Переглядів: 1041

У пенсійних справах — в інтернет

Нині на «цифру» в нас активно переводять усі послуги, що надзвичайно зручно. Дійшла нарешті черга і до Пенсійного фонду, у відділеннях якого завжди було повно народу: щоб додати до пенсійної справи якийсь із численних папірців чи просто про щось запитати в інспектора, людям доводилося вистоювати чергу. Ситуація кардинально змінюється.

Про створення і запуск веб-порталу Пенсійного фонду України йшлося на брифінгу, який провів в Одесі заступник голови правління ПФУ Владислав МАШКІН.

— Більшість пенсіонерів — впевнені користувачі мережі. Тому Пенсійний фонд розширює надання дистанційних послуг через веб-портал різним категоріям: не лише тим, хто працює, а й тим, хто на заслуженому відпочинку. Обмежень на користування сервісами порталу нема. Ми максимально спростили доступність до них у тих рамках, які передбачає закон, — сказав він.

Отож, процес обслуговування клієнтів хочуть максимально перевести в інтернет. Тепер, щоб отримати різні довідки та інформацію в Пенсійному фонді, не обов’язково відриватися від вашого гаджета, не буде потреби навіть виходити з дому. Наприклад, щоб побачити розмір і складові вашої пенсії, треба просто зареєструватися на веб-порталі (portal.pfu.gov.ua). Для тих, хто допоки не вміє користуватися інтернетом, усі послуги, як і раніше, залишаться доступними у відділеннях фонду. До кінця року, обіцяють, повинна запрацювати й послуга, завдяки якій за призначенням пенсії можна буде також звернутися онлайн.

Правило для всіх одне: доступ до персональних даних має бути верифікованим. Тому обов’язкова умова для отримання користувачем ширшого кола інформації про себе — це наявність електронного цифрового підпису. Сьогодні із 3,2 мільйона користувачів веб-порталу електронних послуг Пенсійного фонду 400 тисяч зареєструвалися на ньому за допомогою електронного цифрового підпису.

До слова, ПФУ щомісяця обробляє до 1,3 мільйона запитів щодо застрахованих осіб та пенсіонерів.

Пенсійний фонд України також активно розпочав процес переведення паперових пенсійних справ, які зберігаються в архівах його територіальних органів, в електронні. Відтак завдяки ретроконверсії кожна електронна пенсійна справа буде доступна до перегляду в цифровому режимі.

Сам же процес ретроконверсії передбачає п’ять етапів обробки паперової пенсійної справи: сканування документів, обрізання файлів, внесення метаданих, створення власне електронного документа, кілька ступенева контрольна перевірка пенсійної справи. Довго, але вкрай важливо. Наразі у ПФУ здійснюються організаційні заходи щодо забезпечення відповідним обладнанням регіональних управлінь та підготовки фахівців для проведення відповідної роботи.

Яна СТАСІНА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

Вихід газети у четвер. Вартість передплати:

  • на 1 місяць — 70 грн.
  • на 3 місяці — 210 грн.
  • на 6 місяців — 420 грн.
  • на 12 місяців — 840 грн.
  • Iндекс — 61119

Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.

Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

  • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
  • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
  • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net