Переглядів: 421

Щодня страждають мільйони

Координаторка системи ООН в Україні закликала до пошуку термінового політичного рішення, щоби припинити страждання мільйонів людей на сході нашої держави.

Цими днями Координаторка системи ООН/Координаторка з гуманітарних питань в Україні Оснат Лубрані побувала на сході нашої країни, щоб на власні очі побачити, як там живуть цивільні громадяни, та оцінити зусилля гуманітарних організацій по обидва боки «лінії розмежування», йдеться в офіційному повідомленні організації.

«У своїй роботі ми керуємося фундаментальними принципами гуманності, незалежності, неупередженості та нейтральності й зобов’язуємося дотримуватися суверенності та територіальної цілісності України у межах її міжнародно визнаних кордонів згідно з відповідними резолю-ціями Генеральної Асамблеї та Ради Безпеки ООН», — зазначила пані Лубрані.

Під час поїздки на контрольний пункт в’їзду-виїзду (КПВВ) «Станиця Луганська» вона приєдналася до сотень інших громадян для здійснення виснажливого перетину з підконтрольних уряду територій на непідконтрольні території. Дерев’яний пішохідний міст, який і до того потребував термінового ремонту, буквально дев’ять днів тому під час чергового обстрілу зазнав додаткових ушкоджень. «Тільки пройшовши сьогодні по цьому пішохідному дерев’яному мосту, я змогла по-справжньому зрозуміти труднощі, з якими стикаються ті, хто змушений щодня вирушати в цю складну подорож, щоб отримати доступ до соціальних послуг чи просто відвідати лікаря або родичів», — сказала вона.

Оснат Лубрані разом з міністром з питань тимчасово окупованих територій та ВПО Вадимом Чернишом оглянула і нещодавно відновлені об’єкти на контрольному пункті. «Я хочу відзначити зусилля уряду з покращення умов перетину на КПВВ «Станиця Луганська» та інших контрольних пунктах. Проте побачити літніх людей та людей з інвалідністю, які продовжують користуватися цим хитким мостом, для мене було нагадуванням про страждання, з якими вони стикаються у своєму повсякденному житті, особливо зараз із початком сурової зими», — підкреслила вона.

«Станиця Луганська» — єдиний пункт перетину у Луганській області — один із п’яти КПВВ для перетину «лінії розмежування», протяжність якої 427 кілометрів. «Одного пункту перетину на цілу область, безумовно, недостатньо, — каже пані Лубрані, звертаючи увагу на відсутність змін у питанні відкриття додаткових пунктів перетину «лінії розмежування».

Оснат Лубрані зустрілася і з представниками так званих установ на непідконтрольних територіях й обговорила гуманітарну ситуацію на місцях, а також потребу у збільшенні гуманітарних зусиль для відшкодування втрат мільйонів людей.

Негайної гуманітарної допомоги та захисту сьогодні, за оцінками міжнародних організації, потребує 3,5 мільйона людей. «ООН та різні гуманітарні місії продовжать надавати допомогу та захист тим, хто опинився в найуразливішому становищі, як на підконтрольних уряду, так і на непідконтрольних територіях. У 2018 році ми надали допомогу понад 1,1 мільйона осіб по обидва боки «лінії розмежування», — сказала Оснат Лубрані і підкреслила: «Але необхідні термінові політичні рішення у рамках офіційно узгоджених процесів, щоби припинити страждання мільйонів мирних громадян».

Напередодні перемовин, які відбудуться у Мінську наступного тижня, та з наближенням Нового року Координаторка системи ООН висловила надію на досягнення домовленості щодо проведення термінового ремонту пошкодженого мосту на КПВВ «Станиця Луганська», бо це вкрай важливо, аби мирні громадяни мали можливість більш безпечно та зі збереженням власної гідності здійснювати свої повсякденні справи.

Втім, за словами Оснат Лубрані, серйозним викликом залишається дефіцит коштів. «Через брак грошей ми не змогли надати допомогу всім, хто її потребує», — підкреслила вона, посилаючись на План гуманітарного реагування 2018 року, який профінансовано лише на 38 відсотків. «Я звертаюся до міжнародної спільноти з проханням надати допомогу мільйонам чоловіків, жінок та дітей по обидва боки «лінії розмежування», які опинилися в найуразливішому становищі, та збільшити підтримку гуманітарних заходів, запланованих на 2019 рік», — підсумувала пані Лубрані.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net