№ 34 (22053) субота 4 травня 2019 року

Переглядів: 691

З’єднати в струмок мільйони краплин

Центральна виборча комісія України 30 квітня оголосила, що 13 мільйонів 541 тисяча 528 українців проголосували за Володимира Зеленського. Новообраний Президент України переміг у всіх областях країни, крім Львівської. Такий успіх, теоретично, повинен надати главі держави мандат для широких і радикальних перетворень. Але чи так це?

З трясовини не вибратися одним ривком

Почнемо з величезної (без лапок) цифри виборців, які проголосували за новообраного главу держави. Нема сенсу повторювати, що це мільйони незадоволених громадян. Але незадоволених з різних причин. У всякому разі, зібратися і вийти на демонстрацію під близькими і зрозумілими гаслами ці люди не змогли б і не захотіли б. Конкретної відповіді на питання, що і як треба змінити в Україні, під час виборчої кампанії Зеленський не дав. І не дає досі, обмежуючись загальними зауваженнями.

Переглядів: 3452

Паспортизація «по-російськи»: як це вплине на перспективи повернення окупованого Донбасу

Видача російських паспортів мешканцям так званих «ЛНР» та «ДНР» — це, безумовно, дуже серйозний сигнал. Фактично, це новий етап російської агресії проти України.

Втім, це не алогічне і не неочікуване, а цілком прогнозоване рішення Росії, яке доповнює картину нової стадії конфлікту, підвалини для чого і закладалися протягом останніх півтора-двох років.

Після розірвання економічних та торговельних зв’язків між Україною та окупованим Донбасом жодних серйозних змін у конфігурації конфлікту не відбувалося.

Брак прогресу в перемовинах на найвищому рівні призводив до стагнації роботи Мінської тристоронньої контактної групи. Безрезультатні спроби знайти спільну формулу для запровадження міжнародного контингенту та певна стабілізація лінії розмежування і відсутність таких запеклих боїв, як у 2014 — на початку 2016 років, призвели до того, що де-факто і Москва, і Київ погодилися на певний час зі статус-кво і зосередилися на його підтримці. Кожен — у своєму напрямку.

Переглядів: 4299

Велич подвигу не згасне у віках

Шановні жителі Одещини!

Прийміть вітання з Днем Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!

Знаючи, якою великою ціною завойовано перемогу, ми схиляємо голови перед священною пам’яттю про мільйони наших земляків, які пройшли вогняними шляхами тієї жорстокої, нещадної війни, які загинули у боях, усіх, на чию долю випали роки окупації та пекло нацистських концтаборів.

Велич подвигу захисників та визволителів не підвладна часу і залишається невичерпним джерелом патріотизму та гідним прикладом сили духу й справжнього служіння своєму народу.

Переглядів: 4305

П’ять років опісля...

«П’ять років тому ми не стали Одеською народною республікою», — написала на світанку 2 травня на своїй фейсбук-сторінці журналістка і громадська діячка, активна учасниця Революції Гідності Зоя Казанжи.

Так, з того страшного і визначального дня промайнуло вже п’ять років. Так, Одесі, на щастя, вистачило розуму і волі не скотитися тоді у маргінес «вєсєннєрусского победобєсія». Українська Одеса вистояла і захистила від донецько-луганського «щастя» навіть тих, хто волів жити у знищеному економічно, політично і духовно анклаві «старшого брата». На жаль, і досі ніхто з тих, хто готував нашому краю руїну, окопи й «ввічливих» «зелених» наглядачів, не покараний. Так, навіть через п’ять років деякі центральні українські(?) канали розповідали про «спалених хунтою», ні словом не згадавши про перші жертви того дня — Ігоря Іванова та Андрія Бірюкова, які полягли від куль озброєних покидьків, що стріляли у заповненому людом середмісті, заховавшись за редути тодішньої міліції.

Переглядів: 690

Хто серед ворогів преси?

Секретаріат Національної спілки журналістів України затвердив список «Ворогів реформування преси».

До нього потрапили як представники місцевих органів влади, так і київські посадовці. Зокрема, в антирейтинг включені прем’єр-міністр Володимир Гройсман, міністр інфраструктури Володимир Омелян, міністр культури Євген Нищук і гендиректор АТ «Укрпошта» Ігор Смілянський. Загалом у списку 10 чиновників і посадових осіб з регіонів, зокрема Запорізької, Дніпропетровської, Харківської, Сумської, Херсонської областей, та чотири столичних топ-чиновники повідомив голова НСЖУ Сергій Томіленко на своїй сторінці в Facebook.

Переглядів: 693

Задля затишку, комфорту

У рамках комплексної програми «Освіта Одещини» завершено поточний ремонт навчального корпусу комунального закладу «Одеська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат №93 І-ІІІ ступенів з дошкільними групами корекційного та реабілітаційного спрямування», що на вул. Героїв Крут, 25-а.

Зокрема, виконано низку електромонтажних робіт, поточний ремонт спортивної зали, підлоги та стін, замінено вісім віконних склопакетів (включаючи демонтаж старих вікон та установку нових з утепленням), полагоджено дах і систему опалення, санвузли та переодягальні. Кошти на це, за рішенням депутатського корпусу, були виділені з обласного бюджету, інформує прес-служба облради.

Переглядів: 694

«Зелений театр»: івенти, фермерство і нові друзі

У Зеленому театрі, що в парку Шевченка, розпочався новий сезон. На відкриття прийшли сотні людей, радіючи, що після довгої зими мають змогу релаксувати під відкритим небом.

Цьогоріч у «Зеленому» багато змін та вдосконалень. Зокрема, розширюється спектр соціальних проектів. Програмний директор театру Євгенія Львова розповіла, що тут встановлено бокси, де кожен небайдужий може принести й залишити одяг для нужденних та книги для дітей, що виховуються в інтернатах. Крім того, є спеціальний бокс для збір пластикових кришок. З них планують виготовити лаву для «Зеленого». «Допомагай, відпочиваючи» — такий девіз нинішнього сезону.

Переглядів: 994

У пенсійних справах — в інтернет

Нині на «цифру» в нас активно переводять усі послуги, що надзвичайно зручно. Дійшла нарешті черга і до Пенсійного фонду, у відділеннях якого завжди було повно народу: щоб додати до пенсійної справи якийсь із численних папірців чи просто про щось запитати в інспектора, людям доводилося вистоювати чергу. Ситуація кардинально змінюється.

Про створення і запуск веб-порталу Пенсійного фонду України йшлося на брифінгу, який провів в Одесі заступник голови правління ПФУ Владислав МАШКІН.

Переглядів: 652

Міняємо нелюбе ім’я...

Головне територіальне управління юстиції в Одеській області інформує, що з початку цього року понад 220 наших земляків змінили своє ім’я.

Зазначається, що державна реєстрація зміни імені (прізвища, власного імені та по батькові) проводиться лише стосовно громадян України.

По досягненню шістнадцяти років ви маєте право на власний розсуд змінити своє прізвище та ім’я.

Переглядів: 654

Надважливий крок на шляху до ментальної незалежності

25 квітня Верховна Рада ухвалила Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». «За» проголосували 278 народних депутатів при мінімально необхідних 226-ти.

Цим законом створюється Національна комісія зі стандартів державної мови та запроваджується посада уповноваженого із захисту державної мови.

Нацкомісія складатиметься з дев’яти членів, яких призначатиме Кабінет Міністрів. Серед повноважень цього органу — затвердження вимог до рівнів володіння державною мовою для набуття громадянства України. Нацкомісія уповноважена організовувати та проводити іспит на рівень володіння державною мовою, а за його результатами видавати відповідні сертифікати.

Уповноваженого із захисту державної мови також призначатиме на посаду та звільнятиме уряд. Уповноважений розглядатиме скарги та зможе штрафувати суб’єкти господарювання за порушення вимог закону щодо застосування державної мови у сфері обслуговування споживачів.

Переглядів: 969

Як попередити порушення права власності

Зупинення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень є одним з основних і доступних громадянам способів захисту їхньої власності.

2.11.2016 набрав чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності» від 6.10.2016 № 1666-VIII, відповідно до якого власники нерухомого майна отримали право за заявою накладати заборону на відчуження своєї нерухомості.

Так, згідно з частиною першою статті 25 закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» проведення реєстраційних дій зупиняється не лише на підставі рішення суду про заборону вчинення реєстраційних дій, що набрало законної сили, а й на підставі заяви власника об’єкта нерухомого майна про заборону вчинення реєстраційних дій щодо власного об’єкта нерухомого майна.

Переглядів: 896

Чим живеш, письменнику?

Одеська обласна організація Національної спілки письменників України запровадила «Літературну майстерню» — регулярні зустрічі майстрів художнього слова, метою яких є обмін думками з актуальних питань спілчанської роботи, огляд творчих здобутків, накреслення планів і перспектив, знайомство з найближчим резервом для вступу до НСПУ.

Відкриваючи перше таке засі-дання, голова обласної письменницької організації Сергій Дмитрієв зазначив, що воно збіглося в часі зі схваленням Верховною Радою закону про забезпечення функціонування української мови як державної, що є історичною подією.

Переглядів: 754

Мар’яна ТЕНЕТКО. Вірші

Колискова


За горизонт сідало сонце,
Заливши маревом поля.
Вже скоро у твоє віконце
Загляне сон, моє маля.
 
І будеш ти спокійно спати,
Бо завжди поруч буду я
Твій тихий сон оберігати,
Моє дитя, любов моя.

Переглядів: 735

Новий формат книжкового свята

У прес-центрі «Паритет» відбулася перша прес-конференція, присвячена Інтелект-форуму, який стартує в Одеській національній науковій бібліотеці 7 червня.

У програмі Інтелект-форуму — XX виставка-форум «Українська книга на Одещині» та Бібліосаміт, одним з основних заходів якого буде «круглий стіл» «Інноваційна діяльність бібліотек України: стратегії розвитку в інформаційному суспільстві».

Переглядів: 764

«Там, де степ віковічний обняв сині води Сухого лиману...»

Якщо в місті Чорноморську — година автобусом з Одеси — запитати на вулиці, де тут бібліотека імені Івана Рядченка, вам неодмінно покажуть, ще й проведуть до парадного входу, над яким великими літерами все й написано. «А що там сьогодні відбувається?» — цілком природна допитливість. «Та поетичний вечір… творчий звіт Інни Василькової». «Поетеси нашої? Котра в музеї порту працює? А я й не знала!» — скрушно.

З усього видно: бібліотека тут — не лише книгозбірня, а ще й місце публічних заходів, добре знане містянами. Зараз це поширене явище нашого суспільного життя: люди приходять у бібліотеку не лише за книжкою, а й на цікаві зустрічі з письменниками — і не тільки, на презентації новодруків тощо… Сьогодні тут знову звучатиме поезія.

Переглядів: 617

Біометрика подорожчає

Із 1 липня підвищиться вартість оформлення біометричних закордонних паспортів та ID-карток. Відповідне рішення ухвалене на засіданні уряду 24 квітня.

При оформленні до 20 робочих днів ID-картка коштуватиме 345 гривень (раніше — 279 гривень), а біометричний закордонний паспорт — 682 гривні (раніше — 366 гривень). При оформленні до 10 робочих днів ID-картка обійдеться у 471 гривню (раніше — 366 гривень). Оформлення біометричного закордонного паспорта до 7 робочих днів і до 3 робочих днів за наявності підстав коштуватиме 1034 гривні (раніше — 810,32 гривні), повідомляє прес-служба Кабміну.

Переглядів: 743

Юрій землю відмикає

6 травня православна церква вшановує пам’ять святого великомученика Георгія (Юрія) Побідоносця (Змієборця, Переможця)

За переказами, він — римський воїн, родом з Лідії, який став християнином і прийняв мученицьку смерть у Нікомедії (за іншою версією, в Каппадокії — стародавній області Малої Азії).

Юрій походив з родини багатих і благочестивих християн, мешканців міста Бейрута. Дорослим іде служити до війська й невдовзі отримує чин воєводи і старшого військовоначальника. Це дає йому можливість переконатися в ненависті язичника-царя до християн і викликає бажання захистити невинних. Як справді мужня людина, не приховував своєї відданості християнському вченню, за що й був осуджений. Промова Юрія на суді здивувала, але не переконала правителя Діоклетіана, який аж ніяк не хотів втрачати досві-дченого воїна, тож вирішив його умовити зректися Христа. Коли ж умовляння не допомогли, Юрія піддали тортурам. Однак той мужньо зносив усі випробовування, а Божий ангел за ніч зцілив його тіло від ран. Своєю винятковою стійкістю і глибокою вірою зумів навернути до християнства чимало людей. Не зламавши християнського духу Георгія, цар наказав відрубати йому голову. Що й було вчинено близько 303 року.

Переглядів: 624

Шпинатне меню

Салат зі шпинату. Свіже листя нарізають соломкою, змішують з нарізаною зеленою цибулею, збризкують соком лимона й олією, злегка солять і додають небагато цукру-піску.

Ще один рецепт салату. Свіже листя шпинату нарізають соломкою, огірки і помідори — тонкими скибками, круті яйця — кубиками. Усе змішують, додають шатковану зелену цибулю, збризкують лимонним соком і заправляють майонезом чи сметаною.

Переглядів: 1086

Містер Кісті і «Мангеттен»

Видатний американський учений українського походження Євген-Зенон Стахів у 2007 році став лауреатом Нобелівської премії миру, а ще один видатний американський дослідник — Джордж Богдан Кистяківський, юність якого минула у Києві, не встиг отримати таку ж премію через смерть.

У номері за 7—9 березня наша газета розповіла про нобелівського лауреата Євгена-Зенона Стахіва. На продовження тієї розповіді — ще дещо про нього та його гордість за Україну.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net