Переглядів: 3941

Чотирилапі сусіди

Не помилимося, коли скажемо, що проблема регулювання чисельності безпритульних тварин в Одесі — така ж давня, як і сама Одеса. Задля її, принаймні часткового, вирішення міськрада схвалила навіть спеціальне рішення — № 268-VII від 3 лютого 2016 року — щодо надання безкоштовних послуг зі стерилізації та вакцинації вуличних тварин.

Чи є якісь результати? Чи змінилося щось у ставленні людей до братів наших менших? Як узагалі зарадити цій, без сумніву, болючій проблемі? Про це наша розмова із зооволонтером, членом Одеського товариства захисту тварин Павлом ПЛЕВИНСЬКИМ.

— Скажіть, Павле, як ви зважилися зайнятися такою відповідальною, що забирає багато сил, часу, та й коштів, справою, якою є волонтерська допомога бездомним тваринам?

— Відповідь проста: я щиро люблю тварин, співчуваю їм, особливо безпритульним, недужим, які потрапили в біду. Спочатку намагався допомагати їм, звісно, як міг, самостійно — годував, лікував хворих. Потім познайомився з однодумцями — волонтерами, набагато досвідченішими за мене. Деякі з них опікуються бездомними кішками та собаками десятиліттями. Нині у мене проживає близько півсотні котиків, бо ж не всіх вдається відразу прилаштувати в добрі руки. Існують й зоозахисні органі-зації, як-от Одеське товариство захисту тварин, яке очолює чудова людина — Т.А. Волошина.

Знаєте, чим справжні волонтери відрізняються від тих, хто просто хникає у соцмережах щодо нещасних звіряток? Справжній волонтер — людина справи. Він не пройде повз збитого машиною кота, викинутих кимось на погибель кошенят або цуценят, отруєної нелюдом собаки. А ще, крім сил і часу, волонтер витрачає на порятунок тварин особисті кошти, іноді — значні. Я знаю таких, хто, щоб врятувати від смерті підібраного чотирилапого, обмежує себе в їжі, тобто сам недоїдає. І, повірте, я не перебільшую.

— Як відомо, Одеська міськрада ухвалила рішення про надання безкоштовних послуг із стерилізації та вакцинації бездомних тварин. Наскільки воно важливе? Чи допоможе розв’язати проблему?

— Це рішення, звичайно ж, правильне і важливе. Тут потрібно розуміти значущість таких заходів. Річ у тім, що вуличні тварини, особливо, кішки, — це частина екосистеми міста. Вони, мешкаючи у підвалах, спеціальних будиночках і мігруючи по мікрорайону, виконують надважливу роль — знищують шкідників і переносників найнебезпечніших інфекцій, насамперед — мишей і щурів. Якби їх не було на вулиці, цілком можливо, що через пошесть гризунів почалися б епідемії. І це не перебільшення. Наприклад, у блокадному Ленінграді, коли майже всі домашні тварини пішли в їжу людям, розвелася неймовірна кількість гризунів, які знищували і так мізерні продовольчі запаси, поширювали інфекції. Й після прориву блокади туди в два етапи завезли близько 9000 котів, які ціною величезних втрат впоралися з полчищами пацюків та мишей.

Так ось, вуличні тварини дуже потрібні. Але необхідно якось регулювати їх кількість, вони не можуть плодитися безконтрольно, бо в такому разі волонтери вже не впораються з опікою над такою кількістю безпритульних тварин, які часто хворітимуть, масово гинутимуть під колесами автомобілів чи від голоду й холоду. Народжених цуценят і кошенят «правильні» громадяни просто викидатимуть на вірну смерть. Де тут гуманність? Тому я цілком і повністю підтримую програму стерилізації безпритульних тварин. Такою діяльністю не один рік займався Німецький притулок, багато ветеринарних клінік міста. На жаль, ця програма, при всьому бажанні волонтерів, не зможе охопити всіх тварин, тож переживати, що з часом вони зникнуть з вулиць, не варто.

Втім, стерилізація — тільки частина проблеми. Необхідно ще й вакцинувати тварин, створювати для них недороге спеціальне житло у дворах і на вулицях (наприклад, невеличкі будиночки й будочки). Зрештою, треба заборонити наглухо закривати підвали багатоповерхівок у морозні зими, щоб ті могли вижити. Потрібно організовувати їх годування, передусім в холодну пору. Потрібна цілодобова ветеринарна допомога.

Сподіваємося, що Павло надихнув вас на допомогу безпритульним тваринам. Тож не будьте байдужими — долучіться до такої важливої, необхідної і, без сумніву, вдячної справи.

Наталія МАРУНЯК,
студентка ОНУ ім. І.І. Мечникова.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua