Переглядів: 541

Маємо право знати...

Через п’ять років після протестів на Майдані досягнуто лише обмеженого прогресу в розслідуванні вбивств і насильницьких смертей 98 осіб (84 протестувальників, 13 співробітників правоохоронних органів і чоловіка, який був посеред подій, але не брав у них участі), зазначається в інформаційній довідці, опублікованій 19 лютого Моніторинговою місією ООН з прав людини в Україні.

Наразі визнано винними лише трьох осіб, які брали участь у подіях, що призвели до загибелі двох протестувальників. Тривають кримінальні провадження щодо ще дванадцятьох імовірних винуватців, у тому числі щодо співробітників міліції та Служби безпеки України. Кримінальні провадження, зауважує Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні, ведуться зі значними затримками.

В інформаційній довідці висловлено занепокоєння тим, що розслідування вбивств 17 протестувальників і 13 співробітників правоохоронних органів не привело до встановлення конкретних виконавців.

«Індивідуальна відповідальність вкрай важлива, коли ми говоримо про справедливість. Сім’ї всіх жертв, чи то протестувальників, чи то співробітників правоохоронних органів, мають право на правду. Вони мають право знати, хто вбив їхніх рідних та близьких, і вони мають право побачити, як винуватці будуть притягнуті до відповідальності за ці злочини», — зазначила Фіона Фрейзер, голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.

В інформаційній довідці окреслено обставини, що перешкоджають ефективному роз-слідуванню та притягненню винних до відповідальності. По-перше, під час протестів співробітники міліції не мали на формі розпізнавальних знаків, що ускладнює їх ідентифікацію. По-друге, деякі старші офіцери міліції, підозрювані у скоєнні злочинів проти протестувальників на Майдані, зберегли свої посади після тих подій, через що їхні підлеглі неохоче свідчать про причетність міліції до згаданих убивств. По-третє, судові експертизи проводяться з надмірними затримками, що частково пояснюється недостатнім фінансуванням і великим робочим навантаженням експертних установ через збройний конфлікт на сході України. По-четверте, багато ймовірних винуватців втекли до Російської Федерації, а відтак є недосяжними для українського правосуддя.

«Незважаючи на ці виклики, є практичні кроки, які уряд України міг би зробити, — сказала Фіона Фрейзер. — Наша головна рекомендація — забезпечити ефективне, незалежне і неупереджене розслідування вбивств, скоєних під час протестів на Майдані. Необхідно забезпечити ефективну роботу установ судових експертиз й уникнути зайвих затримок у судових провадженнях».

На завершення автори інформаційної довідки закликають міжнародну спільноту належним чином розглядати запити на екстрадицію всіх підозрюваних, які переховуються від слідства у кримінальних справах, пов’язаних з убивствами, скоєними під час протестів на Майдані, та надати Україні підтримку в її зусиллях щодо проведення ефективного й незалежного розслідування.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net