Переглядів: 817

Самовіддача вченого і політика

Серед маси людей є ті, хто у багатьох як фахово-професійних сферах, так і в суспільно-політичних процесах займає лідируючі позиції. А коли їм притаманні ще й високі моральні та патрі-отичні чесноти, вони стають тими, кого називають особистостями.

Саме такою особистістю є доктор фізико-математичних наук, професор, академік Академії наук вищої школи, член Українського фізичного товариства Валерій Тимофійович Швець, якому 6 травня сповнилося 70 років.

Про свій родовід шановний ювіляр недавно досить ґрунтовно повідав на сторінках «Чорноморських новин» («Село як дзеркало епох» у номерах за 6 та 31 січня), відтак це позбавляє мене необхідності розповідати про його походження та інші аспекти біографії. Зазначу лише, що народився і виріс він у простій селянській сім’ї на теренах нинішньої Одещини. Нагадую про це лише для того, щоб засвідчити: непересічність особистості, про що я казав вище, підкреслюється й цією обставиною з його біографії, бо щоб дістатися тих висот, яких Валерій Тимофійович досяг на науковій ниві і в громадсько-політичній діяльності, вийшовши, як то кажуть, з низів, треба, без сумніву, мати чимало відповідних і достатніх якостей.

Закінчивши на відмінно школу і так само Одеський національний (тоді — державний) університет, захистивши кандидатську, докторську дисертації і ставши професором, Валерій Тимофійович не був стороннім і до процесів державотворення. Свого часу він став членом Народного руху України, був обраний членом проводу НРУ, а згодом, у ненайлегші часи Руху, вже у незалежній Україні, очолив крайову організацію й успішно нею керував. При цьому не полишив успішно займатися теоретичною фізикою у дуже перспективному науковому напрямку, одночасно завідуючи кафедрою математики в Академії холоду. Вся ця діяльність вимагала високої самовіддачі, великої відповідальності й, повірте, чималої мужності. І все йому вдалося.

Мені приємно відзначити, що впродовж понад двох десятиліть я мав можливість творчо співпрацювати і товаришувати з Валерієм Тимофійовичем, можливість безлічі дискусій з ним на різні теми науки і громадського життя. При цьому, що важливо, як мені здається, для нас обох, аналізуючи ті чи інші громадсько-політичні проблеми, дискутуючи щодо них, ми однаково користувалися методологією, яка часто використовується у точних науках. Це не завжди означало одностайність у наших висновках, але й не віддаляло нас, а, навпаки, допомагало вирішувати проблеми якнайкраще.

Валерій Швець зустрічає своє 70-ліття на високому рівні творчих можливостей як у науковій праці, так і в громадсько-політичному житті.

З великим задоволенням і щиросердно вітаю вельмишановного Валерія Тимофійовича зі славним ювілеєм і зичу йому доброго здоров’я, наснаги на всі його благородні справи, творчого довголіття, успіхів на науковій ниві, активності у громадсько-політичному житті та сімейного благополуччя!

Ярослав ЛЕПІХ,
доктор фізико-математичних наук,
професор, академік АН ВШ України,
віце-президент Українського фізичного товариства.

Редакція «Чорноморських новин» щиро вітає давнього друга й автора газети Валерія Тимофійовича Швеця з ювілеєм і зичить йому всіляких житейських гараздів, плідної наукової праці, втілення усіх задумів та накреслених планів.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net