Переглядів: 592

А ви до сертифікації готові?

У вівторок, 15 січня, на сайті Українського центру оцінювання якості освіти (https://zno.testportal.com.ua/teachers/registration) відкрилася реєстрація для участі в пілотному проекті сертифікації педагогічних працівників.

«Участь у сертифікації — винятково добровільна. Це одна з її головних засад. Цього року ми проводимо апробацію механізмів проведення сертифікації, тож у пілотному проекті зможуть взяти участь до 1000 вчителів початкових класів. Щоб долучитися до пілоту могли педагоги з усіх регіонів, ми попередньо визначили максимальну кількість заяв від кожної з областей. Розрахована вона на пропорційних засадах — залежно від кількості вчителів початкових класів», — цитує міністра осві-ти і науки Лілію Гриневич урядовий портал.

Реєстрація триватиме до 1 лютого включно.

Сама процедура сертифікації складатиметься із трьох етапів: експертного оцінювання професійних компетентностей учасника через вивчення практичного досвіду його роботи; самооцінювання учасником власної педагогічної майстерності (е-портфоліо); оцінювання фахових знань та умінь учасника через незалежне тестування.

Вивчення практичного досвіду роботи вчителя відбуватиметься в закладі освіти, де він працює. Організацію цього процесу здійснюватиме Державна служба якості освіти (ДСЯО) та її територіальні органи, а безпосередньо оцінювання проводитимуть незалежні освітні експерти (щонайменше два). Попередньо кожен експерт пройде відбір та необхідне навчання.

Наразі заплановано два періоди, в які експерти виїжджатимуть до учасників сертифікації: із середини лютого до кінця травня та з вересня до жовтня 2019 року. Про їхній візит учитель отримає попередження на електронну пошту не пізніше, ніж за три дні до приїзду. Кожного учасника експерти відвідуватимуть тільки раз.

Результати сертифікації визначатиме міжвідомча експертна комісія, до складу якої увійдуть представники МОН, УЦОЯО та ДСЯО, а також громадськості. Комісія прийматиме рішення щодо результатів сертифікації шляхом установлення порогових балів із двох етапів випробування: вивчення практичного досвіду та тестування.

Для тих вчителів, які успішно пройдуть сертифікацію, передбачається щомісячна доплата в розмірі 20% посадового окладу (ставки заробітної плати) пропорційно до обсягу педагогічного навантаження упродовж трьох років чинності сертифіката. Успішне проходження сертифікації зараховуватиметься також як проходження чергової (позачергової) атестації з присвоєнням наступної категорії або підтвердженням наявної вищої категорії.

До речі, найбільше початкових класів функціонує на Львівщині — 6078. Відповідно, саме ця область отримала найвищу квоту вчителів, що зможуть пройти сертифікацію уже цього року, — 71. Далі йдуть Дніпропетровщина (5857 та 68) і наша Одещина (5297 класів та 62 педагоги).

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net