Переглядів: 468

Справа проти Медведчука

За зверненням народного депутата Андрія Тетерука Генпрокуратура внесла до ЄРДР відомості про вчинення керівником організації «Український вибір — право народу» Віктором Медведчуком кримінальних правопорушень, що передбачають посягання на територіальну цілісність і недоторканість України, повідомила речниця генпрокурора Лариса Сарган у Facebook.

За її словами, керівник проросійської організації «Український вибір — право народу» і глава політради партії «Опозиційна платформа — за життя» Віктор Медведчук на партійному з’їзді 29 січня в Києві заявив про необхідність утворення так званого «автономного регіону Донбас» з утворенням власних парламенту та уряду, а також про закріплення такого статусу в Конституції України.

Лариса Сарган зауважила, що план-концепція Медведчука передбачає утворення на Донбасі автономного регіону «Донбас» у складі України. Він вважає, що такі домовленості щодо статусу Донбасу можливо досягти в чотирикутнику Київ — Донецьк —Луганськ — Москва.

«Враховуючи, що відповідно до ст.1 Конституції України Україна є унітарною державою, територіальний устрій закріплено у ст.133 цього закону, а також те, що Російська Федерація шляхом забезпечення самопроголошених так званих Донецької та Луганської народних республік («ДНР», «ЛНР») живою силою, озброєнням та іншими матеріалами проводить агресивні дії стосовно України, проголошення концепції утворення автономного регіону Донбас сприяє законодавчому закріпленню тимчасово окупованої території всупереч Основному Закону та надає іноземній державі допомогу в проведенні підривної діяльності проти України, в тому числі й інформа-ційної підтримки», — наголосила речниця генпрокурора.

За таких обставин, зазначила вона, в діях Медведчука вбачаються ознаки злочинів, передбачених ч.1 ст.110 КК України (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України) та ч.1 ст.111 КК України (державна зрада), адже Конституцією України законодавчо закріплено територіальний устрій України (ст.133), якою передбачено Донецьку та Луганську області як адміністративно-територіальні одиниці у складі держави.

Лариса Сарган підкреслила, що на даний час існує реальна загроза насильницького відторгнення тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей від України.

«У даному випадку проголошуються заклики до зміни меж території України й одночасно надається допомога Російській Федерації у проведенні підривної діяльності проти України, підтримується агресивна діяльність та сепаратистські настрої», — написала вона.

Матеріали кримінальних проваджень будуть передані до Служби безпеки України за підслідністю, повідомила речниця генпрокурора.

Підозру керівнику організації «Український вибір — право народу» Віктору Медведчуку у справі про держзраду і посягання на територіальну цілісність України може бути вручено після проведення необхідних слідчих дій, сказав в ефірі телеканалу «Прямий» речник Генеральної прокуратури України Андрій Лисенко.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua