Переглядів: 798

Заява Президента України щодо чергового втручання РФ у внутрішні справи України

 Указ Президента Російської Федерації щодо спрощеної процедури набуття громадянства РФ громадянами України, які проживають на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей, це чергове безпрецедентне втручання Москви у внутрішні справи незалежної держави, брутальне порушення суверенітету та територіальної цілісності України, повне нехтування своїми зобов’язаннями у рамках Мінських домовленостей.

Більше того, у такий спосіб Кремль свідомо та цинічно порушує міжнародне гуманітарне право, що забороняє окупаційній владі змінювати громадянство жителів окупованих територій.

Російська Федерація знову перетнула червоні лінії та відверто і нахабно торпедує мирний процес на Донбасі. Проведення фейкових виборів у 2014 та 2018 роках, запровадження рубльової зони, експропріація українських підприємств, офіційне визнання документів, виданих незаконними органами, – це далеко неповний перелік тих деструктивних кроків, що зробила російська сторона впродовж останніх років.

Невипадковою є й категорична відмова Росії підтримати ініціативу України та ОБСЄ щодо запровадження «Великоднього» перемир’я, починаючи з 26 квітня.

Мета Росії очевидна – обнулити Мінські домовленості, де чітко прописані її зобов’язання: припинити обстріли, вивести свої війська та озброєння, звільнити українських заручників, повернути Україні контроль над її державним кордоном. Разом з Мінськими зобов’язаннями Москва розраховує позбутися санкцій.

Незаконна видача паспортів РФ за так званими південно-осетинським та придністровським сценаріями – це спроба виправдати та легітимізувати військову присутність Росії на окупованій частині українського Донбасу.

Закликаю міжнародних партнерів не допустити найгіршого сценарію, жорстко засудити деструктивні та злочинні дії російської влади, а також посилити режим міжнародних санкцій.

З огляду на ситуацію, що склалася, я доручив МЗС негайно ініціювати обговорення цього питання в рамках Ради Безпеки ООН, а також інших міжнародних форматах, зокрема в ОБСЄ та ЄС.

Від редакції. У середу, 24 квітня, на офіційному сайті президента РФ було оприлюднено указ про «…визначення в гуманітарних цілях категорій осіб, які мають право звернутися із заявами про прийом до громадянства Росії в спрощеному порядку».

Відповідно до цієї «новації» (а говорили про вже віддруковані двоголові паспорти ще до виборів Президента України, мовляв, відтерміновують, раптом, хтось геть свій переможе), право прискореного набуття громадянства країни-агресора мають особи, які постійно проживають в ОРДЛО.

Як передбачено указом, розгляд заяв про прийняття жителів окупованого Донбасу до громадянства РФ здійснюється в термін, що не перевищує трьох місяців з дня подачі відповідної заяви та певного переліку документів. Умови такого «щастя» – наявність так званих паспортів фейкових Л/ДНР та відмова від українського паспорта.

Вочевидь, зусиллями Кремля та руками прихильників лугандонії окупована частина українського Донбасу прискореними темпами на роки перетворюватиметься в невизнане світом Придністров’я.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net