Переглядів: 4289

Богатир, що прославив Одесу

Наприкінці вересня телеканал «Інтер» показав програму «Крутіше за всіх», у якій взяв участь й одеський богатир — майстер спорту СРСР з боротьби самбо та рукопашного бою Микола Антонович Пасічник.

Спочатку, у квітні, у Києві пройшов відбір учасників цієї програми, а в серпні на кіностудії імені Олександра Довженка в присутності кількох сотень глядачів — її запис.

У категорії «Віку нема» Микола Пасічник виступав другим. Ведучі шоу Андрій Доманський та Андрій Данилевич, представляючи його, зазначили, що богатирі, виявляється, живуть не лише в казках та легендах, а й в Одесі.

На сцену Микола Антонович вийшов з чемпіонською стрічкою, на якій виблискували-передзенькували більше півтори сотні медалей за перемоги у найпрестижніших змаганнях, що, безумовно, вразило і ведучих, і глядачів. В інтерв’ю на так званому «червоному дивані», богатир повідав, що вже п’ять з лишком десятиліть у складі СТ «Динамо» виступає у спортивних поєдинках, а понад 30 років тренує молодь і дорослих. Він — нинішній чемпіон України серед майстрів спорту-ветеранів боротьби самбо, має звання «Кращий тренер України», «Почесний динамівець», є лауреатом багатьох конкурсів, у тому числі й газети «Вечерняя Одесса» — «Люди дела».

Тут же Микола Антонович продемонстрував свою силу, зав’язавши вузлом 200-міліметрові цвяхи і розірвавши одним ривком цілу колоду карт. У цей час ведучий Андрій Доманський переодягся в кімоно, й одеський богатир продемонстрував на ньому кілька прийомів самбо, зокрема захист від удару ножем у різних положеннях. А по-тім його силу перевіряли десяток кремезних хлопців, які так і не змогли розірвати руки, складені ним у замок.

У другій частині показового виступу Микола Пасічник гнув на шиї й коліні товсті смуги металу, ходив і лежав на битому склі, обпалював тіло палаючими факелами.

Як багаторічному коментаторові виступів Миколи Антоновича, його помічникові й другові мені також довелося відповідати на запитання ведучих. З-по-між іншого повідомив, що у богатиря десятки й сотні друзів, бо за свою спортивну кар’єру він підготував понад 40 тисяч спортсменів, переважно для правоохоронних органів. Його перші учні нині приводять на тренування своїх онуків, тож Микола Пасічник є наставником кількох поколінь. У його активі — понад дві тисячі показових виступів, і п’ять з гаком тисяч зав’язаних у вузол цвяхів. На жаль, друга частина показових виступів не ввійшла у вересневу передачу, але її, обі-цяли, покажуть пізніше.

Після нагородження Миколи Антоновича Пасічника золотою медаллю «Крутіше за всіх» переповнений зал проводжав його стоячи. Безумовно, що й цього разу, як і в десятках інших випадків, богатир прославив Одесу й «динамівську» школу. Зараз він тренує дітей на двох спортивних майданчиках — ДСТ «Динамо» та СК «Бастіон». Батьки стараються віддати своїх дітей саме до Пасічника, бо він навчає їх не лише спортивній майстерності, а й дисципліні, повазі до старших та однолітків, вчить бути мужнім захисником Вітчизни.

Володимир ПАВЛІЧЕНКО.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua