Переглядів: 676

Монетизована «комуналка»

Наприкінці минулого року, 27 грудня, Кабінет Міністрів України схвалив постанову про надання житлових субсидій населенню у грошовій формі. Правила призначення допомоги у сплаті комунальних платежів залишаються незмінними. Змінюється лише алгоритм її виплати.

Монетизація відбуватиметься у три етапи.

Вже з 1 січня 2019-го участь у монетизації пільг і субсидій братимуть ті сім’ї, які звернуться за допомогою вперше. Субсидія від держави надходитиме на їх персональний обліковий запис в «Ощадбанку». Банк розраховуватиметься за субсидіанта з надавачами комунальних послуг й одразу інформуватиме SMS-повідомленням громадян про те, скільки їм залишилося доплатити за «комуналку».

Тим сім’ям, які беруть участь у монетизації, не потрібно буде щомісяця сплачувати свій обов’язковий платіж окремо за кожен вид послуги. Держава через «Ощадбанк» сплачуватиме частину «комуналки», у межах виділеної субсидії та соці-альних норм, а субсидіанти доплачуватимуть другу частину рахунку.

Скажімо, домогосподарству виділена субсидія на газ, воду, електроенергію у загальному розмірі 1500 гривень. А сума всіх комунальних платежів складає 2000 гривень. Так-от, 1500 субсидійних гривень «Ощадбанк» перекаже надавачам послуг та поінформує сім’ю субсидіанта про те, що йому залишилося доплатити за комуналку 500 гривень.

Із 1 травня монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років, у тому числі користується допомогою в літній період.

А з 1 жовтня запрацює повномасштабна монетизація, коли кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, отримуватиме за результатами опалювального сезону готівкою все, що було заощаджено.

П’ять головних запитань про монетизацію пільг і субсидій

1. Чи потрібно повторно подавати документи?

Так, усім отримувачам пільг і субсидій обов’язково потрібно у травні подати заяву на монетизацію та декларацію про доходи в управління соці-ального захисту населення й надати дозвіл на опрацювання персональних даних.

В «Ощадбанк» іти не потрібно. Уряд максимально автоматизував процес монетизації, щоб основне навантаження лягло на управління соціального захисту населення, державний банк та надавачів комунальних послуг.

Тим, хто звернеться за допомогою вперше у 2019 році, у травні не потрібно поновлювати документів. Вони вже є учасниками монетизації пільг та субсидій.

2. Чи потрібно в «Ощадбанку» самостійно відкривати рахунок?

На кожного одержувача субсидій, після опрацювання заяви на монетизацію, буде автоматично відкритий персональний обліковий запис у банку, на якому відображатимуться житлової субсидії у грошовій формі.

Персональний обліковий запис матиме спеці-альний режим використання. Тобто кошти першочергово спрямовуватимуться на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію й воду.

«Ощадбанк» щомісяця інформуватиме субси-діантів та пільговиків SMS-повідомленням про надходження коштів від держави, їх використання та залишок.

Після закінчення опалювального сезону — в червні — суми невикористаних коштів переказуватимуться на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії. Рахунок кожному «Ощадбанк» відкриє автоматично, без додаткового звернення у фінансову установу.

3. Як відбуватиметься оплата «кому-налки»?

Усе відбуватиметься автоматично. Щомісяця надавачі комунальних послуг формуватимуть для «Ощадбанку» он-лайн платіжку субсидіанта. Банк згідно з наданою інформацією переказуватиме їм субсидію. Про це і про те, скільки залишається заплатити за «комуналку», «Ощадбанк» одразу інформуватиме субсидіанта SMS-повідомленням.

Для субсидіантів створять персональні кабінети, де можна буде відстежувати інформацію про розмір нарахованої допомоги, перелік комунальних послуг, які сплачені за рахунок субсидії, залишок коштів. Додаткові консультації можна буде отримати у контакт-центрі «Ощадбанку» за тел. 0-800- 210-800.

4. Чому саме «Ощадбанк»?

«Ощадбанк» є державним уповноваженим банком щодо десятка урядових програм і має понад 15 років досвіду співпраці з підприємствами паливно-енергетичного комплексу. Він володіє найбільшою мережею відділень — понад 3200, які присутні, в тому числі, у сільській місцевості, де найбільша кількість субсидіантів, та має великий досвід щодо виплат соціальної допомоги й пенсій значній кількості клієнтів одночасно. Тому й визначено проводити монетизацію пільг і субсидій саме через цей державний банк.

Жодних комісій від субсидіантів та пільговиків за обслуговування їх персональних облікових рахунків «Ощадбанк» не братиме.

5. Чому гроші не роздадуть одразу на руки?

В Україні субсидію отримує майже половина сімей. Якщо відразу роздати такій кількості людей гроші на руки, є ризик гіперінфляції та кризи комунальних неплатежів. Уявімо ситуацію, що 8 мільярдів гривень щомісяця, замість оплати «комуналки», потраплятимуть на споживчий ринок. Уже через два місяці житлово-комунальне господарство країни спіткає колапс, адже надавачі послуг не зможуть розрахуватися з тим же «Нафтогазом» за придбаний газ.

Тому допомога надходитиме на персональний обліковий запис субсидіанта та пільговика в «Ощадбанк», а все, що залишиться після оплати комунальних послуг упродовж року, за результатами опалювального сезону енергоощадні українці зможуть забрати з банку готівкою.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату
Кабінету Міністрів України.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net