Хліб весни 1932-го
Унікальну знахідку — хліб часів Голодомору 1932—1933 років — виявлено у Центральному державному архіві громадських об’єднань України під час опрацювання справи репресованого регента хору Вознесенської церкви на Байковому кладовищі Олексія Сорокіна.
Як розповіла на прес-конференції директорка архіву Ольга Бажан, у протоколі обшуку під номером 8 вказано: «Зразок хліба часів голодовки та пояснення до останніх». Ці шматочки були загорнуті в папірці, на яких написано: «Здесь хранится образчик хлеба, какой ели крестьяне весной 1932 года». Зразки будуть передані на судово-медичну експертизу для дослідження їх складу, а надалі вони зберігатимуться у спеціальних боксах.
Ольга Бажан зазначила, що архівно-слідча справа, в якій знайдені шматочки хліба, — одна із 34 тисяч одиниць, що їх архів починаючи з 1992 року приймав на зберігання від Служби безпеки України. Загалом ці справи містять інформацію на понад 60 тисяч жителів Києва і Київської області.
Директорка архіву розповіла, що Олексій Тимофійович Сорокін народився в селі Клепачі Хорольського повіту на Полтавщині. Працював учителем співу, був регентом Кубанського козачого хору та хору Вознесенської церкви на Байковому кла-довищі. Його заарештували 26 червня 1941-го. За звинуваченням у контрреволюційній та антирадянській діяльності засудили до 5 років заслання у Красноярський край. У 1989-у Олексія Сорокіна реабілітовано.
«Це справді унікальна знахідка, яка повертає нас у 1932—1933 роки. Вона свідчить про те, як тоталітарний режим ставився до народу, яким керував. Це справді, як написав пан Сорокін, «нам в назидание», аби ми пам’ятали, що таке було. Це була спланована акція проти українського народу», — наголосив на прес-конференції заступник міністра юстиції Денис Чернишов.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206