Переглядів: 4324

Щоб кожен відчув зміни на собі

Ремонт доріг, туризм і соціальний розвиток — головні пріоритети Одещини на 2019 рік

16 січня під час прес-конференції голова ОДА Максим Степанов підсумував досягнуте у 2018 році, й окреслив пріоритети на 2019-й.

«На моє переконання, головне, що повинна робити влада, — це втілювати позитивні зміни, щоб кожен мешканець міг відчути їх на собі. Сподіваюся, у 2018 році нам вдалися такі зміни», — сказав доповідач.

Дороги, як відомо, дають життя навіть найдепресивнішим територіям. Упродовж двох останніх років на Одещині, зазначив Максим Степанов, відремонтовано 450 кілометрів шляхів, у тому числі за минулий — 190. Можливо, темпи не досить високі, однак ставка робилася на якість, а не на кілометраж. П’ять доріг державного значення нині перебувають в активній стадії ремонту. Для збереження ж нового покриття, яке безжально руйнує перевантажений автотранспорт, придбано і введено в експлуатацію шість пересувних габаритно-вагових комплексів.

Охорона здоров’я людей та розвиток медичної галузі — важлива складова діяльності місцевої влади. За багатьма показниками, як і за темпами позитивних змін, Одещина у цій царині далеко попереду від інших областей.

Так, відкриття у 2018-у реперфузійного центру в Ізмаїлі завершило формування цілої мережі, що дозволило пацієнтам з інфарктом міокарда у будь-якій точці області отримувати своєчасну кваліфіковану допомогу, а відтак було врятовано сотні життів.

У нас повністю ліквідовано чергу на гемодіаліз, а самих процедур, які обходяться бюджету в тисячі гривень кожна, але безоплатні для пацієнтів, торік проведено понад 50 тисяч.

Для послуг сільських мешканців відремонтовано 31 амбулаторію та ФАП, одну амбулаторію, що у Маяках Біляївського району, практично зведено з нуля.

«Телемедицина, яку тільки зараз починають запроваджувати інші регіони, у нас успішно працює більше року. Ми закупили 168 мобільно-діагностичних комплексів і відкрили ще два відділення невідкладної допомоги (еmergency department). Ми прагнемо забезпечити однаково високий рівень допомоги як жителям міст, так і сіл — із сучасними технологіями, фаховими лікарями», — звітуючи про зроблене, наголосив Максим Степанов.

Серед здобутків минулого року й такі: 3393 дитини безоплатно отримали хірургічну допомогу, більше трьох тисяч осіб уже скористалися послугами мобільних поліклінік тощо.

Не менш важливими залишаються питання освіти та сучасних технологій, які стають доступними навіть у найвіддаленіших школах області. Впродовж 2018-го облаштовано 100 нових кабінетів дистанційної освіти та 51 кабінет для поглибленого вивчення природничо-математичних дисциплін. Усі школи Одещини, як і обіцяв керівник ОДА, забезпечено інтернетом. У комплексі це дозволило запровадити унікальний проект дистанційної освіти «Вчитель+».

«Головне — ми почали відкривати нові об’єкти. Минулого року збудували три школи та два дитячі садки. Не меншу увагу приділяємо створенню інклюзивно-ресурсних центрів та профтехосвіті», — сказав Максим Степанов.

За підзвітний рік було збудовано 33 майданчики різного типу, а близько 70 тисяч випуск-ників скористалися безоплатною платформою BeSmart для підготовки до ЗНО.

До слова, маємо ще одну хорошу новину. В Одесі триває реконструкція будівель по вулиці Мечникова, 2-а, в яких розміститься перший інклюзивно-ресурсний центр, відмінний від багатьох інших аналогічних центрів в Україні тим, що є комплексом окремо розташованих споруд загальною площею близько 500 кв. м зі своєю інфраструктурою та прибудинковими територіями. Це дозволить облаштувати в основній будівлі центру кабінети для індивідуальної роботи: логопедів, психологів, дефектологів, сурдотифлопедагогів, а також кабінети психологічного розвантаження, медичної сестри, конференц-зал і кабінети для адмі-ністрації закладу.

У другому корпусі планується відкрити зал площею близько 70 кв. м для реабілітації та занять лікувальною фізкультурою з допоміжними приміщеннями. На прилеглій до корпусів території будуть упорядковані зона відпочинку для дітей та батьків, а також спортивно-ігровий майданчик для малечі. Вся інфраструктура центру відповідатиме новим нормам безпечного і безбар’єрного пересування.

Устаткування, яким оснастять інклюзивно-ресурсний центр, створене українським виробником — лідером у цій галузі. Якісні, сертифіковані матеріали придатні для використання в роботі з дітьми і не викликають алергії.

Основні напрямки діяльності інклюзивно-ресурсного центру: системний підхід до кожної дитини, оцінка її потенційних можливостей, надання якісних послуг з фізичної реабілітації, розробка рекомендацій для органі-зації інклюзивного навчання з подальшим психолого-педагогі-чним супроводом, корекційно-розвиваючі заняття, консультації висококваліфікованих фахівців.

Крім того, на базі Одеського інклюзивно-ресурсного центру №1 відкриють Школу правильного харчування для дітей з особливими потребами, аналогів якої в Україні наразі нема.

У планах організаторів — переговори з містом-побратимом Хайфою, щоб співробітники нашого Центру пройшли стажування в аналогічних закладах Ізраїлю.

Сьогодні на Одещині кардинально змінилося ставлення до дітей з особливими потребами. Найближчим часом планується створення ще трьох таких центрів. А завершення робіт з реконструкції будівель й оснащення першого з них заплановане вже на травень.

Привабити у наш край якнайбільше туристів — одне з провідних завдань обласної влади на цей рік. Упродовж 2018-го на Одещині побувало понад

6 мільйонів гостей, які відпочивали й активно цікавилися історичною і культурною спадщиною Одеси та області. Торік до переліку туристичних маршрутів додалося ще два десятки. Важливим стимулом для розвитку багатьох об’єднаних територіальних громад стало бажання приймати гостей у себе, адже кожен турист у день залишає в місцевому бюджеті від 200 до тисячі й більше гривень. Відтак ОТГ дедалі активніше доповнюють туристичну карту нашого краю своїми проектами.

Численні виставки, концерти, фестивалі (а їх упродовж минулого року проведено більше півсотні, причому надзвичайно яскраво заявляли про себе організованими і розрекламованими заходами райони), спортивні змагання, туристичні експедиції приваблювали і продовжують приваблювати як наших співвітчизників, так і гостей з-за кордону.

У звітній доповіді голова ОДА деталізував економічні можливості регіону, як-от: надходження від Одеської митниці, інвестиційні проекти, допомога малому й середньому бізнесу, розвиток територіальних громад. Зокрема, повідомив, що сумарна вартість інвестпроектів, які зараз у нас реалізуються, складає майже 2 мільярди доларів. А завдяки децентралізації ОТГ області отримали на розвиток власних інфраструктурних проектів майже 92 мільйони бюджетних гривень.

Як і чим житимемо в непростому 2019-у?

«Плани на нинішній рік — дуже амбітні. Я на 100% знаю, де ми будуватимемо дороги, де з’являться відділення невідкладної допомоги, амбулаторії, спортивні майданчики. І дуже впевнено дивлюся на розвиток бізнесу, підприємництва», — зазначив Максим Степанов.

Наші пріоритети — ремонт доріг, туризм і соціальний розвиток. Так, упродовж трьох найближчих років планується прокласти 800 кілометрів шляхів, організувати повноцінну роботу 28 сільських амбулаторій і 23 відділень невідкладної допомоги. На території області з’являться 108 різних спортивних об’єктів, будуть відремонтовані 34 школи і 27 дитсадків, а де необхідно — збудовані нові. Найближчим часом, запевнив голова ОДА, у нас зникнуть черги до дошкільних дитячих закладів.

Максим Степанов детально зупинився на питанні відродження лікувально-курортного потенціалу Куяльницького лиману в статусі курорту державного значення, що сприятиме наповненню бюджетів усіх рівнів. Нині ведеться активний пошук інвесторів.

Триває робота і з включення Аккерманської фортеці до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Цими днями, поінформував Максим Степанов, у Києві відбудеться засідання Національної комісії з питань ЮНЕСКО, де розглядатиметься заявка від Одещини. «Я вважаю, що ми досягнемо позитивного результату, хоча цей процес може тривати і кілька років. Але вже сьогодні туристи відкривають для себе Одеську область по-новому, якою раніше її не бачили», — підкреслив доповідач.

Ці та інші пріоритети розвитку, про які йшлося на прес-конференції, є частиною стратегіч-ного плану дій голови Одеської облдержадміністрації Максима Степанова на 2017—2019 роки, який має досить промовисту назву «Розумний регіон».

Яна СТАСІНА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net