Переглядів: 4089

Крок до розуміння... жінки

У галереї «Invogue», що на Катерининській, 25, упродовж двох тижнів експонується виставка під назвою «Femmes in East», тобто жінки зі Сходу, що разом складає слово «фемініст».

Це своєрідне дослідження різних поглядів на жіночність у державах пострадянського простору за допомогою сучасних мультимеді-йних засобів. У рамках ініціативи «Жіноча академія лідерства» 15 жінок із Вірменії, Грузії, Молдови, України та Росії створили сім інтерактивних проектів на тему ставлення до фемінізму в своїх країнах.

Авторки розповідають про притаманні їхньому оточенню стереотипи, через творчість занурюючи глядачів у життєві ситуації, що відбуваються повсякчас.

Як бути жінкою-лідером у патріархальній пострадянській реальності, як відстоювати феміністичні цінності?

— Я переконана, що людям важливо зрозуміти, що таке фемінізм взагалі. У наші дні більшість сприймає його негативно і має про нього неправильну уяву. Наша виставка — це крок до розуміння себе, своїх цінностей, прав, до припинення внутрішнього конфлікту між тим, що «треба», і тим, що «хочу», до розуміння, що фемінізм — це рух за рівність, — каже учасниця проекту з України, режисерка Катерина Сазонова.

Те, що у сучасному світі є жінки-лідерки, означає, що зміни вже відбулися, і це дає надію на те, що майбутнє жінок у країнах колишнього СРСР буде набагато яскравішим, — вважає Анна Камай, кураторка виставки з Вірменії.

На стінах галереї — 15 жіночих фотопортретів та історій — спільне творіння фотохудожниці Юлії Кочетової-Набожняк і кураторки проекту Анни Камай.

— Я була медіумом, провідником, — розповідає Юлія. — Ці п’ятнадцять жінок — двигуни прогресу та агенти змін, пасіонарії. Для мене це цікавий досвід колаборації, героїні сприймають мене не як людину з камерою, а як рівну їм.

Учасниця проекту з Росії Лана Грязєва зібрала і представила у вигляді перформенсу словесні стереотипи, за допомогою яких жінок намагаються «поставити на місце» і рідні, й близькі, й навіть чужі: «Поглянь, який ти маєш вигляд», «Ти дитину народила?», «Що ти в житті зробила?» тощо.

— Для мене фемінізм — це мій вибір, — зазначає Катерина Кузнецова. Я мрійниця, журналістка, любителька подорожувати і феміністка — й це визначає мою особистість…

Відвідувачі виставки, які приміряли на себе те, що відбувалося, ділилися своїми враженнями:

Анна Кольцова, психотерапевтка:

—    Я не належу до феміністок, і не помічала раніше дискримінації за гендерною ознакою. Тому здивована тим, про що говорили дівчата, учасниці проекту. Жінки в Україні отримують на 33% менше грошей, ніж чоловіки?.. Це не моя правда. Я не розумію цього руху. Займатися своїм внутрішнім розвитком, емоційним інтелектом, відточувати власні таланти, припинити чогось хотіти від чоловіків, не намагатися їх перемогти, вирішувати свої проблеми самостійно… — Ось у чому для мене істина. Я сама встановлюю свої розцінки. Після того, як я вирішила питання власної неповноцінності, з чоловіками почала спілкуватися спокійно, конфлікти залагоджуються паритетно.

Галина Юдіна, фотохудожниця:

— З точки зору професійності — чудові портрети, високої якості, реальні образи жінок, якими вони є насправді… Але з точки зору внутрішнього змісту — вони дуже феміністичні. Я живу в іншому світі, й у мене відчуття, що жінки міряються з чоловіками силою, а не показують власну цінність. Учасниці проекту, вочевидь, завдяки участі в ньому, стали іншими — сміливішими, розкутішими, рішучішими. І в цьому його цінність.

Проект «Жіноча академія лідерства» організований Європейською академією лідерства і дебатів за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

Експозиція доступна для відвідання одеситами і гостями міста до 5 червня.

Вхід вільний.

Ольга ФІЛІППОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua