Переглядів: 549

Відчайдушна подорож

За оцінками Агентства ООН у справах біженців, торік, намагаючись дістатися до Європи через Середземне море, загинули або пропали безвісти 2275 людей, тобто щодня жертвами небезпечної мандрівки ставали шестеро осіб.

У щойно оприлюдненому звіті, який так і називається — «Відчайдушна подорож», зазначається, що всього у 2018-у до Європи прибули 139300 біженців та мігрантів — і це найменший показник за останні п’ять років. Основна ж причина «тривожно високої кількості загиблих» — скорочення пошуково-рятувальних операцій, що зробило морські переходи ще ризикованішими для життя.

«Порятунок життів на морі — це не вибір, не питання політики, а одвічне зобов’язання», переконаний Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді. — Ми можемо покласти край цим трагедіям, маючи мужність і бачення не обмежуватися порятунком наступного човна, а прийняти довгострокову стратегію, яка ґрунтується на регіональному співробітництві, ставлячи життя й гідність людини на перше місце».

У доповіді описується, як зміни в політиці деяких європейських держав призводили до численних інцидентів, коли велика кількість людей залишалася у відкритому морі впродовж кількох днів, чекаючи дозволу пристати до берега.

Для більшості біженців дістатися Європи було кінцем жахливої подорожі, сповненої тортур, насильства, загроз викрадення й утримання за викуп. Держави мають вжити термінових заходів для ліквідації мереж контрабандистів і притягнути до відповідальності злочинців.

І все ж, як зазначається у звіті, з’являються й зерна надії. Незважаючи на політичну безвихідь у просуванні регіонального підходу до морського порятунку та приймання біженців, як цього вимагали ООН та МОМ у червні минулого року кілька держав взяли на себе зобов’язання переселити людей, врятованих у Середземному морі, що є потенційною основою для передбачуваного й тривалого вирішення проблеми, а також пообіцяли тисячі місць для розселення біженців з Лівії.

Звіт також демонструє значні зміни в маршрутах, які використовуються біженцями та мігрантами. Вперше за останні роки Іспанія стала головними воротами до Європи: близько 8000 осіб прибули туди сушею (через анклави в Сеуті та Меліл’ї), а 54800 перейшли через небезпечне Західне Середземномор’я. Як наслідок, кількість загиблих там зросла майже вчетверо — із 202 у 2017-у до 777 торік. Близько 23400 біженців та мігрантів у 2018-у прибули до Італії, що в п’ять разів менше, ніж у попередньому році. До Греції через море дісталися приблизно 32500 осіб (у 2017-у — 30000), а от кількість тих, хто прибув через сухопутний кордон з Туреччиною, зросла втричі. Щодо інших європейських країн, то, як зазначається у «Відчайдушній подорожі», Боснія і Герцеговина зафіксувала близько 24000 біженців та мігрантів, які дісталися туди транзитом через Західні Балкани, до Кіпру пристали кілька човнів із сирійськими біженцями з Лівану, а до Великобританії під кінець року прибула зовсім маленька кількість людей з Франції.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua