№ 79 (21989) субота 15 вересня 2018 року

Переглядів: 558

Від реформ — до кращого життя

Під таким гаслом відбувся навчальний візит журналістів українських регіональних ЗМІ до Естонії. В попередніх числах газети ми детально розповідали про його перебіг. А розпочався він з відвідин офісу Естонського центру Східного партнерства (ЕЦСП) у Таллінні.

Тут нас зустрічають голова ЕЦСП Яан Рейнхольд, його заступниця Тііна Ілсен та проектний менеджер Тііт Мацулевич.

Дослідження показують, що переважна більшість громадян як у Євросоюзі, так і в Україні мають дуже приблизні уявлення, що ж воно таке, «Східне партнерство»?

Східне партнерство — зовнішньополітична ініціатива Європейського Союзу, яка поширюється на 28 держав-членів ЄС та шість східноєвропейських сусідів — Азербайджан, Білорусь, Вірменію, Грузію, Молдову та Україну.

Переглядів: 2036

Яка краплина переповнила чашу?

Видання The Guardian, посилаючись на свої джерела у британському міністерстві внутрішніх справ, прогнозує, що понад 700 багатих росіян (тобто громадян Російської Федерації) матимуть великі проблеми з продовженням своїх так званих «віз інвесторів», які дають право на проживання у Великій Британії.

Простіше кажучи, уряд цієї країни для обмеження у себе впливу РФ, має намір суттєво обмежити кількість росіян на власній території. Для цього Лондон ретельно перевірить близько трьох тисяч уже виданих іноземцям віз стосовно походження їхніх капіталів («віза інвестора» видається в обмін на певний фінансовий внесок у державу, що її видає).

Переглядів: 442

То не байка, то — «Билина»

Учасники місії ОБСЄ виявили на Донбасі новітню систему радіоелектронної боротьби (РЕБ), що надійшла на озброєння сил РФ нинішнього року. Про це йдеться в дослідженні DFRLab, розміщеному на сайті компанії Bellingcat, яка, зокрема, займається розслідуванням катастрофи МН17.

«Моніторингова група ОБСЄ опублікувала важливе спостереження, пов’язане з російськими системами радіоелектронної боротьби на Донбасі: фото чотирьох сучасних комплексів РЕБ, у тому числі новітнього РБ109-А «Билина», який був уперше застосований під час навчань «Захід-2017» і надійшов на озброєння ЗС РФ тільки в цьому році», — зазначається у звіті.

Переглядів: 401

ЄС стрілок не переводитиме

Європейська Комісія у середу, 12 вересня, представила план відмови Європейського Союзу від сезонного переведення годинників.

Комісія пропонує країнам ЄС назавжди відмовитися від зміни часу у 2019 році. Сезонне переведення годинників буде скасоване у всьому Євросоюзі, але ЄК надає країнам-членам свободу вирішити, за яким часом вони хочуть жити — зимовим чи літнім.

Єврокомісія прагне, щоб сусідні країни ухвалювали рішення скоординовано, аби забезпечити належне функціонування внутрішнього ринку та уникнути ситуації, за якої деякі держави-члени вирішать зберегти переведення годинників, а інші відмовляться від цієї практики.

Переглядів: 635

Діти, тиша і... джаз

У рамках Міжнародного джазового фестивалю, що відбудеться незабаром в Одесі, планується кілька цікавих, непересічних подій.

20 вересня о 19.00 у Центральному лютеранському кафедральному соборі Святого Павла (Кірха) — «Концерт тиші». Музиканти Андрій Чутченко, Марина Капустіна і Тетяна Будник запрошують слухачів на незвичайне дійство, пов’язане з протилежною звукові реальністю — з тишею. Вхід на концерт вільний.

Переглядів: 623

«Молоко», що втамовує спрагу...

25-28 вересня в Одесі будемо отримувати насолоду і втамовувати спрагу яскравим театральним «Молоком».

Фестиваль українського театру в одинадцяте поспіль пройде в Одеському культурному центрі, що на вул. Василя Стуса, 2б/7. Цьогорічна програма, як і попередні, насичена та різнопланова — від світової класики до постановок сучасних авторів.

З нетерпінням чекаємо на свіже «Молоко» і переглядаємо програму фестивальних днів (анонси на 25 та 26 вересня див. у «ЧН» за 13 вересня).

Переглядів: 1992

Єднаймося через... туризм

Усі ми розуміємо, що можливості українського туризму величезні. Й тому варто ретельно дослідити кожну його складову, кожну грань. Все в навколишньому світі перебуває у взаємозв’язку: ландшафт, клімат, історія, інформація...

Світ тісний, і туризм лише допомагає збагнути цю просту істину.

Зараз я свідомо відсуваю на другий план рекреаційні можливості туризму. Не кажу і про прибуток від галузі. Зупинюся більше на інформаційній компоненті. Дуже важливо, щоб туризм на українських теренах сприяв популяризації нашої держави у світі. Щоб ми мали якомога більше друзів за кордоном. А головне — щоб навчилися повноцінно спілкуватися між собою самі українці!

Переглядів: 415

Майже шість мільйонів гостей

Від початку 2018 року Одеську область відвідали майже шість мільйонів туристів. Кількість гостей, які завітали до нас за вісім місяців, уже перевищила показник за весь 2017-й.

«Торік Одеську область відвідали 5,7 мільйона туристів. Цьогоріч цей показник уже перевищено, і це лише за вісім місяців. Одещина — універсальна, адже може задовольнити смаки будь-якого гостя — від тих, хто любить активний спорт, до тих, хто віддає перевагу гастро- чи екотуризму. Відпочинок у нашому краї популярний серед іноземних туристів — з Ізраїлю, Туреччини, Німеччини, Грузії, Молдови, Румунії, Білорусі та Філіппін. Зростає й кількість гостей з Польщі та Австрії», — зазначив голова ОДА Максим Степанов.

Переглядів: 620

Дунайські гостини, або Всім юшкам юшка!

Минулої суботи, 8 вересня, у Вилковому пройшов гас-трономічний екофестиваль «Дунайські гостини».

Кулінарне дійство відбувалося на березі величної ріки. Казан-гігант виготовили спеціально для фестивалю на Кілійському судноремонтному заводі. Його встановили на міцній металевій конструкції, під якою горіло вогнище, а кухарям, щоб контролювати, як булькає вариво, доводилося залазити нагору по драбинах.

Переглядів: 537

Карти Великого Голоду

Упродовж 2016—2017 академічного року головна увага Українського наукового інституту Гарвардського університету (УНІГУ), який займається картографічним проектом «Мапа: цифровий атлас України», була зосереджена на подіях Революції Гідності. Зате весняного семестру 2018-го вчені та фахівці знову повернулися до теми Голодомору. Попередній етап наших досліджень уже став вагомим внеском у вивчення цієї трагедії, а останні дані проекту ще більше сприятимуть всебічному аналізу Голодомору.

Повернення до цієї теми було цілком природним кроком з огляду на її місце та значення в українській історії та в системі наукових пріоритетів УНІГУ. Адже весь картографічний проект «Мапа» почався саме з дослідження Великого Голоду 1932—1933 років, не кажучи про те, що інститут має давню традицію підтримки подібних наукових та видавничих ініціатив (наприклад, «Жнива скорботи» Роберта Конквеста та «Червоний голод: Війна Сталіна проти України» Енн Еплбаум). Крім того, багато вчених, котрі упродовж років стажувалися в УНІГУ, також займалися цією темою.

Переглядів: 4011

Сьогодні — безхатько, завтра — домашній улюбленець

16 вересня в Одесі вже вдруге відбудеться благодійний фестиваль на підтримку безпритульних тварин — «Home Me Fest». Основна мета заходу — пошук господарів для собак і кішок, які наразі живуть у притулках.

Організатори зазначають, що всі тварини-учасники акції будуть щеплені, оброблені від паразитів і повністю готові стати повноцінними членами ваших родин. Вихованців, яких не зможуть доставити на виставку, представлять у вигляді стильних листівок професійних фотографів в окремих фотозонах. Якщо ви плануєте забрати чотирилапого симпатика прямо з фестивалю — прихопіть із собою паспорт.

Переглядів: 389

Найвища статуя

В Індії майже завершили будувати статую, яка стане найвищою у світі, повідомляє BBC Україна.

Висота монумента, що зараз будується у штаті Гуджарат, сягатиме 182 метрів (а разом з постаментом — 240 метрів). Він увічнить Валлаббхаї Пателя — героя боротьби за незалежність Індії, одного із співавторів конституції та творців політичної системи країни. За заслуги перед нацією Патель удостоєний почесного титула Сардар — лідер, вождь.

Переглядів: 405

Чи ж відмовлятися від м’яса?

Дослідження канадських учених спростовує твердження про шкоду м’яса для здоров’я людини. На думку фахівців, збалансована дієта повинна виключати цукор і хліб, але аж ніяк не м’ясо.

У дослідженні університету Макмастера взяли участь 218 тисяч осіб із 50 країн світу. Людей розділили на п’ять груп залежно від раціону, якість якого оцінювалося за 18-бальною системою. Так, здорова дієта отримувала 18 балів, а найшкідливіша — 11. Якість харчування потім зіставляли з частотою розвитку серцево-судинних захворювань і ризиком передчасної смерті.

Переглядів: 1246

Група крові розповість про хвороби

Учені вважають, що про всі хвороби пацієнта може розповісти група крові. Характеристика наборів антитіл, еритроцитів й антигенів свідчить про схильності до тих чи інших проблем.

Власники першої групи крові найчастіше є довгожителями, хоч і схильні до серцево-судинних захворювань та аутоімунних розладів.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua