Переглядів: 2093

Пліч-о-пліч супроти агресії

У понеділок, 25 лютого, біля Одеського морвокзалу пришвартувався американський ракетний есмінець «Дональд Кук» (DDG 75), який перебуває в Чорному морі із запланованим візитом у рамках постійної підтримки партнерів США у Чорноморському регіоні.

«Дональд Кук», що належить до Шостого (середземноморського) флоту США, — третє американське військово-морське судно, задіяне в операціях у Чорному морі в 2019 році. Для посилення взаємосумісності із союзниками та партнерами НАТО й демонстрації колективної рішучості у підтриманні безпеки в регіоні есмінець зайшов у Чорне море 19 лютого. Перед тим, у січні, «Дональд Кук» та «Форт МакГенрі» здійснили візити до портів Грузії та Румунії відповідно. А загалом до Одеси DDG 75 зайшов уже вчетверте.

У вівторок на борту есмінця відбулися переговори спеціального представника США по Україні Курта Волкера та Президента України Петра Порошенка. У зустрічі брали також участь посол США в Україні Марі Йованович, постійний представник США при ЄС Гордон Сондланд, заступник головнокомандувача збройних сил США в Європі з політичних питань Філіп Рікер, віце-прем’єр-міністр з питань імплементації стратегічного партнерства Румунії, яка нині головує в ЄС, Анна Бірчал, заступник генерального секретаря Європейської служби зовнішніх справ Жан-Крістоф Бельярд, постійний представник Польщі в ЄС Анджей Садос та інші. Українську сторону, крім глави нашої держави, представляли перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко, міністр закордонних справ Павло Клімкін, міністр оборони Степан Полторак, командувач Військово-Морських сил ЗСУ Ігор Воронченко.

Звертаючись до присутніх, посол США в Україні Марі Йованович, зокрема, сказала:

«Я хочу подякувати всім нашим українським колегам і друзям, які з’їхалися з різних куточків України і представляють багато різних політичних поглядів. Але якщо є щось одне, що об’єднує всіх тут присутніх, то це те, що всі ми — і всі ви — віримо у вільну й незалежну Україну. І це є тим, за що варто боротися.

Через п’ять років після того, як Крим був захоплений, я вітаю тут Мустафу Джемілєва. Через п’ять років після початку війни на Донбасі і майже через п’ять місяців після того, як були захоплені три українські судна та 24 моряків, важливо, щоб усі ми стояли разом. І я думаю, що офіційний візит корабля ВМС США «Дональд Кук» і те, що всі ми тут зібрались разом, є важливим повідомленням щодо нашої єдності.

І я думаю, що, маючи тут наших друзів з Європи, мені доречно процитувати тепер уже знакову промову, хоча Дональд Туск виголосив її лише тиждень тому: «Україна не сама», і ми всі підтримуємо Україну. Ми єдині супроти агресії Росії і ми єдині у підтримці програми перетворень в Україні.

Отже, ще раз дякую вам за вашу підтримку, за ваше партнерство.

Слава Україні!».

Спеціальний представник США у переговорах щодо України, посол Курт Волкер також почав свою промову зі слів подяки, насамперед капітанові та команді «Дональда Кука» за службу і ту «надзвичайну роботу для Сполучених Штатів і для безпеки в усьому світі», яку вони виконують.

«Візит цього корабля, — наголосив пан Волкер, — є символом відданості Сполучених Штатів захисту суверенітету та територіальної цілісності України. Це символ нашої підтримки принципу свободи судно-плавства, це ознака нашої переконаності в необхідності підтримувати мир, безпеку і стабільність у всьому Чорноморському регіоні. І це символ нашої підтримки українського народу, в той час, коли він розбудовує сильну демократію, ринкову економіку та свої відносини з трансатлантичною спільнотою».

У свою чергу, посол США в Європейському Союзі Гордон Сондланд додав:

«Коли я дивлюся сьогодні на це товариство, я бачу колег з Брюсселя, Вашингтона і Києва, які працюють пліч-о-пліч, щоб утвердити Україну як успішну, стабільну і сильну демократію у євроатлантичній родині. Я бачу єдність нашої мети і силу нашої рішучості протистояти росій-ській агресії тут, на берегах Чорного моря, і підтримати незалежність, територіальну цілісність та європейську орієнтацію України.

У своєму осідку в Брюсселі моя місія працює на досягнення цієї мети як пріоритету, у тісному партнерстві з ЄС і країнами-членами. Міністр закордонних справ Клімкін і я перебуваємо в постійному контакті з питань просування України у реформах і до енергетичної незалежності.

Я також вдячний керівництву ЄС за лідерську роль у підтримці України. І, власне, минулого тижня президент Європейської Ради Дональд Туск відвідав Україну, щоб відзначити п’яту річницю Євромайдану, Революції Гідності.

Таким чином, як у Брюсселі, так і у Вашингтоні, і в Києві ми й надалі виявлятимемо солідарність з українськими партнерами проти цих неприйнятних актів агресії з боку Росії.

Найбільше я хочу подякувати Європейському Союзу за солідарність з нами. Є зневірені, які вважають, що трансатлантичний альянс між Сполученими Штатами і Європейським Союзом починає розпадатися, але це дуже далеке від істини. Коли наша єдність дійсно важлива, ми стоїмо разом, і саме тому ми сьогодні тут».

«Дуже ціную те, що наші американські партнери збільшили військову присутність у Чорному морі у відповідь на наше прохання, — звернувся до господарів зустрічі і всіх присутніх Президент України Петро Порошенко. — Це важлива відповідь на неспровокований напад та акт агресії проти українських кораблів, який стався 25 листопада минулого року. Агресія Кремля, хочу наголосити, зачіпає не лише життєві інтереси України. Вона зачіпає й питання безпеки ЄС та НАТО в Чорному морі».

Дякуючи за співпрацю, зокрема й в оборонній сфері, Петро Порошенко наголосив: «Надзвичайна символічність зустрічі на борту саме «Дональда Кука», який є частим гостем у Чорному морі, в Одесі… Це легендарний корабель. І це важливий сигнал Кремлю на п’ятий рік окупації. Перше — що Крим є українським. Друге — що свобода судноплавства в регіоні буде забезпечена як гарантована Конвенцією ООН з морського права, що українсько-американське партнерство єдине як ніколи. І ми ефективно співпрацюємо в усіх сферах, у тому числі й оборонній».

У своєму слові Президент України назвав Керченський міст предтечею атаки на українські кораблі й застеріг, що «Північний потік-2» з часом може послужити приводом для атаки в Балтійському морі чи в будь-якому іншому місці.

За матеріалами Посольства США в Україні та прес-служби Президента України.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net