Переглядів: 4121

Рівний доступ. Кому і до чого?

З роками виробилася звичка читати, а не просто переглядати заголовки в газетах. Хоча, зауважу, в «Чорноморських новинах» заголовки, як правило, стріляють у ціль.

Ще з часів введення посад голів обласних державних адміністрацій, чи, як їх ще називають, губернаторів стежу за їхніми виступами у «ЧН». Жоден з них не сказав чесно: «Не тратьте, куме, сили — спускайтеся на дно!».

Ось і зараз уважно перечитав статтю «За принципом рівного доступу» (номер за 13 грудня), де журналістка дещо у рожевих, мрійних кольорах змалювала ситуацію з медициною на Одещині, особливо в свідомо знищених владою сільських районах області. Якби авторка за приклад назвала наш Ананьївський район, що то наші райрада, РДА плюс мерія «...пропонують 100 тисяч гривень підйомних і 50% оплати за комунальні послуги, включаючи зв’язок, для лікарів, які прийдуть у сільські та районну лікарні, готові нові світлі й облаштовані квартири»,  то сказав би: «Нарешті!».

Аж дух перехопило, що в Одеській області є такі класні й порядні керівники. Многая літа їм, здоров’я та щастя!

Ананьїв зробив депресивним і покинув таким, пішовши в Одесу на підвищення, ще перший секретар райкому компартії Сафронов, а також безправні тоді мери. За роки незалежності збудували п’ятиповерхівку для військовиків та чотириповерхівку для міліціянтів. Один будинок зводили за власні кошти, але обідрали тоді людей, як сумнозвісні трасти. Хто ж до нас може прийти на мізерну зар-плату, найдорожчі в Україні воду, хліб, газ та ціни на ринку? Хіба що той, хто у заліковку вкладав викладачеві медіну купюру, бо боявся запитання: «Ти що, такий розумний?..».

Читаю у статті: «Передбачається, що завдяки проекту «Мобільна поліклініка» медики виявлятимуть патології найпоширеніших хвороб на ранніх стадіях, за потреби…» відправлятимуть у Подільськ на єдиному за добу автобусі, який за дві години 37-кілометрового бездоріжжя остаточно доб’є хворого. А приватник бере 500 гривень туди та 500 — назад. Моя покійна мати казала про подібне: веселися, душа в тілі, бо сорочку воші з’їли!..

«Сказати, що наша область такого давно не бачила…». Істину глаголите, пане голово ОДА, бо колись нас обслуговували висококласні медики, бо майже чесні керівники будували житло громадянам будь-якого фаху… З вашої доповіді зрозумів, що колись і нас обслужать «мобільні поліклініки», але коли те станеться, якщо в першій хвилі обстеження — до березня — буде охоплено десь 20 тисяч осіб у 75 населених пунктах? А решті за цей час можна склеїти ласти не тільки від канцеру (я про себе), а й від грижі, апендикса чи ще якоїсь халепи... З цього випливає, що надалі у нас настане покращення, як у султанському гаремі: сподіватимемося, що врятують, але не знатимемо, коли й кого…

Пане голово! Чи цікавилися ви де-факто ідеологічним фронтом, а не лише «фронтом змін»? Як живе-виживає єдина україномовна в області газета? Скільки обласних газет (що є і вашим рупором) можна знайти у районних та сільських читальнях? В Ананьєві вже давно ніскільки… Дарували єдину «районку»…

Пане голово, невже сліпо вірите у звіти чиновників? Хотів би хоч раз поспілкуватися з вами. Коли приїдете до нас — не знаємо, бо інформацію про такі візити бережуть, наче військову таємницю…

Колись усі дороги вели до комунізму. До чого привели? Те саме буде й нині. Поговорили — розійшлися… Для галочки?!

З повагою —

Борис ДРАЇМ,
член НСЖУ, пенсіонер.
м. Ананьїв.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@gmail.com