Уряд має стати на захист преси України!
НСЖУ і газетярі вимагають підтримки друкованих ЗМІ
Матеріали цього спецвипуску об’єднує тривога. Тривога за майбутнє української преси та її читача. Преси, яка опинилась у заручниках фінансово-економічного зашморгу від «Укрпошти». Недоречні «оптимізації», непродумані «експерименти» й непідйомні постійні підняття тарифів насправді виливаються у величезні незручності — і для споживачів поштових послуг, і для редакцій.
Користуючись статусом монополіста, «Укрпошта» своєю політикою фактично викручує руки редакціям і ставить їх на коліна. Як наслідок друковане слово стає дедалі менш доступним жителеві «глибинки». Свіжа українська газета, насамперед місцева, стає екзотикою в оселях українців. Село без пошти, без листоноші, без свіжої газети. Міста й райони, місцеві громади без друкованих засобів комунікації. Ось сумна перспектива, до якої веде політика поштового монополіста.
Ми не можемо, не хочемо й не будемо з цим миритися. Бо НСЖУ як найбільше професійне об’єднання працівників вітчизняних ЗМІ є виразником інтересів не лише українського журналіста, а й українського читача. А «Укрпошта» — не просто монополія, а монополія державна. Отже, «експерименти», які напряму стосуються інформаці-йного простору держави, не можуть і не повинні залишатися поза державною політикою в інформаційній сфері. Саме тому ми закликаємо Президента, парламент та уряд разом з нами стати на захист української преси як однієї з підвалин інформаційної безпеки держави.
Відповідальний вибір влади на всіх рівнях, реалізація реформ, проведення дієвої децентралізації — в усіх цих сферах важко переоцінити значення місцевої преси. Адже лише через телевізійні ток-шоу комунікацію влади і громади та членів громади між собою не забезпечиш. А на місцевому рівні — і поготів. Позбавлення громад права голосу через місцеву пресу — це не розвиток, а послаблення держави. Альтернативи ж нема: якщо мовчатиме українська преса — з нашими громадянами говоритиме чужа. Якщо інформаційний простір не наповнений українським змістом — у ньому неодмінно пануватиме інший. Інформаційна сфера не терпить вакууму. Кому це на руку — питання риторичне.
Ось чому НСЖУ звертається до Президента, Верховної Ради і Кабінету Міністрів України із закликом спільно сформувати і реалізувати пакет конкретних заходів з державної політики підтримки друкованих ЗМІ.
Сергій ТОМІЛЕНКО,
голова НСЖУ.

Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206