Переглядів: 4301

Щоб «хатинка» не муляла очі...

Позачергова сесія Одеської обласної ради, яка відбулася минулої п’ятниці, хоч і містила досить куций перелік питань порядку денного, трохи більше двох десятків, і тривала не довше трьох годин, усе ж не обійшлася без звичних суперечок, взаємних звинувачень та нарікань як на незадовільну роботу депутатського корпусу, так і на дії керівництва самої ради та ОДА.

Робочу президію сесійного засідання очолював голова облради Анатолій Урбанський. Поруч — його заступники Олег Радковський і Юрій Димчогло та голова облдержадміністрації Максим Степанов.

Хвилиною мовчання депутати вшанували пам’ять загиблих на Майдані п’ять років тому.

Серед перших питань, які підтримали депутати, — про діяльність обласної ради та її органів і про внесення змін до чинних регіональних, комплексних та цільових програм. Як-от до регіональної програми розвитку земельних відносин та охорони земель на 2016—2018 роки; комплексної програми соціальної підтримки населення на 2018—2020 роки «Соціальний захист населення в Одеській області»; програми розвитку конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва Одеської області на 2017—2020 роки.

У виступах депутатів з «Опозиційного блоку» прозвучали нарікання на буцімто протиправні дії виконавчої влади щодо роздачі з фонду розвитку області грошей на підкуп виборців, маскуючи це під матеріальну допомогу малозабезпеченим. Чому «роздають гроші» саме перед виборами? — запитували вони.

Вийшовши до трибуни, щоб відповісти на звинувачення, Максим Степанов, зокрема, нагадав, що на пленарному засіданні, яке відбулося 21 грудня минулого року, депутати схвалили програму соціального захисту населення, де визначений чіткий порядок виділення грошової допомоги окремим категоріям громадян. Саме у межах цієї програми, підкреслив він, а не з інших бюджетних ресурсів, люди й отримують належне, і не вибірково, а згідно із завчасно поданими заявками служб соціального захисту на місцях. Голова ОДА закликав нещадно викривати будь-яку агітацію під час виділення матеріальної допомоги з бюджетних фондів і притягувати до відповідальності тих, хто вдається до таких протиправних дій.

Не обійшли під час пленарного засідання і розмов довкруж одвічного питання про незадовільний стан доріг області. Дехто з депутатів висловив претензії про нібито нецільове витрачання грошей із дорожнього фонду. Максим Степанов на те відповів, що це не відповідає дійсності.

Досі ніяк не придумають, куди притулити чи під що перепрофілювати «хатинку Саакашвілі», яку за бюджетні гроші було зведено посеред клумби, практично під вікнами головної адміністративної споруди області на проспекті Шевченка під експрес-шлюби. До цього питання знову повернулися на сесії. «Шлюбний МАФ», на який нема жодних документів, давно муляє очі, бо нестримно руйнується і псує загальний вигляд центру Одеси, відтак, бідкаються депутати, необхідно кудись його подіти, допоки зовсім не розвалився.

Анатолій Урбанський нагадав, що давно й не раз пропонували місту взяти будиночок на його баланс, але відповіді так і не надійшло. Запропонували, щоб добро не пропадало, облаштувати в «хатинці» депутатську приймальню, однак тих, хто б зголосився спілкуватися там з людьми, у залі не знайшлося.

На сесії депутати дали добро на заснування щорічного всеукраїнського конкурсу виноробної продукції.

Нагадаємо, не так давно на Одещині завершилося укладання першого в Україні кадастру виноградників. Відтепер документ містить повну інформацію про місце і площу насаджень, статус земельних ділянок, особливості ґрунту та мікро-клімату, а також про сорти виготовленої винної продукції. Сьогодні в цій базі даних є відомості про 1600 земельних ділянок, зайнятих в області виноградниками. А ще недавно у Болградському районі створена Асоціація виноградарів і виноробів. Заснування ж всеукраїнського конкурсу, де ми зможемо гідно представляти свою винопродукцію, переконані організатори, приверне увагу як споживачів, так і гуртових покупців.

Депутати схвалили кілька майнових питань, зокрема про передачу 29 легкових автомобілів для сільських лікарів зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Одеської області у спільну власність територіальних громад. Підтримали й кілька рішень щодо земельних питань та кадрових призначень.

Депутатський корпус проголосував і за внесення змін до обласного бюджету на 2019 рік, через що, власне, і збирався, врахувавши всі доповнення та зауваження.

Яна СТАСІНА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net