Переглядів: 4264

Медреформа: другий етап

Медреформа стартувала з первинної ланки медичної допомоги, яку надають сімейні лікарі, терапевти, педіатри. Кожна людина отримала можливість вільно обрати свого лікаря, якому довіряє, незалежно від місця реєстрації чи проживання, та підписати з ним декларацію на обслуговування. Відповідно бюджетні гроші почали надходити до того закладу, де працює лікар, якого обрала людина.

Результати реалізації першого етапу медреформи:

 • 24,5 мільйона українців обрали свого лікаря й підписали з ним декларації на обслуговування;
 • медзаклади отримали від держави значно більше фінансування, що дало їм можливість вдвічі-втричі підвищити зарплати лікарям, придбати необхідне устаткування та обладнання;
 • з’явилися додаткові сервіси для пацієнтів: на прийом до лікаря тепер можна записатися онлайн або телефоном, отримати консультацію лікаря телефоном, зробити всі базові аналізи та дослідження в приміщенні амбулаторії.

Безкоштовна діагностика

З липня 2019-го бюджетні гроші підуть за пацієнтом на вторинний рівень меддопомоги — до поліклінік, де кожна людина зможе пройти безкоштовно обстеження, здати аналізи, отримати консультацію лікаря-спеціаліста. Єдина умова для безоплатного отримання цих послуг — мати скерування свого лікаря.

Працюватиме це так. Пацієнт за направленням лікаря самостійно обирає заклад, до якого звернутися. Поліклініки, що приєдналися до реформи, матимуть на дверях наліпку «Безкоштовна діагностика». Людина звертається до обраного закладу, отримує там допомогу лікаря-спеціаліста (хірурга, офтальмолога, отоларинголога…), проходить дослідження (рентген, УЗД, мамографія тощо), здає додаткові аналізи, а держава переказує гроші закладу за надані цій людині послуги. Заклади отримають додаткове фінансування, а відтак і можливість збільшити зарплати лікарям-спеціалістам, придбати сучасне медичне обладнання та медикаменти.

За програмою «Безкоштовна діагностика» можна буде безоплатно отримати 54 лікувальні та діагностичні послуги, серед них — 12 аналізів, 6 видів УЗД, 5 видів рентгену, 4 види біопсії, мамографія, операції одного дня.

Доступні ліки за е-рецептом

Цьогоріч продовжено дію урядової програми «Доступні ліки», за якою люди, які хворіють на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу, бронхіальну астму, можуть отримати ліки безкоштовно або з незначною доплатою. Наразі це понад 260 препаратів, і їх кількість збільшуватиметься. За майже два роки дії програми відшкодовано вартість ліків за понад 31 мільйоном рецептів.

З квітня отримати ліки за цією програмою можна буде за електронним рецептом. Е-рецепт дозволить пацієнтам звертатися за потрібними їм ліками в будь-яку аптеку, що увійшла до програми, незалежно від її місцезнаходження. Препарат, виписаний лікарем, наприклад, у Києві, можна буде без проблем отримати за е-рецептом в аптеці Одеси.

Нові кардіоцентри

Уряд продовжує розбудову мережі кардіоцентрів. Для їх оснащення в 2017—2018 роках профінансовано закупівлю 26 ангіографів. У 2019-у буде придбано ще 13.

Ці кардідоцентри працюють цілодобово без вихідних, і в разі гострого інфаркту міокарду людина отримує допомогу в них безкоштовно (обстеження, стентування). Стенти та необхідні витратні матеріали придбані за державні кошти. Людина з інфарктом повинна потрапити в такий центр якнайшвидше, адже надання медичної допомоги такому пацієнтові в перші дві години зменшує смертність учетверо.

Реформа екстреної допомоги

З нинішнього року уряд розпочинає реформу екстреної медичної допомоги. Перші області, в яких вона розпочнеться, — Вінницька, Тернопільська, Полтавська, Одеська, Донецька, а також місто Київ.

У цих регіонах будуть закуплені нові «швидкі» з новим обладнанням, створені сучасні диспетчерські, працівники бригад екстреної меддопомоги пройдуть додаткове навчання й отримуватимуть вищі зарплати. Завдяки цьому будуть врятовані життя тисячам людей, які потребують допомоги в екстрених випадках.

«Якщо три-чотири-п’ять років робити те, що передбачено планом реформи медицини, українці бачитимуть позитивні зміни в системі охорони здоров’я, у підвищенні якості надання медичної допомоги. Важливо діяти системно і послідовно. Українці отримають кваліфікованих лікарів, нормальні умови надання допомоги, а лікар — достойну заробітну плату, — наголошує прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Департамент інформації та комунікацій
з громадськістю Секретаріату Кабміну.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua