Переглядів: 475

Це цікаво

Перенаселена, але не надовго

Зараз на Землі проживають 7,7 мільярда людей, і біологи та соціологи стверджують, що до 2050 року ця цифра досягне 9 мільярдів.

Але політолог Даррелл Брікер і журналіст Джон Ібітсон з такими прогнозами не згодні. Переглянувши загальноприйняті моделі прогнозування динаміки людської популяції, вони переконують, що через 30 років населення планети почне неухильно знижуватися, і тільки-но це станеться, процес уже не можна буде зупинити. Про це автори пишуть у книжці «Безлюдна планета», виданій у лютому цього року.

Прогнози ООН ґрунтуються на показниках народжуваності, смертності та міграції, зазначають Ібітсон і Брікер в інтерв’ю порталу Wired, але при цьому не беруться до уваги такі важливі фактори, як рівень освіченості жінок і швидкість урбанізації. Ці два чинники вже сьогодні прямо й істотно впливають на населення африканських країн.

На думку авторів «Безлюдної планети», до 2100 року чисельність людей на Землі може відкотитися до 8 мільярдів (замість прогнозованих раніше 11 мільярдів), оскільки у більшості країн світу перейдуть до моделі невеликої сім’ї з одним-двома дітьми.

Нанюхався — що наївся

Якщо ви не можете встояти перед жирною і нездоровою їжею, вчені радять простий, але ефективний спосіб не спокушатися нею. Вони запевняють, що варто оточити себе її ароматами на дві хвилини — і бажання скуштувати відступить.

Провідний автор дослідження професор Діпаян Бісвас пояснив, що навколишні запахи можуть стати потужним засобом протистояння потягу до продуктів. Це відбувається через те, що мозок не обов’язково диференціює джерело чуттєвого задоволення.

Отже, ті учасники експерименту, які вдихали запах нездорової їжі менше 30 секунд, не могли відмовитися від спокуси, однак якщо аромат переслідував їх більше двох хвилин, замість гамбургера або піци вони віддавали перевагу фруктам. Доктор Бісвас запевняє: якщо потерпіти ті 120 секунд, бажання до нездорової їжі відпаде.

Як відомо, потяг до запахів маркетологи вважають стратегічним інструментом для залучення клієнтів, стимулювання продажів, впливу на настрій і створення приємного й незабутнього моменту покупок. Цим інструментом часто користуються у магазинах, супермаркетах, готелях, ресторанах, кафе, літаках і на стадіонах. Наприклад, «Самсунг» використовує аромат дині, чиказький ресторан Alinea — кориці та свіжого розмарину, інші виробники — спаленого лаврового листя, нагрітої кінзи тощо.

На думку експертів, виробники освіжувачів повітря можуть створити засоби з ароматом їжі, які допоможуть приборкати бажання людей побалувати себе шкідливою смакотою, зупинивши в такий спосіб епідемію ожиріння у світі.

І ще кусок Великої китайської стіни

Китайські археологи виявили в горах Тайханшань (провінція Хебей) стародавні руїни, які, ймовірно, є частиною Великої китайської стіни, передає агентство Сіньхуа з посиланням на бюро збереження культурних цінностей і реліквій міста Уань.

Згідно з первинною оцінкою, руїни належать епосі Мін (1368—1644). За словами співробітника бюро Цзя Мінтяня, ще у 2007 році в Уані були виявлені 19 споруд Великої китайської стіни цієї ж епохи, й ось недавно знайдені ще одні руїни, схожість яких з попередніми дозволяє припустити, що всі вони були частиною однієї оборонної системи.

Довжина останньої знахідки складає понад 300 метрів, висота над рівнем моря — від 1592 до 1625 метрів. Стародавні будови утворюють форму зиґзаґа і простягаються з півдня на північ. У деяких місцях сталися досить великі обвали, однак початок і кінець стіни у відносно збереженому стані.

Нагадаємо, Велика китайська стіна — найбільший пам’ятник архітектури давнього Китаю. Її довжина перевищує 21 тисячу кілометрів.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net