Переглядів: 601

Мийтеся вчасно і правильно

Щоденне приймання душу чи ванни — звична процедура для людей, котрі дбають про себе. Але більшість з них навіть не замислюється, що відпрацьоване до автоматизму не завжди є корисним. Ось кілька із найпоширеніших звичок, які, радше, шкодять організму.

Мити голову щодня. Кожному хочеться мати чисте, сяюче волосся. Але це не означає, що мити голову потрібно щодня. Річ у тім, що занадто часте обполіскування висушує шкіру голови, подразнює її, а відтак стимулює сальні залози до активнішої роботи. За розрахунками фахівців, тонке волосся слід мити двічі, а густе чи кучеряве — раз на тиждень.

Наносити кондиціонер на все волосся. Користуватися кондиціонером — корисна справа. Але після нього волосся може виглядати тьмяним і жирним. Якщо у вас довге волосся, цей засіб варто наносити тільки на кінчики локонів. Або ж користуватися кондиціонером до шампуню, аби потім змити жирний слід.

Приймати душ занадто часто або довго. Стояти під душем, певна річ, дуже приємно, але слід пам’ятати, що вода змиває природне мастило, яке зволожує шкіру. Для належного миття цілком достатньо 5—10 хвилин на день. Якщо ж митися довше або частіше, ваша шкіра потерпатиме від пересихання. За потреби, скажімо, у сильну спеку чи після спортивних вправ, водні процедури мають бути короткими і з мінімальною кількістю миючих засобів.

Не мити спину або ноги. Так, до них ще треба дотягнутися, але робити це — обов’язково. Справа в тому, що мертві клітини з’являються по всій поверхні шкіри, і їх треба змивати. А ступні, до того ж, схильні до бактеріальних та грибкових уражень, а відтак потребують ретельного догляду.

Не висушувати мочалку чи рушник. Щоразу під час миття в пори мочалки забиваються частинки бруду і відмерлі клітини шкіри, створюючи прекрасне середовище для розмноження бактерій. Відтак ретельно висушена після кожного користування мочалка — запорука, що наступного разу вона допоможе вам очистити тіло, а не нанесе на нього невидимий рій паразитарних організмів. Теж стосується і рушників, якими витираєтеся.

Невчасно або взагалі не наносити зволожуючі засоби. Мило не тільки ефективно очищує шкіру, але й сушить її. Зарадить цьому зволожуючий крем, яким варто користуватися після кожного миття. І наносити його слід не тоді, коли шкіра повністю висохне, а відразу після обтирання.

Витиратися надто ретельно. Рушник — не предмет для масажу. Надстаранне витирання подразнює і травмує шкіру. Після миття тіло слід м’яко промокнути — і приємно, і правильно.

Митися гарячою водою. Звісно, холодний душ не приносить такої насолоди (особливо взимку), як гарячий. Але холодна вода має цілу низку переваг: вона стимулює кровообіг, освіжає шкіру, бадьорить і додає енергії. Тож навіть якщо ви не готові приймати цілком холодний душ, постарайтеся наприкінці хоча б 30 секунд обполоснутися холодною водою.

Голитися під протічною водою. Експерти вважають, що збривати волосся під душем шкодить шкірі — протічна вода може спричинити сильне подразнення.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net