№ 106 (22016) четвер 20 грудня 2018 року

Переглядів: 4108

Священний день

Із виступу Президента України Петра Порошенка на Софійській площі після об’єднавчого Собору зі створення Української помісної автокефальної православної церкви

Сьогодні — 15 грудня. Прошу всіх, хто зараз нас дивиться — всередині України, по всьому світу — запам’ятайте дуже добре. Цей день увійде, вже увійшов в історію України як священний день, день створення Автокефальної помісної православної церкви України. День остаточного здобуття нашої української незалежності від Росії. Й Україна тепер уже не буде пити, кажучи словами Тараса Шевченка, «з московської чаші московську отруту».

Це день створення Церкви, визнаної світовим православ’ям у статусі незалежної структури — як у переважній більшості країн, що належать до православної християнської традиції.

Це диво стало можливим завдяки непохитній позиції його всесвятості Вселенського патріарха Варфоломія, нашої Константинопольської Церкви-Матері. Це вона скористалася своїм беззаперечним канонічним правом зцілити ті рани, які завдано українському православ’ю кількома століттями московського панування.

Переглядів: 4576

ПЕРЕЛІК ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ВИБОРЧИХ ОКРУГІВ ДЛЯ ЧЕРГОВИХ ВИБОРІВ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ 31 БЕРЕЗНЯ 2019 РОКУ ОДЕСЬКА ОБЛАСТЬ

Одномандатний виборчий округ №133

Центр — місто Одеса, Київський район.

Межі: Київський район міста Одеси.

Одномандатний виборчий округ №134

Центр — місто Одеса, Малиновський район.

Межі: частина Малиновського району міста Одеси (виборчі дільниці №511159 — 511218, 511220, 511222 — 511244, 511447, 511450).

Переглядів: 4122

Воїнам Світла

До українських моряків, яких російські агресори злочинно захопили в полон

Дорогі сини й онуки — гордість і слава ВМС України!

Сьогодні ваші імена знають вся Україна і світ. Своєю мужністю і витримкою ви не дозволили «божевільному з ядерною кнопкою» Путіну розпочати масштабне вторгнення російських військ в Україну, з метою пробити сухопутний коридор у 100-120 км вздовж Азовського узбережжя, який би з’єднав фашистську Росію з анексованим Кримом і з виходом до Придністров’я, де є військова база агресора, а можливо, і повної окупації південно-східних областей України (підтвердженням цього є карти ГШ ЗС РФ). Це своєю чергою створило б реальну загрозу воєнної агресії Росії проти всієї Східної Європи. Світ міг опинитися на межі ядерної війни.

Переглядів: 402

Незмінна позиція ООН

Міністерство закордонних справ України розповсюдило заяву щодо ухвалення 17 грудня резолюції Генеральної Асамблеї ООН «Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м. Севастополь (Україна), а також частин Чорного та Азовського морів».

Попри відчайдушні потуги РФ зашкодити схваленню документа, йдеться у заяві МЗС України, Генеральна Асамблея ООН вкотре засудила тимчасову окупацію Кримського півострова Російською Федерацією як державою-окупантом та надіслала чіткий сигнал про невизнання спроби його анексії. Російська Федерація повинна забрати свої збройні сили з Криму та негайно припинити незаконну окупацію території України.

Окупація Криму, загроза або застосування сили проти територіальної цілісності та політичної незалежності України порушує зобов’язання, взяті Росією при підписанні Меморандуму про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештський меморандум).

Переглядів: 409

Точка зростання

Трохи менше половини об’єднаних територіальних громад Одеської області (а їх у нас на кінець нинішнього року 31, в 28 з яких пройшли перші вибори) вже мають власні стратегії розвитку.

Що це за документи і наскільки важливі вони для громад — про це говорили під час прес-кафе «Презентація стратегій розвитку ОТГ на Одещині», на яке представників ЗМІ запросили його організатори — фахівці Одеського центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Як зазначив радник з регіонального розвитку центру Віктор Бондарук, з реформуванням стало очевидним, що лідери нових громад є прогресивнішими та відповідальнішими, а мешканці — активнішими, аніж до цього, і що й ті, й інші налаштовані на позитивні зміни.

Переглядів: 362

Кожен десятий — студент

За інформацією Головного управління статистики в Одеській області, на початок 2018/19 навчального року в нас працювали 40 ВНЗ, у яких навчалося 105,2 тисячі осіб (практично кожен десятий в Одесі!).

У 2018-у на початковий цикл навчання було зараховано 20 тисяч студентів (з них 83,7% — на денну форму). Із загальної кількості студентів 42,8% здобувають освіту за рахунок державного та місцевих бюджетів, 57,2% — власним коштом.

Найбільшу популярність при вступі мали спеці-альності «транспорт» (13,8% від загальної кількості прийнятих на початковий цикл навчання), «право» (10,4%), «охорона здоров’я» (8,7%), «управління та адміністрування» (8,7%), «освіта» (7,9%).

Переглядів: 363

На модернізацію профосвіти та утеплення вишів

Європа надає Україні 58 мільйонів євро на розвиток професійної освіти та 10 мільйонів — на підвищення енергоефективності семи українських вишів. Відповідні угоди підписала в понеділок у Брюсселі в межах засідання ради Асоціації Україна — ЄС міністр освіти і науки Лілія Гриневич, повідомляє прес-служба МОН.

«Ми вже давно анонсували переговори з нашими європейськими партнерами про великий інфраструктурний проект для модернізації професійної освіти. Нарешті підписано угоду, і ми можемо детальніше говорити про умови цього проекту. Зокрема, він передбачає інвестиції у розмірі 58 мільйонів євро. З них 35 мільйонів буде спрямовано безпосередньо на модернізацію інфраструктури, тобто на будівництво, ремонти та обладнання, решту — на модернізацію змісту освіти, навчання педагогів та майстрів тощо», — розповіла Лілія Гриневич.

Окрім цієї інвестиції, планується, що Європей-ський інвестиційний банк надасть українському уряду ще й позику під низькі відсотки для збільшення вкладень у модернізацію закладів професійної освіти, що зафіксовано у відповідному меморандумі, підписаному між МОН та банком.

Переглядів: 397

Нова дорога церковного життя

Думки після Помісного собору

Про тернистий шлях до світового визнання самостійності Української православної церкви «Чорноморські новини» писали з моменту її воскресіння у роки такої ж воскреслої у 1991-у Української держави. Цей шлях, як і розбудова нашої держави, довгий, складний, і ми все ще перебуваємо на старті. Попереду — важка праця, безліч випробувань і, не виключено, падінь. Христос, ідучи своєю страсною дорогою, також падав, але вставав і йшов далі — на муки, знаючи про Своє Призначення. Так само і нам, українцям, треба набратися терпіння й торувати довгий і нелегкий шлях, освячений кров’ю багатьох поколінь наших батьків-дідів-прадідів, до омріяної Незалежної — духовно й політично — України.

У році, що минає, наша газета опублікувала не один десяток статей, інтерв’ю, репортажів та повідомлень про перипетії навколо надання нашій Православній церкві томосу, а передусім — про розвінчування московської облуди щодо її начебто верховенства над нашою Церквою, яка, як відомо, постала (988 рік — хрещення Руси-України Володимиром Великим) ще до того, як з’явилася сама Москва (перша письмова згадка — 1147 рік).

Переглядів: 591

Чорноморська одіссея Мамая

Мобільна виставка «Мамай мандрує» нещодавно знову навідалася до Одеси. Цього разу її, суттєво розширену, можна оглянути в історико-краєзнавчому музеї (вул. Ланжеронівська, 24а).

Передусім зауважимо, що завдяки цьому проекту (куратор — Віктор Гоманюк), започаткованому у 2015 році художниками-ентузіастами, жителі багатьох міст і містечок нашої області змогли познайомитися з тематичним доробком митців з Одеси, Южного, Чорноморська, Балти.

Втім, коло учасників виставки щоразу розширюється. Ни-нішня експозиція поповнилася роботами авторів зі Львова, Вінниці, Умані, Новограда-Волинського, Кілії, низки міст Миколаївської області. Отже, проект набирає обертів, радуючи оригінальністю трактування козацької тематики, де ключовою є фігура українця-воїна, козака-бандуриста.

Цей образ — один з найулюбленіших у народній свідомості, українському епосі, образотворчому мистецтві. На виставці «Мамай мандрує» представлені твори різних видів і жанрів: графіка, живопис, народно-декоративне мистецтво, дизайн, витинанка, скульптура, дереворит. Це як авторські роботи, так і старожитності з приватних колекцій, музейних фондів. Віковий ценз учасників не обмежений: у проекті беруть участь художники від 6 до 96 років.

