Переглядів: 4204

Великий лід — високі результати

Вихованці СДЮСШОР «Крижинка» торік завоювали понад 30 медалей, п’ять з яких — на юнацькому чемпіонаті України і 19 — на всеукраїнських змаганнях, які проходили у листопаді в Одеському палаці спорту.

Чемпіонкою України серед дівчаток в одиночному катанні стала 12-річна Єва Шульга, яку бачите на знімку (тренер — Георгій Старков, хореограф — Наталія Карпич). Фігурним катанням Єва займається вже сім років, тренується щоденно по дві-три години. Одним з важливих чинників свого успіху юна спортсменка вважає умови тренувань.

— Два роки тому в Одесу, на арену Палацу спорту, повернувся великий лід. Для справжнього спортсмена важливе все: європейський стандарт льодової арени, якість і структура крижаного покриття (скажімо, його мають заливати гарячою водою, тоді поверхня ковзанки стає дзеркально гладенькою)… Здавалося б, елементарні речі, але саме вони є запорукою подальших виступів фігуристів, їхніх невдач (якщо тренуєшся в казна-яких умовах) та успіхів (коли можна шліфувати талант на доброму покритті і за сприятливого клімату). Мені є з чим порівнювати. Вважаю, якість одеського льоду найкращою в Україні. І дуже пишаюся цим. До слова, тренуватися я починала на приватному катку «Умка». Так його льодова арена майже вдвічі менша за ту, що в Палаці спорту. Але, незважаючи на це, більшу частину своєї спортивної кар’єри я тренувалася саме там і вдячна цій ковзанці за своє захоплення фігурним катанням. Потім тренувалася на «Крижинці», що на вулиці Академіка Філатова. Це теж нестандартний каток: хоча він і більший за «Умку», але менший за той, що в Палаці спорту. Всі фігуристи Одеси (як за віком, так і за категоріями) нині вправуються на льодовій арені Палацу спорту — це запорука нашої майстерності, нашого успіху, — переконана Єва Шульга.

Підтвердження слів юної фігуристки — п’ять медалей, здобутих одеситами на третьому етапі всеукраїнських змагань із цього виду спорту, що проходив наприкінці року у Білій Церкві: у віковій категорії 2005—2007 років народження першим на п’єдесталі пошани стояв Вадим Новиков (тренер — Ірина Кланцат), «срібло» здобули Артем Гридасов (тренер — Георгій Старков) і Максим Покотило (тренер — Артем Ковальчук), а «бронзу» — Ратмир Кравченко та Михайло Іванченко (тренер — Олена Воропаєва).

— Радіємо перемогам наших земляків на всеукраїнських та міжнародних змаганнях. Завдяки спільним зусиллям влади всіх рівнів, старанню й енергії тренерів та їхніх вихованців ми повертаємо Палацу спорту статус головної льодової арени Одещини, — зауважив голова обласної ради Анатолій Урбанський.

— Вихованці нашої школи — і дівчатка, й хлопчики — виправдали надії. Кілька спортсменів взяли участь у міжнародних змаганнях — у Стамбулі, Будапешті й Таллінні, у кожному з яких зайняли по два призових місця. У лютому нашу зірочку Єву Шульгу чекає важливий чемпіонат України серед юніорів, де вона, звісно, також націлюється на перемогу. Наприкінці грудня відбувся чемпіонат країни серед дорослих. За його результатами наша фігуристка Анна Іванченко увійшла до національної збірної й отримає звання майстра спорту. Це також велика перемога, адже з 1994 року в Одеси не було медалі у фігуристок. Завдяки підтримці Одеської обласної ради, її депутатського корпусу, два роки тому в Палаці спорту з’явився великий лід, і тепер у наших тренерів є можливість готувати спортсменів найвищого рівня. Впевнена, що одесити лише починають сходження до слави, — зазначила директор СДЮСШОР «Крижинка» з фігурного катання Наталія Тютюнник.

Найближчий цьогорічний старт — юніорський чемпіонат України, що відбудеться наприкінці січня. Далі плануються виїзди одеських фігуристів на міжнародні турніри — в Ізраїль та Болгарію.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net