклад, часом трапляються ситуації, коли ми на когось ображені, може, й справедливо. З точки зору земних понять підійти і з’ясувати стосунки, вибачитися першим — вважається приниженням себе, доказом своєї слабкості. Але в християнстві все навпаки: вищий той, у кого більше милосердя. Хто знайшов у собі сили переступити через власні амбіції — той сильніший духом. Згадайте, навіть коли Христа розпинали, Він не проклинав своїх кривдників, а молився за них: «Отче, відпусти їм, — бо не знають, що чинять вони!». Отже, шлях до вознесіння пролягає через шлях Христа — через «пониження», тобто служіння іншим, через любов до ближньо-го свого, бо саме в цьому виконання Закону Божого.

Пройшовши земний шлях і показавши приклад досконалого служіння і безмежної любові, Господь через Своє Вознесіння приготував нам, віруючим і люблячим Його, місце у Царстві Божому, щоб і ми були разом з Ним. Але для цього нам потрібна особиста віра, що діє любов’ю, бо «віра без діл мертва».

Підготував Олександр КОЗЛОВСЬКИЙ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua