№ 78 (21988) четвер 13 вересня 2018 року

Переглядів: 447

Правова допомога — поруч

Два роки тому, у вересні 2016-го, в Україні розпочали свою роботу 432 бюро правової допомоги.

25 таких офісів відкрилися й на Одещині, тобто в обласному та кожному районному центрах. Місія та завдання цієї інституції — допомагати громадянам захищати їхні права, надаючи юридичні послуги для вирішення певних життєвих проблем.

Як розповіла на брифінгу, присвяченому другій річниці від дня відкриття правових сервісів, директорка Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Одеській області Світлана Клішина, за цей час до 25 бюро за такою допомогою звернулися понад 33 тисячі осіб, які отримали кваліфіковані консультації, а 3,5 тисячі — захист у судах за підтримки адвокатів чи штатних юристів бюро. Популярними стали і виїзні прийоми громадян, а також адресна правова допомога тим, хто через різні обставини фізично не може дістатися до бюро.

Переглядів: 494

Володимир ГРОЙСМАН: «Припиніть грабувати країну!»

У понеділок на Одещині з робочим візитом перебував прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Тут він ознайомився з перебігом реконструкції злітно-посадкової смуги в міжнародному аеропорту «Одеса», роботою Єдиної оперативної диспетчерської служби «103», новоствореного гінекологічного відділення Одеської міської лікарні №11, центру надання адміністративних послуг «Прозорий офіс» у Київському районі, вантажно-митного комплексу ТОВ «Євротермінал» та митного поста «Спеціалізований» Одеської митниці ДФС.

Нова смуга аеропорту, на будівництво якої уряд вже виділив близько 750 мільйонів гривень, дозволить приймати потужніші повітряні лайнери, включаючи Boeing-767, завдяки чому пасажиропотік може зрости вдвічі. Також у рамках проекту планується встановити світлосигнальне, радіонавігаційне та метеорологічне обладнання для сертифікованого заходу на посадку за категорією III-а (ІКАО), тоді як існуюча смуга сертифікована за категорією І (ІКАО).

Переглядів: 436

ПАНОРАМА ПОДІЙ

Провокаційні та нікчемні

Наміри окупаційної адміністрації РФ провести 11 листопада на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях України так звані «позачергові вибори» ватажків бойовиків та їхніх нелегітимних представницьких органів, грубо порушують зобов’язання Росії як сторони Мінських домовленостей, підкреслюється в заяві Міністерства закордонних справ України.

Як зазначається у заяві, «у разі проведення таких фейкових «позачергових виборів» їхні результати будуть юридично нікчемними, не створюватимуть жодних правових наслідків і не будуть визнані ні Україною, ні світовою спільнотою». Натомість, наголошують у МЗС, ці провокаційні дії Росії свідомо підривають Мінські домовленості і будуть здатні звести нанівець наполегливі міжнародні зусилля з урегулювання ситуації, що виникла внаслідок збройної агресії РФ проти України та окупації нею частини суверенної території держави.

Переглядів: 4290

Прагнеш справедливості — сам дій законно

У вівторок, 11 вересня, відбулася двадцята сесія обласної ради, порядок денний якої містив близько 40 питань. У робочій президії — голова облради Анатолій Урбанський, його заступники — Олег Радковський та Юрій Дімчогло, голова обл-держадміністрації Максим Степанов.

Хвилиною мовчання депутати вшанували пам’ять загиблих 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку (США) під час найбільшого в історії за кількістю жертв терористичного акту, а також усіх жертв терористичних актів.

На пленарному засіданні було схвалено низку рішень, які стосуються діяльності обласної ради та її органів. Так, у штатному розписі апарату облради введено посаду уповноваженого з питань реалізації державної антикорупційної програми. Призначить уповноваженого облрада, але контролюватиме його діяльність Національне агентство з питань запобігання корупції.

Переглядів: 434

За підтримки Євросоюзу

За рахунок секторальної підтримки Європейського Союзу на Одещині реалізують п’ять проектів, які пройшли конкурс-ний відбір серед 507 номінантів з різних регіонів України.

«Одеська область — одна з лідерів в Україні за кількістю поданих проектів — 41. П’ять з них стали переможцями. Їх загальний кошторис складає понад 65 мільйонів гривень: 53 мільйони — це бюджет секторальної підтримки, ще 12 мільйонів — співфінансування з інших джерел. Загалом Одеська ОДА опрацювала понад 60 проектів регіонального розвитку, надаючи консультації місцевим органам самоврядування, громадам та райдержадміністраціям», — підкреслила заступниця голови ОДА Світлана Шаталова.

Переглядів: 630

«Молоко», що втамовує спрагу...

25-28 вересня в Одесі будемо отримувати насолоду і втамовувати спрагу яскравим театральним «Молоком».

Фестиваль українського театру в одинадцяте поспіль пройде в Одеському культурному центрі, що на вул. Василя Стуса, 2б/7. Цьогорічна програма, як і попередні, насичена та різнопланова — від світової класики до постановок сучасних авторів.

З нетерпінням чекаємо на свіже «Молоко» і переглядаємо програму фестивальних днів.

25 вересня

14.00 — «Мірабелла і дракон». Музична пригода для дітей Алли Олешко у постановці театру «Ілюзіон» (Одеса). Велика зала.

17.00 — Церемонія відкриття фестивалю театрів.

19.00 — «Звірячі історії». Маленькі комедії за п’єсою Дона Нігро, «Театр 19» (Харків). Велика зала.

Переглядів: 4161

Чи розвидниться над «Світанком», або Недитячі «забавки» у дитячому притулку

3 вересня до Хмельницького відділення поліції в Одесі надійшла заява від працівника притулку «Світанок», у якому під державною опікою нині перебувають 38 дітей віком від 3 до 18 років (це сироти та діти, відібрані від недбайливих батьків), про те, що один хлопець ходить перед іншими вихованцями голим. І що буцімто цей факт нікого з керівництва закладу особливо не бентежить.

На місце виїхали працівники ювенальної превенції, які виявили, що викладене у заяві начебто трапилося ще наприкінці серпня, а на час перевірки 16-літній хлопець, про якого йшлося, вже переведений до спеціального медичного закладу.

Переглядів: 4140

Шкільні реалії: бійки та булінг

Кожен другий підліток у світі зазнає насильства від однолітків у школі

За даними нового звіту, представленого нещодавно ЮНІСЕФ, кожен другий учень або учениця віком від 13 до 15 років — приблизно 150 мільйонів дітей у світі — повідомляють, що зазнавали насильства з боку однолітків у школах або поблизу них.

У звіті «Щоденний урок:

#ЗУПИНИТИнасильство у школах» підкреслюється, що насильство з боку однолітків є розповсюдженою практикою. Показник такого насильства визначається кількістю дітей, які повідомляють, що стали жертвами булінгу (цькування) протягом останнього місяця або брали участь у бійках упродовж останнього року. Насильство негативно впливає на навчання і добробут учнів однаково у багатих та бідних країнах.

Переглядів: 464

Ностальгійний вечір на кіностудії

До Дня українського кіно

Суботнього надвечір’я на Одеській кіностудії засвітилися вікна першого поверху, але не було очікуваного ажіотажу біля вхідних дверей. Згодом тут можна було побачити майже всіх, хто ще ходить сюди на роботу. Дрібка їх: якась робота на студії ще є. А цього разу вони зібрались тут, щоб відзначити свято українського кіно. А передовсім — згадати колишню славу кіностудії, ту — ще позачвертьстолітньої давнини, хоч українською студія була тоді лише територіально. А свято… Яке нині свято? Є пам’ять, і її треба пошанувати…

Важке становлення української держави у багатьох зродило розчарування та зневіру. Надто в мистецькій сфері, в середовищі людей мислячих, здатних аналізувати й зіставляти. Певна річ, вони не хочуть у минуле, попри те, що саме тоді вони незрідка робили справді гарне кіно. Тодішніх глядачів, приспаних ідеологічною колисанкою, воно зворушувало, брало за серце, обурювало, смішило, дратувало — кого як… Та й сьогодні ще — особливо сьогодні — воно зроджує в їхніх душах ностальгійні мотиви. Хтозна, добре це чи ні — але це природно. В нинішніх умовах — особливо. Та все ж їм дуже важко зрозуміти, що ж таке робиться в країні. А передовсім — чому так занепала їх рідна кіностудія, чому так сталося — людина ж бо мислить категоріями свого особистого життя, й це також природно. І що тут скажеш, окрім лише того, що подібні процеси є таки природними, та якби ж їх у нас не поставлено було з ніг на голову. І все ж десь таки є, мусить бути відповідь, але багатьом вона недоступна, і не їхня в цьому вина. А в тому лишень наша вина, що ми заслуговуємо на таких правителів, яких маємо, що нездатні вилонити зі своєї дрімучості праведників, бо нічого не вміємо доводити до логічного завершення… Втім, це вже зовсім інше кіно, яке, можливо, колись таки буде зняте…

Переглядів: 465

Сцена як місце світобудови

Про шляхи розвитку музичного театру в Україні

Чимало цікавих, різнопланових творчих подій відбулося за дев’ять днів «Оксамитового сезону в Одеській опері». Зокрема, у Золотій залі Літературного музею у рамках фестивалю вперше пройшла конференція, присвячена сучасному музичному театру.

На «Зустрічі у театральній вітальні», а це була щира і глибока розмова, зібралися музикознавці з різних міст, щоб обмінятися думками про розвиток музичних театрів в Україні.

— Сьогоднішня конференція — це своєрідний експеримент, і якщо все піде належним чином, він матиме продовження, — сказала, вітаючи присутніх, директорка Літмузею Тетяна Ліптуга.

Переглядів: 493

Диво від нашого Оперного

Так, Одеський оперний сотворив диво: силою світлої мелодії двох закоханих до нестями сердець, що звучала у класично-чарівній залі впродовж двох годин, воскресив із трагічної легенди стародавніх греків улюбленця Олімпу Орфея і його дружину Еврідіку.

Не сам, зрозуміло, театр виконав оте надзавдання — допомагали боги. А найголовнішим «винуватцем» того небувалого чину був до кінця дійства Крістоф Віллібальд Глюк. Цей чех-селюк, котрий після здобуття музичної освіти у Празі й переїзду до Відня став чи не найвпливовішим маестро опери у Європі, осягнув й італійську «серйозну» сценічну музику, й французьку ліричну трагедію (у Парижі жив-працював у 1773—1779 роках), зумів протистояти поширеній тоді «бундючності» творінь придворних музик і подав приклад використання мелодики народних пісень. Саме звідти простежуються ноти й нотки Глюківської всеперемагаючої мелодії кохання Орфея й Еврідіки.

Переглядів: 468

Культурний десант до Щецина

Виставка відомих одеських скульпторів урізноманітнила програму заходів, які відбулися в рамках ХХІ Днів української культури в Щецині (Польща). Демонструвалася вона на престижних майданчиках міста, зокрема в Залі опери замку князів Поморських та ляльковому театрі «Pleciuga».

Моя розмова з куратором цієї виставки, керівником скульптурної секції Одеської обласної орга-нізації НСХУ, заслуженим художником України Олександром КОВАЛЕМ (на знімку).

— У цокольному приміщенні палацу були представлені 16 робіт п’яти одеських скульпторів: заслуженого художника України, відомого монументаліста Миколи Худолія, Юрія Зільберберга, Клима Степанова, Олексія Кириленка і мої. Виставка організована на запрошення польської сторони. Були митці і з інших областей України, які демонстрували свої роботи у різних видах: живопис, декоративно-прикладне мистецтво, фотомистецтво.

— Хто з офіційних осіб представляв Україну?

Переглядів: 467

У передчутті «Моря акварелі»

Триває підготовка до другої всеукраїнської і міжнародної виставки-бієнале «Море акварелі». Нагадаємо, що її відкриття очікується 20 листопада в Одеському музеї західного і східного мистецтва. До цієї події підготовлений каталог, який нещодавно побачив світ у видавництві «Коло» (Дрогобич).

Видання концептуально витримане у форматі каталогу першого бієнале: розмір, дизайн, спосіб подачі інформації. Хоча є й деякі виграшні відмінності щодо дизайну, наприклад, тактовне введення в роздільні частини жовтого і блакитного тла сторінок. Збережений і принцип наступності — спершу подаються класики акварелі.

Переглядів: 391

Найтитулованіший — «Рішельє»

Минулої суботи, 8 вересня, перед адмінбудівлею на проспекті Шевченка урочисто відзначити День фізичної культури і спорту.

У святі взяли участь як відомі, заслужені майстри, так і юні спортсмени. Заступник голови ОДА Світлана Шаталова та заступник голови облради Олег Радковський вручили кращим спортсменам, тренерам, директорам ДЮСШ, ветеранам та меценатам спорту почесні грамоти.

Переглядів: 400

Табу на галогенові лампи

Із 1 вересня Євросоюз заборонив використання галогенових ламп, повідомляє The Guardian.

Світлодіодні лампи споживають тільки одну п’яту енергії порівняно з галогеновими, відтак відмова від останніх призведе до суттєвого заощадження і дозволить зменшити на 15 мільйонів тонн вуглецеві викиди (близько річного використання електроенергії такою країною, як Португалія).

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net