Переглядів: 434

Нове звучання школи Столярського

Те, що Одеська середня спеціалізована музична школа-інтернат імені професора П.С. Столярського за всю свою вже 85-літню історію (рік заснування — 1933-й) була, є і, без сумніву, залишиться, як-то кажуть, кузнею музикантів світового рівня, — факт безперечний.

Як факт і те, що всі ці славні роки в школі відчувався брак висококласних музичних інструментів. Зрозуміти цю ситуацію, звісно, можна, оскільки вартість інструментів, які відповідають світовим стандартам, завжди дуже висока. І в історії школи зовсім небагато було випадків, коли владні органи виділяли кошти, достатні для придбання таких інструментів. Втім, тепер можна з упевненістю сказати, що ситуація докорінно змінилася.

Наприкінці 2017 року своєрідним «подарунком під ялинку» стало виділення Міністерством культури України 1 мільйона 700 тисяч гривень на придбання для школи одного рояля, трьох піаніно, п’яти скрипок і трьох віолончелей всесвітньо відомої японської фірми «Ямаха». Кінець нинішнього, 2018-го, ознаменувався новою радісною новиною: Міністерство культури виділило школі Столярського аж 5 мільйонів гривень! Пройшовши через конкурс ProZorro, ці гроші втілилися в чотири чеських концертних роялі фірми «Вільгельм Хоффман», що є офіційним представником славетного німецького виробника «Карл Бехштейн АГ», піаніно марки «Циммерман» того ж німецького виробника, а також цілого набору духових і струнних інструментів, згаданої уже японської фірми «Ямаха»: чотирьох литавр, туби, тромбона, валторни, кларнета А, флейти-пікколо, двох маленьких скрипок-«четвертинок» та акустичної гітари.

Директор школи, заслужений працівник культури України Євген Лисюк з гордістю наголосив: «Тепер у нас повністю укомплектований двома прекрасними роялями малий концертний зал на четвертому поверсі. Нові інструменти — в навчальних класах. І симфонічний оркестр школи, доукомплектований новими ударними і духовими інструментами, зазвучить ще краще. Щиро вдячний міністрові культури Євгену Ніщуку і його першій заступниці Світлані Фоменко за ту увагу, яку міністерство стабільно виявляє до потреб нашої школи, як, утім, трьох інших спеціалізованих музичних шкіл в Україні».

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.

НА ЗНІМКУ: учениця 3А класу Емілія Мещерякова (викладач Олександра Мехлевська) за новим роялем «Вільгельм Хоффман» у малому концертному залі школи.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net