№ 9 (22028) субота 2 лютого 2019 року

Переглядів: 4048

В умовах хаотизації світу

Недержавний аналітичний центр «Українські студії стратегічних досліджень» оприлюднив прогноз глобальних тенденцій у світі, їхнього впливу на ситуацію в Україні впродовж 2019 року. Особлива увага приділена політиці Росії як головного воєнно-політичного ворога України. Виходячи зі світових тенденцій та аналізу дій Росії, НАЦ «УССД» акцентує на внутрішніх та зовнішніх ризиках для суверенітету й стабільності України.

Послаблення систем глобальної безпеки

У 2019-у наростатиме хвиля глобальної нестабільності, пов’язана з кризою колективних міжнародних безпекових інструментів, насамперед ООН і Ради Безпеки зокрема. Загострення відносин між США, Китаєм і Росією фактично унеможливлює консенсус Радбезу з ключових проблемних питань, що стоять перед світом — українська та сирійська кризи, загострення в Південнокитайському морі, нестабільність в Африці (Нігерія, Південний Судан, південь континенту), війна та гуманітарна катастрофа в Ємені.

Переглядів: 2408

Дорогою із Каракаса у Брюссель через Київ

29 січня, виступаючи на форумі «Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом», Петро Порошенко висунув свою кандидатуру на пост Президента України. Цю подію очікували. Звичними була промова самого Петра Олексійовича та промови його соратників. Про те, що багато чого зроблено, але не все вдалося. Про те, що треба зберегти нинішній курс на євроінтеграцію і не завернути в глухий кут популізму. Про те, що Україна скоро подасть заявку на вступ до Євросоюзу. І так далі, і тому подібне.

Вертикаль проти змін

Виступи на форумі в Міжнародному виставковому центрі транслювали онлайн. Майбутній виборець міг чути все і стежити за всім, що відбувалося в залі. Але слухати і стежити замало. Треба розуміти, що 29 січня розтанула одна з надій опонентів і суперників Порошенка. Надія на те, що напередодні виборів владна вертикаль розсиплеться і колишні союзники глави держави побіжать рятуватися хто куди, як щурі з корабля, що тоне.

Переглядів: 513

Замість 26 — вісім?

За формулою «громада — район — регіон»

Україна п’ятий рік поспіль реалізує реформу децентралізації. Наступний період перетворень має дати новий поштовх до розвитку регіональної економіки й покращання життя людей, зазначив прем’єр-міністр Володимир Гройсман на третьому Форумі об’єднаних громад, який зібрав представників органів місцевого самоврядування з усієї України.

Ключовим лейтмотивом зібрання стала позиція щодо продовження реформи децентралізації, яка дозволила посилити можливості регіонів в адміні-стративному та фінансовому сенсах. Саме тому, на думку глави уряду, потрібно працювати над незворотністю перетворень, не забуваючи про посилення відповідальності влади на місцях, як і про контроль за процесами, що відбуваються.

Переглядів: 4125

За два місяці до виборів

Якби вибори Президента України відбувалися сьогодні, то до другого туру потрапили б кандидати Володимир Зеленський та Петро Порошенко. Про це свідчать результати опитування, проведеного спільно з 16 по 29 січня трьома соціологічними компаніями — Центром соціальних та маркетингових досліджень Socis, Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) та Центром Разумкова.

Як ідеться у прес-релізі за результатами дослі-дження, найбільшу підтримку населення серед тих, хто візьме участь у голосуванні та визначився зі своїм вибором, отримав би Зеленський — 23%. Друге місце посідає Порошенко — 16,4%. За Юлію Тимошенко готові відати свої голоси 15,7% респондентів.

Переглядів: 4058

Офіційно

Центральна виборча комісія
ПОСТАНОВА

27 грудня 2018 року №259

Про внесення змін до постанови Центральної виборчої комісії від 28 квітня 2012 року №82

Відповідно до частини першої статті 18 Закону України «Про вибори народних депутатів України», у зв’язку з перейменуванням міста Мукачеве Закарпатської області на місто Мукачево Закарпатської області згідно з Постановою Верховної Ради України від 23 травня 2017 року №2065-VIII «Про перейменування міста Мукачеве Закарпатської області», визначенням Донецькою обласною державною адміністрацією — обласною військово-цивільною адміністрацією адрес приміщень окружних виборчих комісій з виборів Президента України одномандатних виборчих округів №45, 49 та 51 поза межами центрів цих округів (лист від 14 грудня 2018 року №0.1/20/2391/0/2-18, зареєстрований у Центральній виборчій комісії 19 грудня 2018 року за №21-38-9764), а також враховуючи постанову Центральної виборчої комісії від 27 грудня 2018 року №258 «Про внесення змін до постанови Центральної виборчої комісії від 12 квітня 2012 року №66», керуючись статтями 11 — 13, пунктом 71 статті 17 Закону України «Про Центральну виборчу комісію», Центральна виборча комісія постановляє:

 1. Внести зміни до Переліку одномандатних виборчих округів, утворених на постійній основі постановою Центральної виборчої комісії від 28 квітня 2012 року №82 «Про утворення одномандатних виборчих округів на постійній основі у межах Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя» (зі змінами), згідно з додатками 1 — 12.
 2. Цю постанову разом з відповідним додатком надіслати Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Одеській, Полтавській, Сумській, Хмельницькій, Чернігівській обласним та Київській міській державним адміністраціям для опублікування у відповідних регіональних друкованих засобах масової інформації та оприлюднити на офі-ційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.
Голова Центральної виборчої комісії
Т. СЛІПАЧУК.
Переглядів: 4189

Загальновійськовий молебень

У четвер в Одеському Свято-Троїцькому гарнізонному храмі, що у сквері Космонавтів, відбувся загальновійськовий молебень за Україну та її народ, за його щастя та волю, за захоплених росіянами у полон українських моряків і за всіх полонених й ув’язнених в російських тюрмах, за тих, хто потребує допомоги і молитовної підтримки.

Серед присутніх у храмі — представники керівного та особового складу оперативного командування «Південь», Військово-Морських сил та повітряного командування «Південь», Південного територіального управління Військової служби правопорядку, Одеської військової академії, а також курсанти військово-морських навчальних закладів.

Подібний молебень, підкреслюють у прес-службі ОК «Південь», проводиться у Свято-Троїцькому храмі не вперше. Традиційно, раз на місяць, його організовує настоятель храму, капелан Одеського гарнізону отець Василь Вірозуб. «Ми показуємо всім, що ми єдині! Що ми захищаємо рідну землю і Бог нам у цьому допомагає!» — наголошує отець Василь.

Переглядів: 491

Інтеграція через школу

У середу в Одеській загальноосвітній школі №72, де навчається 50 дітей-біженців та представників різних етнічних громад, відбулася презентація проекту щодо створення інформаційно-освітнього майданчика за грантової підтримки ООН.

Як пояснили організатори, щорічно до України прибувають сотні біженців з Афганістану, Сирії, Російської Федерації та інших держав. З них близько 35 відсотків залишаються проживати на Одещині. Цілими родинами вони намагаються інтегруватися в наше суспільство.

Загальноосвітні заклади відіграють в цьому процесі значну роль. Адже від того, як діти біженців зможуть облаштуватися в новій школі, залежить якість життя всієї сім’ї.

Переглядів: 4168

Пластикове нашестя

ООН оприлюднила звіт про кількість сміття на планеті, складений за участю експертів вашингтонського університету. Найбільшу проблему на Землі, підкреслюється у документі, нині становить пластик.

З моменту його винайдення на планеті вироблено понад 6,3 мільярда тонн пластикової продукції, 90,5 відсотка якої потрапило на звалища та в океани. Якщо така тенденція продовжиться, то вже до 2050 року на Землі зберігатиметься близько 12 мільярдів тонн пластмасового сміття, що еквівалентно 7,2 трильйона звичайних полі-етиленових пакетів, заповнених пластиком.

Переглядів: 561

Більшість вірян — за свою церкву

Президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія залишає за собою право реагувати в разі загрози «порушення права на свободу віросповідання» в сусідніх країнах, у тому числі в Україні.

На заході з нагоди десятиріччя інтронізації глави РПЦ Кирила він, даючи оцінку церковної ситуації в Україні, зокрема, сказав: «Ми залишаємо за собою право реагувати і робити все для захисту прав людини, в тому числі і на свободу віросповідання».

Перед цим господар Кремля заявив, що «влада Росії вважає абсолютно неприпустимим будь-яке втручання в церковні справи. Ми поважали і будемо поважати незалежність церковного життя, тим більше — в сусідній суверенній країні».

Переглядів: 560

«Мовна» поліція чи мотивовані ентузіасти?

Темпи національного відродження значною мірою залежатимуть від мовних тенденцій у столиці та в інших великих містах України. Село, зрозуміло, нас уже не порятує. А що робиться в містах — усім відомо.

Для експерименту вирішив вивчити ситуацію з вивісками біля станції метро «Академмістечко». Що вихопив погляд, те й зафіксував, пройшовши якихось 50 метрів. Картина вимальовується не надто оптимістична. Враження таке, ніби перебуваєш не в Києві, а в Маріуполі чи Краматорську. Російська явно домінує: «Шаурма. Чай. Кофе. Колбаска охотничья в лаваше». Наступний кіоск: «Напитки. Табак», далі — «Парикмахерская на ходу. Есть маникюр».

Після цього натикаюся на перші ознаки двомовності. Щоправда, напис «Изготовление ключей» російською повторюється двічі, а «Виготовлення ключів» — лише раз. Отож перекоси «наліцо». Тільки вони не на користь української. Але й таким прецедентам несміливої двомовності радієш, бо відчувається, що власник кіоска про щось думав, перш ніж замовляв вивіски. Значить, саме він може бути першим претендентом на початок діалогу.

Переглядів: 2261

Самих себе не обдурити б

Найефективніший захист проти кору — вакцинація

ВООЗ уперше внесла до щорічного списку глобальних загроз людству відмову від вакцинації, а саму вакцинацію проти кору світ визнав як одне з найбільших досягнень у галузі громадської охорони здоров’я.

Водночас, успіхи (якщо нічого не трапляється, то ніби так і далі завжди буде!) призвели до поступового нерозуміння великою кількістю батьків, що кір — це тяжка хвороба з можливими летальним фіналом, тому останнім часом зростала кількість відмов від вакцинації, що, відповідно, обумовило формування складної епідемічної ситуації, яку ми сьогодні переживаємо.

Переглядів: 619

Сам собі кулінар

Млинці гур’євські скороспілі

Інгредієнти: 5 склянок пшеничного борошна, 8 яєць, 200 г вершкового масла, 0,8 л кислого молока (кефіру), 3—4 ст. ложки цукру (за смаком), дрібка солі.

Приготування. Жовтки під-соліть і розітріть з цукром. Додайте вершкове масло, розтерте з борошном. Ретельно розмі-шуючи лопаткою, розведіть суміш кислим молоком до належної густини. Акуратно додайте збиті на густу піну білки.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net