№ 16 (22035) четвер 28 лютого 2019 року

Переглядів: 502

Вдячні за партнерську допомогу

Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов зустрівся з послом США в Україні Марі Йованович. У форматі ділового ланчу сторони обговорили суспільно-політичну ситуацію, виборчий процес, а також співпрацю між двома країнами.

«Ми вдячні за всебічну підтримку, яку США надає Україні у боротьбі з російською агресією. На міжнародній арені, в оборонній чи енергетичних галузях — ми знаємо, що Україна може розраховувати на партнерську допомогу. Ми відчуваємо вашу підтримку в конкретних речах, і для нас це надзвичайно важливо», — наголосив Максим Степанов, зауваживши, що цьогоріч обсяг допомоги від США Україні збільшено майже до 700 мільйонів доларів.

Переглядів: 2088

Пліч-о-пліч супроти агресії

У понеділок, 25 лютого, біля Одеського морвокзалу пришвартувався американський ракетний есмінець «Дональд Кук» (DDG 75), який перебуває в Чорному морі із запланованим візитом у рамках постійної підтримки партнерів США у Чорноморському регіоні.

«Дональд Кук», що належить до Шостого (середземноморського) флоту США, — третє американське військово-морське судно, задіяне в операціях у Чорному морі в 2019 році. Для посилення взаємосумісності із союзниками та партнерами НАТО й демонстрації колективної рішучості у підтриманні безпеки в регіоні есмінець зайшов у Чорне море 19 лютого. Перед тим, у січні, «Дональд Кук» та «Форт МакГенрі» здійснили візити до портів Грузії та Румунії відповідно. А загалом до Одеси DDG 75 зайшов уже вчетверте.

Переглядів: 515

Урочистий марш 28-ї

Військовослужбовці 28-ї окремої механізованої бригади, які після восьми місяців перебування на фронті повернулися в Одесу, 26 лютого урочистим маршем пройшли вулицями нашого міста, демонструючи незламність українських захисників в обороні Батьківщини.

Перед ходою бійці помолилися у Свято-Троїцькому гарнізонному військовому храмі, що у сквері Космонавтів, за перемогу української армії над агресором і за упокій душ полеглих побратимів. Після молебню вони поклали квіти до меморіального каменя в сквері Небесної Сотні, де буде встановлений пам’ятник загиблим захисникам-одеситам, і з портретами бойових друзів, які віддали життя за Україну, урочистим маршем пройшли центральними вулицями міста.

Переглядів: 547

«Дякую Тобі, моя дорога Одесо!»

Це освідчення у любові до нашого міста великий українець і великий поет Дмитро Павличко написав у квартирі Анатолія Глущака, свого друга й літературного побратима, в якого зупинявся під час нинішніх відвідин Одеси, на аркуші із сувенірного блокнота, виданого до 100-річного ювілею «Чорноморських новин: Дмитро Васильович уголос зважував кожне слово і впевнено клав його на папір. То слова — написані серцем. Поета і громадянина.

Він казав, що дуже вражений гостинністю, з якою його зустрічали й одесити, й жителі Доброслава та Чорноморська, де йому також пощастило побувати, що бачив перед собою справжніх українців, здатних уберегти свою молоду державу в дуже непростий і відповідальний час, обравши гідного президента, який би продовжив утвердження нашої незалежності та європейськості.

Переглядів: 524

Із затхлого минулого

Народний депутат України і водночас голова Одеської обласної організації партії «Відродження» Василь Гуляєв ніколи не згайнує можливості постати у пресі чи своїм портретом, чи у словесному образі, за будь-якої нагоди вітаючи краян зі всілякими датами нашого життя — хоч червоними, хоч зеленими, хоч сіро-буро-малиновими…

Ось і в недавньому своєму поздоровленні («ЧН» від 14 лютого) учасникам афганської трагедії він, такий ніжний й уважний, дякує військовим за подвиги, здобуті «нами» на тій чужій, не нашій війні. Й водночас ані слова не знаходить, аби сказати правду про ту бійню, на яку кремлівські «стратеги» послали і наших, українських, хлопців. Нехай би той брежнєвський бомонд сам пішов у наступ на афганських патріотів, у перших рядах соціалістичних захоплювачів чужої землі та чужих душ, то зрозумів би, чи варто міняти наших чесних і чистих душею бійців на «200-ті» цинкові «монументи» слави…

Переглядів: 498

Експортні плюси аграріїв

За результатами 2018 року зовнішньоторговельний обіг агропромисловими товарами між Україною та країнами Європейського Союзу порівняно з 2017-м збільшився на 11,4%, сягнувши $9 млрд. З них $6,3 млрд припадає на український аграрний експорт.

«Експорт продукції АПК до країн ЄС продовжує демонструвати щорічне зростання: у 2016-у він був трохи більше $4 млрд, у 2017-у — $5,8 млрд, а за результатами 2018-го перевищив $6,3 млрд», — підкреслила в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева.

Посадовець зазначила, що така динаміка чітко демонструє успішність Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС у сфері агропромислового комплексу: «Це дає нам підстави говорити про те, що українські виробники є конкурентоспроможними на ринках європейських країн і можуть успішно експортувати свою продукцію відповідно до найвищих стандартів безпечності та якості».

Переглядів: 4302

Щоб «хатинка» не муляла очі...

Позачергова сесія Одеської обласної ради, яка відбулася минулої п’ятниці, хоч і містила досить куций перелік питань порядку денного, трохи більше двох десятків, і тривала не довше трьох годин, усе ж не обійшлася без звичних суперечок, взаємних звинувачень та нарікань як на незадовільну роботу депутатського корпусу, так і на дії керівництва самої ради та ОДА.

Робочу президію сесійного засідання очолював голова облради Анатолій Урбанський. Поруч — його заступники Олег Радковський і Юрій Димчогло та голова облдержадміністрації Максим Степанов.

Переглядів: 1026

Дмитро ПАВЛИЧКО: «Поезія — це жанр сповіді»

Зустріч зі славним українським поетом і перекладачем, відомим громадським діячем, лавреатом Національної премії імені Тараса Шевченка, Героєм України Дмитром Павличком відбулася минулої п’ятниці в Одеському літературному музеї.

Так, поети завжди зізнаються в любові. До своєї Батьківщини, до матері, до жінки… До Свободи. До життя. Властиво, усе це і є тим, що називаємо таким всеохопним словом — Життя.

Все його життя якраз і є — любов, у якій переплетене все: рідне село Прокурава на Прикарпатті й уся Україна, і біль, і пристрасть, і ніжність. Нині йому вже під… Та ні — ще під дев’ятдесят. Ще не підступила життєва втома, ще струменить вражаюча енергетика слова і не дивує — захоплює легкість думки і тривкість пам’яті — вона вибухає сплесками карбованих строф, чіткістю спогадів різних літ, а злучені докупи серця слухачів і його велике серце стають наче сполученими чашами, що виповнені отією любов’ю, передовсім — до України. Без утоми і як завжди полум’яно він віддаватиме цю любов усім, хто числить себе українцями, і хто вважає себе інакшими, хоч і живе тут, а хоч і не тут — його любові стачить на всіх.

Переглядів: 529

Відкрий для себе український світ

Департамент освіти і науки Одеської міської ради оголосив конкурс учнівських історико-дослідницьких робіт «Відомі одесити». Учням 8—11-х класів пропонуються чотири теми про видатних людей - культури, науки, спорту, громадського життя. Мова, звісно ж, українська.

Неймовірний збіг — рідко таке трапляється: майже водночас з оприлюдненням цього рішення вийшла у світ книжка «Відкрий для себе Україну» (перша із серії «Патріот»).

Переглядів: 508

Три ювілеї і «Кармен»

Минулої п’ятниці в Одеському оперному театрі святкували одразу три ювілеї: 70-річчя солістки, народної артистки України Валентини Васильєвої, 80-ліття соліста, народного артиста України Анатолія Капустіна та 50-ліття диригента Ігоря Чернецького, який буквально цими днями отримав почесне звання заслуженого артиста України.

Валентина Васильєва та Анатолій Капустін — легендарний дует, який упродовж багатьох років виконував головні партії — Кармен та Хозе — у знаменитій опері Жоржа Бізе. Тож символічно, що у день трьох ювілеїв маестро Ігор Чернецький диригував саме цією виставою в нашому театрі:

— Я дуже радий, що сьогодні диригую саме в «Кармен». Публіка дуже любить цю оперу, знає її з першої до останньої ноти, і я поділяю цю любов. Вперше диригував цією виставою багато років тому, випадково, без підготовки, коли основний диригент захворів. Сподіваюся, що за ці роки мій досвід став кращим, як з віком стає кращим молоде вино.

Переглядів: 496

Час із зимою прощатися...

4—10 березня — Масний тиждень

З чим насправді пов’язаний цей чудовий звичай, сьогодні зі стовідсотковою упевненістю ніхто сказати не може. Походження Масниць загубилося у сивій давнині, ще у язичницьких часах. Деякі історики вважають, що це аграрно-магічне свято у наших пращурів уособлювалося з поверненням весняного сонця.

Минали століття, змінювалися обряди, традиції. З прийняттям на Русі християнства з’явилися нові свята, але Масниця продовжувала жити і згодом почала передувати Великому посту й залежати від його термінів. Та зустрічали і проводжали її з тими ж гучними веселощами, що й у язичницькі часи. До речі, відзначати це свято було прийнято в усіх слов’янських народів. А оскільки воно було пов’язане з культом повернення весняного сонця, то звідси і традиція пекти млинці — круглі, гарячі, золотисті його символи, закликати у свій дім добро й гарний урожай, радіти весняному оновленню природи, близькому теплу.

Переглядів: 6127

120—140/90. А якщо вище?

Кожен третій українець страждає на гіпертонію. Високий тиск є поширеним явищем у тих, кому за 40, особливо у жінок. І до цієї проблеми слід ставитися з усією серйозністю, адже її ігнорування призводить до інфаркту, інсульту, розвитку серцевої та ниркової недостатності, сліпоти. Так твердять кардіологи.

Знана річ, коли людина стикається із гіпертонією, у неї логічно виникають запитання: від чого ж підвищується тиск, як лікуватися і як уберегтися від цієї недуги? Саме про це розмова з лікарем-кардіологом вищої категорії Михайлом ПЕРЕТЯТЬКОМ.

Переглядів: 4149

Мінерал супроти гіпертонії

Високий кров’яний тиск можна контролювати не тільки за допомогою ліків і скорочення солі в раціоні, а й додаванням важливих мінералів, що знижують його. Вони можуть вирішити проблему гіпертоніків.

Один з таких мінералів, який, як уже доведено, знижує кров’я-ний тиск, — магній.

За словами доктора Сари Брюер, магній необхідний для правильної роботи понад 300 ферментів в організмі, що робить його незамінним для кожного метаболічного процесу — від виробництва енергії до синтезу білків і генетичного матеріалу. Він бере також участь у роботі м’язів, нервовій провідності й підтримує серцевий ритм, а отже й нормальний кров’яний тиск. В останньому випадку це досягається шляхом розслаблення гладком’язових клітин слизової артерії, через що, в свою чергу, падає тиск.

Переглядів: 469

Це цікаво

Перенаселена, але не надовго

Зараз на Землі проживають 7,7 мільярда людей, і біологи та соціологи стверджують, що до 2050 року ця цифра досягне 9 мільярдів.

Але політолог Даррелл Брікер і журналіст Джон Ібітсон з такими прогнозами не згодні. Переглянувши загальноприйняті моделі прогнозування динаміки людської популяції, вони переконують, що через 30 років населення планети почне неухильно знижуватися, і тільки-но це станеться, процес уже не можна буде зупинити. Про це автори пишуть у книжці «Безлюдна планета», виданій у лютому цього року.

Прогнози ООН ґрунтуються на показниках народжуваності, смертності та міграції, зазначають Ібітсон і Брікер в інтерв’ю порталу Wired, але при цьому не беруться до уваги такі важливі фактори, як рівень освіченості жінок і швидкість урбанізації. Ці два чинники вже сьогодні прямо й істотно впливають на населення африканських країн.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net