Переглядів: 449

Забудьмо про Ракицького!

Чому трансфер провідного українського захисника в Росію — це просто бізнес

На п’ятий рік неоголошеної війни Росії проти України один з найкращих футбольних захисників збірної та «Шахтаря» Ярослав Ракицький вирішив продовжити кар’єру в російському чемпіонаті. Трансфер наскільки скандальний — настільки й очікуваний.

Важко знайти більш одіозну фігуру в нашому футболі, ніж Ракицький. Гравець, який не зробив жодної антиукраїнської заяви, все одно вважався у нас ледь не «сєпаром». Його ставлення до національного гімну (принципово не співав) і взагалі викликів до збірної (ніхто так часто не травмувався напередодні матчів «синьо-жовтих») стали підставою для відвертої нелюбові вболівальників.

Зі спортивної точки зору на перехід Ракицького очікували. Ярослав у «Шахтарі» — з 2009 року. Як свідчили два останні сезони, він поступово втрачав мотивацію в чемпіонаті України. Не дарма ж Паулу Фонсека постійно шукав альтернативну Ракицькому пару центральних захисників. Тренера не влаштовувало все — вік гравця, його вплив на команду, небажання змінюватися і відверте ігнорування нових вимог. Навряд чи між Ракицьким і Фонсекою був справжній конфлікт, але повної довіри не було точно. На додачу захисник просто розгубив форму — він втратив швидкість, став гірше грати у відборі м’яча і більше помилятися в передачах.

Переїзд Ракицького читався, але чому саме в Росію? Невже менеджмент «Шахтаря» не міг прилаштувати захисника хай не в топовому європейському чемпіонаті, але фінансово вигідний контракт у Туреччині або Китаї йому могли цілком знайти. Вочевидь, бажання поїхати в росі-йський чемпіонат йшло від самого гравця, а пропозиція «Зеніта» влаштовувала всіх. Гроші та амбіції у цього клубу є. До того ж там у тренерському штабі працює Анатолій Тимощук — екс-капітан «Шахтаря» і давній приятель Ракицького.

Політична складова цього трансферу не повинна сьогодні затьмарювати сам футбол. Так, Ракицький поїхав грати в Росію, бо там йому «комфортно, він любить Санкт-Петербург, а український чемпіонат дуже слабкий». Так, «Шахтар» не гребував вести переговори з «газпромів-ським» клубом, бо бізнес — це бізнес. Впевнений, що і футболіст, і клуб не переймаються дискусією про моральний аспект цього трансферу. А російській пропаганді він і задаром не потрібен. Війна проти нас сьогодні ведеться на куди складнішому й витонченішому рівнях, і докоряти нам тим, що з України в Росію втік відомий футболіст — це вже печерний рівень.

Хто виграв від цього трансферу? Наразі виглядає, що всі. Ракицький поїхав, куди хотів. «Шахтар» заробив 10—12 мільйонів євро за деградуючого футболіста. Фонсека отримав можливість будувати той захист команди, який він хоче. Точно у виграші Андрій Шевченко — у збірній звільнилося місце для молодого й мотивованого гравця оборони. Ну а ґешефт «Зеніта» нас цікавить менше за все. Заграє там Ракицький чи не заграє — то вже не наші проблеми.

Святослав ВАСИЛИК.
«Укрінформ».
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua