№ 102 (22012) четвер 6 грудня 2018 року

Переглядів: 2101

Коли гарант порушує гарантії...

У середу МЗС України поширило заяву щодо проведення термінових консультацій відповідно до Будапешт-ського меморандуму. У документі наголошується:

24 роки тому Україна відмовилася від ядерної зброї в обмін на гарантії безпеки, що були закріплені Великою Британією, Сполученими Штатами Америки та Російською Федерацією у Будапештському меморандумі у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ). Зокрема, ці держави зобов’язалися утримуватися від загрози силою чи використання сили проти територіальної цілісності або політичної незалежності України.

Держави-гаранти надали зобов’язання, що ніяка їхня зброя ніколи не буде використовуватися проти України. Саме ці гарантії уможливили прийняття Верховною Радою України закону про ратифікацію ДНЯЗ.

Переглядів: 564

Аромат туристичного успіху

Здобутки та проблеми туристичної галузі Одеської області обговорювалися на форумі «Туристичний потік-2018», який нещодавно відбувся за сприяння Центру підтримки бізнесу при Одеській торгово-промисловій палаті в Decameron Clubhouse Odesa, що на Леха Качинського.

На форумі, який тривав два дні, розглядався широкий спектр питань, серед яких: результати туристичного сезону-2018 для регіону та для бізнесу, сучасні тренди туристичної сфери, перспективні моделі туристичного бізнесу, розвиток туристичних маршрутів у регіоні, туристична промоція нашої області, сезонність та циклічність розвитку готелів і хостелів, транспортне забезпечення туризму, гастрономічний туризм тощо.

Інтерес до зібрання виявили підприємці, які працюють у різних напрямках відпочинкового бізнесу з нашої та сусідніх областей, туроператори з-за кордону, науковці, студенти, представники об’єднаних територіальних громад та районних адміністрацій.

Переглядів: 4097

На знак підтримки полонених моряків

У неділю, 2 грудня, на знак підтримки 24 українських військових моряків, полонених біля берегів Криму й незаконно утримуваних у російських катівнях, на Думській площі відбулася церемонія підняття прапора Військово-Морських сил України.

Ініціаторами акції виступили волонтери та активісти патріотичних організацій, а міська влада підтримала цю ідею. Участь у церемонії підняття прапора ВМС України взяли курсанти військових навчальних закладів, військовослужбовці, представники духовенства, одесити.

Як пообіцяли організатори, прапор наших Військово-Морських сил майорітиме над Одесою доти, поки полонені моряки не повернуться на Батьківщину.

Олег ВЛАДИМИРСЬКИЙ.
Переглядів: 4141

Державний статус Куяльника

5 грудня Верховна Рада України ухвалила Закон «Про оголошення природних територій Куяльницького лиману Одеської області курортом державного значення».

«Рік боротьби — й от наш Куяльник отримав статус курорту державного значення! Було нелегко. Але головне — є результат! Сьогоднішнє рішення — не просто формальність, а старт для розвитку унікальної туристичної перлини. Куяльник — це наше Мертве море, і ми просто зобов’язані використати його унікальні можливості», — підкреслив ініціатор зміни статусу нашого природного скарбу, голова ОДА Максим Степанов. Він також подякував кожному депутатові, який проголосував за цей законопроект.

Переглядів: 4074

15 грудня у Святій Софії

Об’єднавчий Собор, який має ухвалити статут й обрати главу Автокефальної помісної православної церкви України, відбудеться 15 грудня в Софійському соборі.

З такого повідомлення Президент Петро Порошенко розпочав свій виступ на Форумі місцевого самоврядування, який відбувся учора в Києві. Він також підкреслив, що Вселенський патріарх Варфоломій направив відповідні листи із запрошеннями взяти участь у Соборі ієрархам УПЦ Київського патріархату, УАПЦ та ієрархам УПЦ Московського патріархату.

Звертаючись до присутніх, глава держави, зокрема, сказав: «Хочу розпочати свій виступ з оголошення важливої новини, яка нібито далека від теми місцевого самоврядування, але є важливою для всієї країни. І — довгоочікуваною. Радий оприлюднити дату об’єднавчого Собору, який має проголосити створення Автокефальної помісної православної церкви в Україні. Цей Собор затвердить її статут, нашої нової церкви. Цей Собор обере предстоятеля. Отже, Собор відбудеться 15 грудня 2018 року в Святій Софії, яка протягом століть була центром українського релігійного життя».

Переглядів: 4101

Спростування

Через недогляд редакції в №100 (22010) «Чорноморських новин» за 29 листопада 2018 року опубліковане повідомлення про начебто виявлення і взяття на облік Кодимською міською радою безхазяйного нерухомого майна.

Це повідомлення, отримане електронною поштою і належним чином нами не перевірене, виявилося фальшивим, а той, хто його подавав, — шахраєм.

Переглядів: 454

Нове обличчя Новощепного ряду

Вулиця Новощепний ряд біля знаменитого Привозу вже багато десятків років є своєрідними «задвірками», «клоакою» Одеси, хоч і розташована в історичному центрі міста.

Тут дається взнаки як близь-кість ринку, з одного боку, так і напівзакинутої промислово-складської території та трамвайного депо — з іншого. Як підсумок проїжджа частина вулиці зайнята торгівлею, автомобілі пересуваються трамвайними коліями, заважаючи пасажирським перевезенням, панують антисанітарія, бруд і дрібна злочинність.

Під час публічного звіту міського голови Одеси, що відбувся 30 листопада, показали слайди, як саме виглядатиме вулиця Новощепний ряд після реконструкції, наміченої на 2019 рік.

Трамвайні колії, повідомляє traffic.od.ua, прокладуть заново на відокремленому від проїжджої частини полотні. Рейки не будуть закриті асфальтом або плиткою — щоб унеможливити проїзд по них автомобілів, а також відмежовані від проїжджої частини досить високим бордюром. Для автомобілів залишиться по одній смузі руху в кожному напрямку — обабіч трамвайних колій. Торгівлю з тротуару вздовж Привозу приберуть взагалі.

Переглядів: 2143

...А життя триває!

«Між берегами самоти тече ріка Печаль» — це у пісні. А поміж людей це називається старістю. Похмурий, безрадісний відрізок земного життя, бо — останній у череді попередніх десятиліть.

Про неї у народі прийнято більше мовчати, ніж говорити: не чіпай лиха, доки воно тихе.

СТАРІСТЬ приходить тишком-нишком, небажана, незвана, неочікувана, й виносить свій безжальний присуд: і ранок, і полудень, і вечір твої — вже позаду.

Хоча хтось у наші тяжкі, турбулентні часи її навіть чекає. Мовляв, ось вийду на пенсію й поживу для себе. Наївний! По-перше, ніколи не підганяй час. А по-друге, поглянь на отого старенького, що збирає викинуті кимось пляшки, або он на ту бабусю, яка разом із голодними бездомними собаками риється в альтфатерах, щоб знайти щось їстівне. Не приведи, Господи, але, як то кажуть, від тюрми та суми… Втім, навіть і ця категорія, наївних й ошуканих, свідома: старість не така вже й страшна, якщо не хворіти. Відомий український актор, який грав героїчні ролі, будучи невиліковно хворим, сказав перед кончиною: «Старість — найпрепаскудніше, що є у житті людини». Скільки людей — стільки й думок. І тут, як зелений паросток на суходолі, — обнадійливе: старість закономірна й прийнятна, якщо знати, як нею краще скористатися. А це вже філософія, і цікава філософія…

Переглядів: 480

Пріоритетні, бо найуразливіші

24 лютого 2016 року Україна стала однією із 74 країн, що прийняли національні плани дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 (2016-2020). Уперше в історії незалежної України на урядовому рівні гендерне питання було визнане пріоритетним.

До цього кроку владу спонукала, зокрема, й анексія Криму та воєнні дії на Донбасі. Назва документа — «Жінки, мир, безпека» — не символічна. Як зазначається в преамбулі до нього, цей план дій — «важливий інструмент захисту прав жінок в умовах збройного конфлікту та забезпечення їх активної участі у миротворчих процесах. Об’єд-нання зусиль органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських об’єднань та міжнародних організацій, представників соціально відповідального бізнесу, волонтерів для надання своєчасної допомоги постраждалим від збройного конфлікту сприятиме мінімізації наслідків воєнних дій, що відбуваються на сході України, а також удосконаленню системи захисту та реабілітації постраждалих від гендерно зумовленого насильства». Для реалізації національного плану дій відповідні покрокові програми були розроблені міністерствами та відомствами, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування. Не менш важлива роль відведена громадянському суспільству.

Переглядів: 3955

Станьте другом для дитини з інтернату

Як ми вже не раз писали, уряд запровадив інститут наставництва над дітьми, які проживають в інтернатних закладах. Це рішення обумовлене необхідністю створення системи індивідуальної підтримки вихованців таких закладів у підготовці їх до самостійного життя.

Уже шестеро соціально відповідальних одеситів пройшли навчання й готові стати наставниками, щоб допомагати дітям, які з різних причин потрапили до інтернатів, розвивати їхній фізичний, духовний та інтелектуальний потенціал, впевненість у власних силах, формувати культурні й моральні цінності.

Наставництво — це добровільна безоплатна діяльність. Кожен, хто має бажання, може стати другом дитині, позбавленій батьківського піклування, відвідувати її, проводити з нею дозвілля, допомагати в навчанні, визначитися з майбутньою професією.

Переглядів: 454

Свій асфальт — дешевший

Рециклер асфальтобетону РА-800, а простіше — асфальтний міні-завод, придбала за кошти інфраструктурної субвенції Старокозацька ОТГ (Білгород-Дністровський район).

Як розповів заступник сільського голови Павло Осматескул, придбання такої спецтехніки дозволить самостійно й утричі дешевше виконувати поточний ремонт доріг на своїй території, а згодом підробляти і в сусідів, які також мають з цим проблеми. Зараз формується місцева шляхова бригада, тож люди отримають роботу і матимуть непогані заробітки.

У найближчих планах громади — створення гуртового сільськогосподарського ринку, на якому місцеві підприємці торгуватимуть місцевою ж продукцією, а це і нові робочі місця, і відрахування до бюджету. Якісну городину, м’ясо та екологічно чисту молочну продукцію за прийнятними цінами пропонуватимуть також великим торговельним мережам області.

Переглядів: 471

Інструмент енергоефективності ОСББ

Житловий сектор України, зазначають фахівці Програми розвитку ООН (ПРООН), у три-чотири рази менш енергоефективний, ніж у сусідніх країнах ЄС з подібним кліматом, і на нього припадає близько 40% енергоресурсів, які споживає держава загалом. Більше того: аж 70% помешкань у наших багатоквартирних будинках, де проживають приблизно 34 мільйони українців, за оцінками експертів, є вкрай енергетично неефективними.

Вочевидь, враховуючи ризики, як для України, так і для світу загалом (бо йдеться і про енергетичну незалежність, і про збереження невідновлюваних ресурсів планети), Європейський Союз та Програма розвитку ООН запустили дворічний проект «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень».

Переглядів: 4179

Центр фахової досконалості

На базі Одеського центру професійно-технічної освіти цими днями відкрився Центр професійної досконалості для учнів, які освоюють будівельні спеціальності. Він став сучасною освітньою платформою, що об’єднує заклади профтехосвіти, роботодавців і виробників будматеріалів.

В урочистому відкритті центру взяв участь заступник голови Одеської облдержадміністрації Сергій Колебошин, який, зокрема, зазначив: «Ми відкриваємо справжній професійно-технічний хаб. Тут зможуть навчатися, підвищувати кваліфікацію й отримувати перекваліфікацію спеціалісти з різних закладів і різних областей України. Цей проект є надзвичайно важливим, адже проблема трудової міграції та дефіциту кадрів існує не лише в Одеській області. Відкриття Центру професійної досконалості — це той ресурс, який дозволить бажаючим отримати якісні професійні знання та сприятиме впровадженню дуальної освіти».

Переглядів: 449

Для уникнення провокацій

З огляду на складну ситуацію, що склалася в Чорному та Азовському морях, — захоплення російськими військовими українських моряків та кораблів, звертаємо увагу на можливість подібних провокаційних дій щодо наших громадян.

Громадяни повинні дотримуватися вимог постанови Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 р. №1147 «Про прикордонний режим» та вимог наказу МВС України від 7 вересня 2015 р. №1075 «Про затвердження додаткових тимчасових режимних обмежень у контрольованих прикордонних районах» (зареєстрований у Міністерстві юстиції України за №1166/27611 від 30.09.2015 р.).

Переглядів: 4184

Незламна

 …Щоб не плакать,
Я сміялась.

Леся Українка.

Обережно, як у дитинстві, беру в руки перо (хоча їх давно вже немає!). Пером писала ще тоді, коли вперше на світлині побачила яснолику дівчинку у вишиванці. Дівчинка мала великі розумні очі, що вже тоді вразили мене незвичайною глибиною, і високе чоло. Це вона написала слова, що збентежили мою душу: «Я була малою горда. Щоб не плакать, я сміялась…». Звідтоді вона стала моїм ідеалом (недосяжним) — і як особистість, і як поет. Гордою ж і незалежною вона залишалась до кінця своїх днів.

І — благородною. Коли Ольга Кобилянська, ще не будучи особисто знайомою з Лесею, запитала свою подругу, що вже знала поетесу, чи гарна вона, та відповіла: благородна! Цим сказано так багато. Це більше, ніж краса. Тут цілий неосяжний світ.

Леся Українка (Олеся)… Кажуть, ім’я визначає долю. Та доля нашої українки, з ніжним, музичним іменем, була зовсім не такою, як воно їй пророчило. Лише псевдонім — Українка — розкрив її глибинну суть, повністю відповідав її єству. Її народив україн-ський народ. Вона стала окрасою нашої літератури, культури, славою цього багатостраждального народу.

Переглядів: 499

«То Небо диктувало мені все»

Панове, поділюся радістю: мені вручено премію Юрія Горліса-Горського!

Постанову зачитав президент історичного клубу «Холодний Яр» — незрівнянний, мудрий Роман Коваль; коли доходило до віршів — я сам їх виголошував. Текст диплома №7 оголосив депутат Борис-пільської ради Валерій Мартишко, унікальний підприємець, поет-пісняр і творець. Сам диплом вручив Руслан Кошулинський, симпатичний, розважливий і дуже перспективний чоловік, що, вже знаємо, названий кандидатом у президенти від спектра правих сил.

Дякую усім учасникам цього дійства. Це для мене — велике свято!

Переглядів: 2221

Графічні спогади про літо

Завтра, 7 грудня, о 15.00 в Одеському обласному центрі української культури (Польська, 20) відкриється виставка членів Національної спілки художників України Валерія Цоніна та Тамари Цоніної-Тронь «Графіка. Одеса взимку. Спогади про літо».

Обоє митців — випускники Одеського художнього училища iм. М.Б. Грекова. Палітра їхньої творчості — широка.

Так, пан Валерій свого часу захоплювався мистецтвом вітражу, створив чимало цікавих робіт у цій техніці. Але особливо йому до душі олійний живопис. Багато експериментує, шукає сучасний пiдхiд до класичної техніки висловлення на полотні. Його роботи символiчнi й реалiстичнi одночасно.

Переглядів: 489

Десять кращих видань 2018-го

Журі всеукраїнського конкурсу «Краща книга України», який заснував і щорічно проводить Держкомтелерадіо, визначив переможців 2018-го.

Як повідомляє прес-служба відомства, цьогоріч для участі в конкурсі, який проводиться з метою сприяння розвитку вітчизняного книговидання, удосконалення традицій вітчизняної книговидавничої справи, підвищення ролі книги в суспільстві, популяризації сучасних технологій її художньо-го оформлення та поліграфічного виконання, у десяти номінаціях на-дійшли 122 роботи від 44 видавців.

Переглядів: 859

Де живе Дракон?

Про нові плани Одеської опери

Одеський національний театр опери та балету, як завжди, радує своїх прихильників небуденними подіями. От і цими днями журналістам презентували нову структуру — Фонд Одеської опери, створений за ініціативою головного режисера театру Євгена Лавренчука.

Генеральна продюсерка фонду Анна Ставиченко — відомий музико-знавець, кандидат мистецтвознавства, людина, яка добре розуміється на світовій оперній культурі, розповідає:

— Фонд Одеської національної опери займатиметься тим, чим займається менеджмент всесвітньо відомих театрів. Одеський театр — легендарний, найкращий в Україні. Саме тут відбуваються найцікавіші постановки, тут співають найкращі солісти, тут працює найкращий в Україні головний диригент. У фонду — великі плани, великі амбіції і бажання працювати задля розвитку оперного мистецтва в нашій країні.

Переглядів: 501

Барометр людяності та цивілізованості

Щороку Україна відзначає День людей з інвалідністю, встановлений Організацією Об’єднаних Націй. Календарне виокремлення цього дня спрямоване на привернення уваги суспільства до проблем людей з інвалідністю, на необхідність захисту їхніх гідності та прав, забезпечення благополуччя й комфортності в побуті. Адже рівень ставлення і задоволення життєво важливих потреб цих людей є барометром виміру людяності й цивілізованості як суспільства загалом, так і кожної громади зокрема. Ці слова з привітання до Міжнародного дня людей з інвалідністю Андрія Реви, міністра соцполітики України, процитували багато вітчизняних ЗМІ.

В Україні сьогодні близько трьох мільйонів осіб з інвалідністю, в тому числі 140 тисяч — на Одещині. Майже 80% із них — працездатного віку. Загалом на планеті таких людей більше мільярда, тобто приблизно 15% від загальної кількості населення. І що цікаво: пропор-ційна кількість осіб з інвалідністю в різних країнах дуже відрізняється: у державах з високим рівнем доходів, як правило, відсоток таких людей більший.

Переглядів: 3979

На старті — 55, на фініші — 24

У Дубліні відбулося жеребкування відбіркового етапу до Чемпіонату Європи-2020. Збірна України зіграє в групі В, де їй компанію складуть чинний чемпіон континенту — збірна Португалії, а також збірні Сербії, Литви та Люксембургу.

Відбірковий турнір Євро-2020 проходитиме з березня 2019-го по березень 2020-го, щоб визначити 24 збірних УЄФА (по дві в групах), які вийдуть у фінальний турнір Чемпіонату Європи з футболу-2020. Відбір також пов’язаний з проведенням Ліги націй УЄФА 2018—2019 років, що дасть збірним додаткову можливість для участі у фінальному турнірі. Уперше з 1976 року жодна команда не отримає автоматичного права брати участь у фінальному турнірі Чемпіонату Європи як приймаюча країна.

Переглядів: 432

За зміненими маршрутами

Як повідомляє департамент транспорту та організації дорожнього руху Одеської міськради, у зв’язку з тим, що вулиці Нескучна і Горизонтальна стали односторонніми, із 3 грудня внесені зміни в схему руху трьох автобусних маршрутів.

№ 201 — за напрямком руху до вул. М. Аркаса — від вул. Магістральної на вул. Крайню, вул. Бородінську і далі за маршрутом;

№ 128 — за напрямком руху до пл. Старосінної — від вул. Магістральної на вул. Горизонтальну, Тираспольське шосе і далі за маршрутом;

№ 8 — за напрямком руху до пл. Тираспольської — від вул. Магістральної на вул. Горизонтальну, Тираспольське шосе і далі за маршрутом.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net