Переглядів: 426

Заощаджена субсидія

Сума субсидії, яку держава надала громадянам для оплати комунальних послуг у розмірі соціальних нормативів і яка не використана в минулому місяці  завдяки економії родиною електроенергії, газу чи води, має обов’язково зараховуватися постачальником послуги в рахунок плати за послуги наступних  періодів.

Наприклад, сім’ї була нарахована жовтнева субсидія (неповний опалювальний місяць) у розмірі 550 гривень. Обов’язковий платіж домогосподарства — 820 гривень. Але в жовтні спожито лише 13 кубометрів газу, за що сплачено його фактичну вартість — 92,26 гривні. У листопаді сім’я мала право розрахуватися за спожитий понад норму газ зекономленою в попередньому місяці субсидією.

Або ще приклад. У листопаді обов’язковий платіж становить 1000 гривень за соці-альною нор-мою 400 ку-бів газу, а фактично спожито лише 100 кубів. Залишок — 300 кубів — можна використати у  холодніші місяці, скажімо, у грудні-січні. При цьому не потрібно нікому нічого повідомляти — ці суми мають зазначатися надавачем послуг у платіжці як переплата (з мінусом).

Якщо вартість фактично спожитої послуги менша від обсягу обов’язкового платежу, субсидіант має право сплачувати лише вартість фактично спожитої послуги. Якщо, скажімо, розмір обов’язкового платежу за певну послугу становить 200 гривень на місяць, але домогосподарство реально її спожило тільки на 120 гривень, сплаті під-лягатиме фактичний обсяг споживання, тобто 120 гривень.

Якщо надавач житлово-комунальної послуги ігнорує зекономлену субсидію і нараховує інакше, він порушує чинне законодавство (постанова Кабінету Міністрів №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива»).

У випадку порушення таких прав українці можуть звертатися із скаргами до керівників підприємств, що надають послуги, а за відсутності реагування — до органів влади на місцях або органів місцевого самоврядування. Там допоможуть урегулювати ситуацію з неправомірним нарахуванням коштів у разі, якщо на рахунку домогосподарства числиться зекономлена субсидія.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату Кабінету Міністрів України.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua