Планета, доброзичлива до дітей
Що таке екологічна безпека та як з її допомогою змінити навколишнє середовище? Для більшості українських дітей ці питання надскладні, адже в навчальних закладах учням не викладають правові та практичні засади екології.
Аби заповнити цю прогалину, вже четвертий рік поспіль на базі Одеського державного екологічного університету діє «Екошкола», слухачам якої у цікавих новітніх форматах розповідають про їхні права та обов’язки щодо довкілля. От і цими днями, 7—9 грудня, відбулася зимова сесія «EcoSchool—2018: Child Friendly Planet» (планета, доброзичлива до дітей), у якій взяли участь 35 учнів 8—10 класів.
У програмі — майстер-класи та тренінги, інтерактивні заняття, які проводили понад 20 лекторів та спікерів. Учні ж розпові-дали про власний екодосвід, розраховували свій екослід, визначали, де на карті Одеси найбрудніші (в екологічному, звісно ж, сенсі) точки та як зробити їх безпечнішими.
Організаторка «EcoSchool—2017» Наталія Кірнасовська розповіла про мету проекту: «Учасники попередніх і сьогоднішньої шкіл стануть екологічними лідерами, які нестимуть екологічну культуру в свої навчальні заклади, ділитимуться набутими знаннями з ровесниками, розроблятимуть екологічні проекти. Вони, ми впевнені, стануть тими зірочками, котрі освітлюватимуть шлях розв’язання глобальних екологічних проблем, які так гостро відчуває наша планета і наше місто зокрема».
У другий день зимової «Еко-школи» лекцію прочитала аспірант кафедри економіки природокористування ОДЕУ Наталя Шуптар-Пориваєва. Йшлося про шкоду відпрацьованих джерел енергії, а також про законодавство в цій сфері на державному та міжнародному рівнях. Слухачі пройнялися ідеєю утилізації батарейок і навіть створили мотиваційне відео, в якому закликають не викидати елементів живлення на смітник, а складати їх до спеціальних скриньок, встановлених у багатьох торгових мережах міста.
Перший лекційний блок закрив виступ тревел-гіда Наталії Власенко, яка повідала учасникам «Екошколи» про основні принципи екологічного туризму, його відмінності від звичайних мандрів. Приємним бонусом стала інформація про топ-6 українських природних парків, які обов’язково слід відвідати. Школярі охоче вступали у діалог зі спікером, ділилися своїми спогадами про подорожі.
Переможець «EcoSchool—2017», учень 92-ї одеської школи Олександр Шуптар розповів про власне бачення екологізації населення: «Кожен пакетик, який розкладатиметься сотні років, бо це неорганічний продукт, кожне сміття, навіть маленьке, впливає на стан довкілля, а відтак і на нас з вами. Ми повинні починати з себе, показувати приклад іншим. І чим більше людей наслідуватиме приклад екологічно грамотної поведінки, чим більше розумітиме, що сортувати і пе-реробляти сміття — це норма, тим кращою ми передамо планету наступним поколінням». За словами Олександра, в його школі учні створили екологічний парламент, збирають і сортують сміття, відправляють, скажімо, пластикові кришки, на переробку.
На завершення зимової «EcoSchool—2018» її слухачі провели опитування, мета якого — визначити найактуальніші, на думку одеситів, екологічні питання, що потребують найпершої уваги в життєдіяльності міста у рамках Концепції сталого розвитку.
Інна ЯКИМЕНКО.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206