№ 15 (22034) субота 23 лютого 2019 року

Переглядів: 496

Заради усього світу

Із виступу Президента України, виголошеного 20 лютого на дебатах Генеральної Асамблеї ООН з питання «Ситуація на тимчасово окупованих територіях України»

П’ять років тому сотня невинних життів, не лише українців, а й білорусів, вірмен, євреїв та багатьох інших, були віддані заради незалежності, гідності та свободи України.

Коли після загибелі Небесної Сотні у Києві Генеральна Асамблея ООН схвалила резолюцію на підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, за яку проголосувала сотня держав, це було не лише символічно, але й правильно. Асамблея підтвердила свою вагому роль у розгляді питань, які стосуються підтримання міжнародного миру і безпеки.

Кожного року, коли я брав участь в загальнополітичних дебатах Генасамблеї, я відчував високий рівень співпереживання з українським народом. Співпереживання, яке підкріплене практичними кроками.

Переглядів: 481

Читайте, дискутуйте, обирайте!

Шановні друзі-читачі!

Укотре звертаємо вашу увагу на те, що в рамках законодавства, яке гарантує всім учасникам виборчого процесу рівний доступ до ЗМІ, «ЧН» друкують агітаційні матеріали на комерційних, договірних засадах й уміщуючи їх під окремими спеціальними рубриками («Трибуна», «Позиція» і з позначкою PR). Відтак ці публікації є рекламними і не відображають редакційної позицію: кожен журналіст «ЧН», як і кожен читач, вільний у своїх політичних симпатіях і в праві свого волевиявлення.

Чому друкуємо одних і не друкуємо інших? Це питання не до нас, а до виборчих штабів, які, власне, й визначають, на якому телеканалі чи в якій газеті представляти їхнього кандидата, керуючись тими чи ін-шими (ми можемо лише здогадуватися, якими) мотивами.

Переглядів: 459

Шевченківські лауреати-2019

Комітет Національної премії України імені Тараса Шевченка назвав лауреатів-2019.

За результатами таємного голосування комітет запропонував відзначити Шевченківською премією 2019 року авторів літературно-мистецьких творів у номінаціях: «Публіцистика, журналістика» — Богдана Гориня та Оксану Забужко, «Музичне мистецтво» — Володимира Шейка, «Візуальне мистецтво» — Василя Чебаника, «Кіномистецтво» — Романа Бондарчука, «Театральне мистецтво» — Ростислава Держипільського.

Відповідне подання комітету спрямоване на затвердження Президенту України. Нагородження лауреатів відбудеться на початку березня.

Переглядів: 455

Шанси для ОПЗ

Для запуску безперебійної роботи Одеського припортового заводу знайдено кілька механізмів, повідомив голова облдержадміністрації Максим Степанов під час чергової зустрічі з працівниками підприємства.

«Я доповідав на цю тему Президентові України, кілька разів спілкувався з прем’єр-міністром і керівництвом НАК «Нафтогаз України». Існує кілька механізмів запуску заводу не на місяць-два, а на тривалий термін. По-перше, це передача його в управління або оренду НАК «Нафтогаз України». Ще одне можливе вирішення проблеми ми знайшли під час наради у першого віце-прем’єр-міністра у понеділок — це передача ОПЗ в управління або оренду Аграрного фонду України, який має всі необхідні ресурси», — підкреслив Максим Степанов, зазначивши, що, скориставшись будь-яким з цих механізмів, завод вдасться запустити у короткий термін.

«Перед нами стояло питання щодо звільнення людей із заводу, але завдяки голові ОДА, його втручанню цю проблему вирішено, нікого не звільнили», — наголосив керівник ПАТ «Одеський припортовий завод» Сергій Назаренко.

Переглядів: 521

На підтримку армії

Протягом січня платники податків Одещини переказали на допомогу українській армії понад 56 млн грн військового збору — на 12,1 млн грн (27%) більше, ніж у першому місяці 2017-го.

«Позитивна динаміка надходжень збору на підтримку армії України від представників усіх сфер економіки регіону свідчить про ефективність заходів фіскальної служби з детінізації доходів, зокрема, з легалізації заробітної плати. Безсумнівно, важливим фактором є також відповідальність та патріотизм платників податків, які сумлінно ставляться до виконання свого конституційного обов’язку зі сплати податків та зборів», — зазначає керівник фіскальної служби області Гліб Мілютін.

Переглядів: 469

Кросовери для амбулаторій

Сільським амбулаторіям Одещини передали 29 службових автівок моделі Renault Duster.

Сучасні кросовери лікарі зможуть, зокрема, використовувати для виїздів до пацієнтів і надання консультацій. Вартість кожного авто — півмільйона гривень.

«Ці сучасні автомобілі було закуплено в рамках програми Президента України з реформування сільської медицини. Загальна їх вартість — 14,5 мільйона гривень. Дуже приємно, що ця реформа стартувала саме в Одеській області і за рік вже дає позитивні результати», — підкреслив голова ОДА Максим Степанов.

Переглядів: 466

Мюнхен. Ігри всіх проти всіх

55-а Мюнхенська конференція з безпеки, яка проходила 15—17 лютого, стала, здається, історичною. На системі європейської безпеки, як, мабуть, і безпеки світової, там поставлена жирна точка. При тому, що зібрання майже сорока глав держав і представників ста держав не можна назвати провалом. Вони хотіли як краще. Але краще не для всіх, а для кожного.

Кожен сам за себе

На відміну від переговорів, які закінчуються публічним схваленням чи несхваленням документів, Мюнхенська конференція з безпеки — приклад кулуарного з’ясування стосунків між друзями, недругами і ворогами. Результати приховані від публіки, але іноді трапляються несподіванки. Такі, як у 2007 році. Коли президент Росії з трибуни фактично оголосив війну Заходу. Колишньому другу.

Переглядів: 2294

Йому призначено бути переможцем

Із виступу перед одеситами у Літературному музеї 22 лютого під час презентації нової книжки «Око»

Шановна одеська громадо!

В перший день Революції Гідності я почув виступ Петра Порошенка з балкону Українського дому в Києві, а потім декілька промов з трибуни на Хрещатику. Тоді Майдан Незалежності і всі прилеглі до нього вулиці Києва були запруджені людом із усієї України. Таких масових, мільйонних мітингів не знала ще наша столиця.

Переглядів: 470

Думати передовсім про Україну

Зустріч з депутатом-«свободівцем»

То була звичайна зустріч з політиком, депутатом Верховної Ради 7-го та 8-го скликань. Незвичайне в ній було хіба лиш те, що Андрій Іллєнко репрезентує ВО «Свобода» одразу в кількох іпостасях. Окрім того, що є заступником голови та членом політради партії, він ще й очолює її Київську міську організацію та є головою міжфракційного об’єднання ВО «Свобода» у ВР.

Пам’ятаємо добре, як одразу після Майдану «Свобода» була в най-брутальніший спосіб відсунута від активної участі в політичному житті країни, як її поливали брудом та навішували на неї всіх собак. Після такого, звісно ж, у парламент не проходять. Та ще й з огляду на тяглість ще радянської традиції очорнювати націоналістів, приписуючи їм усі смертні гріхи.

Переглядів: 4049

Постанова ЦВК

ЦЕНТРАЛЬНА  ВИБОРЧА  КОМІСІЯ

ПОСТАНОВА

18 лютого 2019 року № 331

Про утворення окружних виборчих комісій з виборів Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року

Розглянувши подання кандидатів на пост Президента України, зареєстрованих Центральною виборчою комісією, щодо кандидатур до складу окружних виборчих комісій з виборів Президента України на чергових виборах Президента України 31 березня 2019 ро-ку та додані до них документи, відповідно до частини третьої статті 2, пункту 2 частини четвертої статті 11, пункту 1 частини другої, частини третьої статті 13, частин другої — четвертої, шостої — восьмої, десятої, одинадцятої статті 23 Закону України «Про вибори Президента України», керуючись статтями 11 — 13, пунктами 5, 6 статті 18 Закону України «Про Центральну виборчу комісію», Центральна виборча комісія п о с т а н о в л я є:

Переглядів: 4217

Одеській області — 87

Дорогі земляки!

87 років тому, 27 лютого 1932-го, було утворено Одеську область. Сьогодні це найбільший регі-он в Україні, де дружньо проживають люди понад ста національностей.

Завдяки вигідному географі-чному розташуванню нашого краю, розвитку рекреаційно-туристичного комплексу, сільського господарства та промисловості, а також розумному впровадженню державних реформ тут зручно працювати, навчатися, народжувати, встановлювати трудові та спортивні рекорди. Саме тому Одещина посідає провідне місце у структурі народногосподарського комплексу України.

Переглядів: 502

Мультикультурна згуртованість

А ви знаєте, що на теренах нашого краю греки з’явилися ще дві тисячі років тому? Що в часи розбудови Одеси вони масово емігрували до нашого міста? Чи пам’ятаєте, що визволення Греції від османського ярма у ХІХ столітті починалося з Одеси, де було створене таємне товариство «Філікі етерія», яке об’єднало греків у цій боротьбі? Чи відаєте, що перший споруджений в Одесі храм грецький — церква Святої Трійці? Що один з поширених одеських висловів «ах ти ж, люба моя, дорога» — це дослівний переклад з грецької мови? Чи здогадуєтеся, з якої причини Сталін почав переселяти одеських греків у Казахстан?..

Греки — один з тих народів, який істотно і яскраво вплинув на формування історії нашого міста. Греки — мореплавці й купці, будівельники, управлінці, меценати, художники та архітектори — багато в чому були першопрохідцями в Одесі...

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net