Переглядів: 379

Не гайтеся зі щепленням!

Одеська область стала першою у державі за показниками дитячої смертності від кору: із 17 випадків сім сталося у нас. Про це під час брифінгу повідомила головний поза-штатний епідеміолог департаменту охорони здоров’я ОДА Людмила Красницька.

За даними Одеського обласного лабораторного центру МОЗ України, у шести летальних випадках діти не були вакциновані проти кору. Три втрати неповнолітніх зареєстровано в Одесі, по одній — у Білгород-Дністровському, Березівському, Біляївському та Миколаївському районах. Людмила Красницька уточнила, що загалом упродовж нинішнього року в нашій області зафіксовано 2569 випадків захворювання на кір.

Спалах кору на Одещині розпочався у травні (тоді було 169 випадків) і триває досі: у вересні зареєстровано 20 випадків, у жовтні — 41, у листопаді — 53.

Переглядів: 1917

«Гарячий телефон» для молодих мам

В Одеському пологовому будинку №7 відкрито цілодобову телефонну «гарячу лінію» з питань, пов’язаних з вагітністю та пологами, і не тільки.

За номерами (099) 737-49-33 та (068) 057-27-05 одеситки та приїжджі можуть отримувати консультацію кваліфікованого фахівця з усіх питань щодо перебігу вагітності, взяття на облік, підготовки до пологів, лікування гінекологічних захворювань.

Молоді мами у будь-який момент можуть проконсультуватися щодо годування малюків та догляду за ними.

На «гарячій лінії» відповідатиме черговий лікар пологового будинку, який, за необхідності, докладно розповість, куди звернутися, якщо питання виходить за межі його компетентності.

Було б добре, якби така послуга була організована і в кожному районі області.

Переглядів: 1954

Екстрена — «103», невідкладна — «15-50»

12 грудня Одеська міська рада ухвалила рішення про створення комунального закладу «Центр невідкладної медичної допомоги.

Необхідність його появи обумовлена тим, що згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я надання невідкладної медичної допомоги населенню в режи-мі 24/7 покладено на медзаклади первинної ланки. В Одесі — це 11 центрів первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) та 7 міських дитячих поліклінік.

Із січня 2019-го стартує повномасштабний перехід закладів первинної медичної допомоги на нові принципи фінансування, виходячи з кількості підписаних декларацій між лікарями та населенням.

Переглядів: 3942

Інвалідність — не підстава для звільнення

Нещодавно мене звільнили з роботи через встановлення другої групи інвалідності й відсутності, як сказали на підприємстві, вакансії для осіб з обмеженими можливостями. Вважаю, що вчинили зі мною несправедливо і незаконно. Порадьте, що робити і чи справді інвалідність є підставою для звільнення?

Олена ДЕГТЯРЬОВА.

Усі люди — рівні у своїх правах. А це означає, що ніхто не може стати жертвою будь-яких обмежень. Держава гарантує всім громадянам, й особам з інвалідністю в тому числі, всі соціально-економічні, політичні, особисті права і свободи, закріплені у Конституції, законах чи міжнародних договорах, ратифікованих Верховною Радою.

Коли роботодавець може звільнити працівника?

Роботодавець має право звільнити працівника лише у разі його невідповідності займаній посаді чи виконуваній роботі. Факт встановлення інвалідності не може бути підставою для звільнення.

Переглядів: 1881

Варені овочі корисніші

Відомо, що для захисту від раку і захворювань серця людині необхідні спеціальні речовини — каротиноїди.

На них багаті морква, броколі та шпинат. Якщо ці овочі зварити або потушкувати, додавши небагато жиру — олії, сметани чи вершкового масла, організм легше засвоїть каротиноїди, що містяться в них. З варених овочів ми отримуємо 10-30% цих речовин, а із сирих — тільки 2—3%.

Переглядів: 3941

Не платиш — примусять

Головне територіальне управління юстиції в Одеській області поінформувало громадськість про те, що кількість сплачених аліментів на користь дітей нашого краю у 2018-у збільшилася втричі порівняно з минулим роком.

Так, за 11 місяців 2018-го на користь дітей в Одеській області державними виконавцями стягнуто 394 мільйони гривень аліментів (за аналогічний період 2017-го — 128 мільйонів), з них 229 мільйонів — завдяки застосуванню передбачених законом обмежень.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua