Переглядів: 495

Рівні рівності

Із 10 по 20 грудня в Одесі й районних центрах області в рамках XV мандрівного міжнародного фестивалю Docudays UA будуть показані десять документальних фільмів українських та зарубіжних режисерів про права людини.

Програма фестивалю передбачає також дискусії щодо проблем безпеки у громаді та функцій і ролі публічних бібліотек у сучасному українському суспільстві. Для студентів і школярів після демонстрації стрічок будуть організовані додаткові правопросвітницькі заходи. Про це розповіли організатори Docudays UA на прес-конференції 6 грудня.

Docudays UA — єдиний в Україні міжнародний фестиваль документального кіно про права людини, який уже традиційно щороку проводиться у жовтні — грудні. Цього року найцікавіші стрічки на цю тему побачать жителі понад 200 міст і містечок 22 областей. Партнерами фестивалю на місцях є 49 провідних молодіжних, громадських і правозахисних організацій та 186 кіноклубів медіа-просвіти з прав людини Docudays UA. На Одещині це, передусім, обласна організація ВГО «Комітет виборців України».

Головна тема цьогорічного фестивалю має назву «Рівні рівності» й присвячена суспільним викликам, пов’язаним з поняттям рівності. Це пропозиція подискутувати про поширені стереотипи та визначити, як дотримуватися практик рівності в нашому повсякденні, зрештою — як «виміряти» рівні рівності. Ключова кінопрограма — про групи людей, які найчастіше стикаються з нерівністю, зазнають дискримінації в суспільстві та є недостатньо репрезентованими в медіа. Фестиваль пропонує відвідувач(к)ам подивитися на питання нерівності з різних позицій — не лише через кіно, а й через правопросвітницькі та правозахисні заходи, дискусії. В Одеській області разом з основною глядачі обговорюють теми «Бібліотека і місто», та «Безпека в громаді».

Програму Docudays UA в Одеській області відкрила стрічка «Зворотний бік усього» (2017 рік, режисерка Міла Турайлич). Це фільм про родину, що проживає у белградській квартирі, зачинені двері якої відділяли сім’ю від минулого впродовж 70 з лишком років. Політична лінія розколу, що проходить по їхньому дому, показує сім’ю та країну, яку переслідує її історія. Хроніки родини у Сербії перетворюються на яскравий портрет активіста в часи великих заворушень, акцентуючи на питанні про обов’язок кожного покоління боротися за своє майбутнє. В Одесі показ фільму відбувся у Громадському просторі 4City 10 грудня, а сьогодні, 13 грудня, о 16.00 пройде в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М.С. Грушевського.

У приміщенні цієї ж книгозбірні 11 грудня одесити могли побачити документальну стрічку «Віддалений гавкіт собак» (режисер Сімон Леренґ Вільмонт). Це — фільм-спостереження за життям 10-річного Олега та його бабусі Олександри в селі на лінії фронту. На Docudays UA-2018 ця картина отримала приз глядацьких симпатій.

Відкриті покази фільмів з програми фестивалю вже пройшли або ще пройдуть у Громадському просторі 4City, бібліотеці ім. М.С. Грушевського — 15—16, 18—19 грудня (17.00), Театральному просторі Тео — 14 грудня (19.00), IQSpace — 18 грудня (19.00). Публічні сеанси в Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М.С. Грушевського 19 грудня (11.00) закриють стрічки «Вихідний» (режисерка Жанна Максименко-Довгич) і «Дорослі» (Майте Альберді), після перегляду яких відбудеться дискусія на тему «Безпека у громаді».

Фільми з програми Docudays UA будуть також представлені спеціальними показами в районах області, переважно для молоді (зокрема в містах Татарбунари і Березівка).

Вхід на всі заходи вільний.

Детальніше про проект читайте на офіційному веб-сайті Мандрівного фестивалю — docudays.org.ua.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net