№ 87 (21997) субота 13 жовтня 2018 року
Власна церква — гарантія нашої духовної свободи
11 жовтня Синод Вселенського патріархату прийняв низку рішень, що стосуються автокефалії Української православної церкви, повідомив у Стамбулі митрополит Гальський Еммануїл, який зачитав комунікат Синоду.
Переклад документа поширив на своїй сторінці у Facebook архієпископ Євстратій (Зоря).
Комунікат Вселенського Синоду
Під головуванням Вселенського патріарха Святий і Священний Синод зібрався на чергове засідання з 9 по 11 жовтня 2018 року для вивчення та обговорення питань порядку денного.
Вдячність і шана захисникам
З нагоди Дня захисника України голова Одеської обласної державної адміністрації нагородив військовослужбовців почесними грамотами, подякував їм за вірність присязі та захист національного суверенітету.
«Якщо говорити відверто, то я не знаю, чи є на світі така від-знака, котра сповна вмістить ту вдячність і повагу, на яку ви заслуговуєте. У цій залі знаходяться різні люди: офіцери, розвідники, артилеристи, інженери та медики, моряки й водії, поліцейські й прикордонники. І всіх вас об’єднує головне: всі ви — справжні захисники України. І кожен з вас робить свій внесок у нашу спільну перемогу. День захисника України — це ще один привід сказати вам: «Дякую!». За те, що не даєте жодного шансу окупантові», — привітав військовослужбовців Максим Степанов.
Пам’яті розстріляного редактора
Минулої суботи, 6 жовтня, коли Борису Федоровичу Дерев’янку, засновнику і першому редактору газети «Вечерняя Одесса», сповнилося б 80, на площі, названій на його честь, встановили пам’ятний знак.
Сповнилося б… Якби життя журналіста не обірвала куля найманця, замовленого тими, хто впливав і надалі намагається впливати на суспільно-політичне життя в Україні, й в Одесі передовсім. Імен справжніх замовників цього страшного злочину не названо й досі.
Час біжить і неймовірне стає реальністю. Так буває. Ті, хто, опосередковано чи й безпосередньо, були причетні до трагічних подій серпня 2007-го, виринали, потім зникали з політичної орбіти, хтось на цьому набирав електоральної ваги…
Не усамітнюйтеся!
До Всесвітнього дня психічного здоров’я
За даними Державної служби статистики України, минулого року майже 7,5 тисячі наших співвітчизників скоїли суїцид. Більшість з них — близько 6 тисяч — чоловіки. Серед тих, хто вкоротив собі віку, і кілька десятків підлітків.
Найбільше самогубств серед хворих на алкоголізм, наркоманію, інвалідів, недавніх пенсіонерів, низькооплачуваних фахівців і безробітних, інших соціально незахищених і самотніх осіб.
Осінь — найтяжчий період для психічно нестійких людей, які можуть вдатися до такого фатального вчинку. Ось чому ВООЗ саме посеред цієї пори вирізнила 10 жовтня як Всесвітній день психічного здоров’я, до відзначення якого активно долучилася й Одещина. Акцент — на профілактиці суїцидів серед підлітків і молоді.
Нам є над чим серйозно задуматися і є чого боятися: вже цього року в Україні, й у нашій області зокрема, кілька підлітків добровільно пішли з життя. Так, в останні дні серпня повісилася п’ятнадцятилітня вагітна школярка з одного із районів, яка стала жертвою психологічного розладу, спричиненого життєвими обставинами, що й призвело до непоправного.
У найтяжчі хвилини допомагає молитва
Того дня службу Божу у храмі відправляли одразу кілька незнайомих священиків. З’ясувалось, що то військові капелани, приїхали на свої навчання. По закінченні літургії дуже поспішали, та все ж вдалося поговорити з одним із духовних наставників наших захисників.
— Моє ім’я — отець Віталій, і я є штатним військовим капеланом у військовій частині. На цю посаду мене запросили у травні минулого року. Але знайомство моє з цим служінням почалося ще в грудні 2014-го. Один священик нашого деканату час до часу нагадував нам, своїм колегам: «Отці, там триває боротьба за нашу землю, гинуть хлопці, там дуже тяжко. Вони потребують духовної підтримки. Коли боєць поспілкується зі священиком, висповідається, то і духовно, й емоційно йому стає легше, він впевненіше тримає зброю в руках, бо відтепер більш упевнений в собі». Ще влітку 2014-го я чув ці його слова. А вже у вересні чи на початку жовтня я запланував собі все ж поїхати туди. Через родинні обставини здійснив цей свій намір аж у листопаді-грудні. Потрапив у розташування 24-ї бригади, під містом Лисичанськом.
День для прийдешнього
«Гідним нащадкам козацької слави» — так називається книжково-ілюстративна виставка, відкрита в головній читальній залі Одеської національної наукової бібліотеки до Дня захисника України та Дня Українського козацтва. Минулої середи на урочисту презентацію запросили військовиків — учасників АТО, слухачів курсів перепідготовки та підвищення кваліфікації Військової академії, студентів Національного університету ім. І.І. Мечникова.
Відкриваючи виставку, генеральна директорка бібліотеки Ірина Бірюкова в контексті загальнонаціональної акції «Бібліотека українського воїна», у якій активність ОННБ неодноразово від-значена, вручила комплекти книжок історичної тематики. Їх отримали представники академії, військової частини А1942, капелан о. Андрій. Відтак гості мали нагоду не лише з книжками на стендах ознайомитись, а й послухати, як мовиться, наживо, декотрих авторів — знаних одеських науковців.
Віщий сон
На сході країни йде кривава війна. Уже чотири роки. Наші сини продовжують гинути-калічитися кожного дня, захищаючи Батьківщину від «любові старшого брата». І кінця цьому жахіттю не видно. Є тільки надія.
Днями й ночами у своїй невеличкій хатині одинока вже немолода жінка ревно просить Господа, щоб захистив її сина та його товаришів від смерті, повернув їх живими у родини…
Олександр РУСИЙ. Сірко
Їхали козаки. Кланявся курган.
Попереду війська — кошовий Іван.
Вітерець колише трави степові,
мерехтять-сіяють зорі вікові.
Стелиться і падає хвилями туман,
Місяць грає в небі, наче ятаган.
Все відпочиває — тиша навкруги.
І не помічають сонні вороги,
як козацьке військо
диким степом йде,
як до Перекопу їх Сірко веде.
Розгортає крила лава на ходу,
бунчуки козацькі сили додають.
Буде на світанку кара ворогам.
Їхали козаки. Кланявся курган!
Смертельне селфі
У гонитві за вдалим кадром за останні сім років у світі загинули 259 осіб. Це інформація індійських вчених, яка опублікована на сайті Національної бібліотеки медичних досліджень США.
Втім, у цю сумну статистику потрапили лише ті, про кого повідомляли в ЗМІ. Найбільше таких екстремалів загинуло в Індії, Росії, Сполучених Штатах і Пакистані. Бажаючи зробити захоплюючий кадр, люди зривалися з висоти, потрапляли під потяг, були збиті громадським транспортом. Восьмеро позбулися життя, намагаючись зробити фото з небезпечними тваринами.
Місце проживання: Марс
Науковці Федеральної політехнічної школи Лозанни у Швейцарії виписали покрокову інструкцію щодо створення на сусідній планеті надійної дослідницької станції.
За інформацією журналу Discover, у детальному плані йдеться, як долетіти до Марса, збудувати там табір і створити середовище, придатне для життя людей у довгостроковій перспективі. Взявши на озброєння цю інструкцію, вчені зможуть нарешті розпочати підготовку довгоочікуваної колонізації Червоної планети.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206