Про Незалежність і самоідентифікацію
Більшість одеситів та львів’ян розуміють День Незалежності як незалежність від інших держав, а харків’яни — як данину традиції, коли країни світу зазвичай святкують такі дати. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного у цих найбільших містах України з 8 по 13 серпня і презентованого у четвер в «Укрінформі».
У жителів цих міст, зокрема, поцікавилися, як вони розуміють святкування Дня Незалежності України.
Так-от, у Львові 39% опитаних розуміють це свято як незалежність від будь-якої іншої дер-жави, 17% вважають, що воно символізує незалежність від Росії, ще 17% зазначили, що це традиційне свято, 9% розуміють цей день як незалежність від решти республік СРСР, 16% — як незалежність від СРСР.
З-поміж одеситів найбільше — 40% — сприймають це свято як символ незалежності від будь-якої іншої держави. 32% вважають День Незалежності дани-ною традиції, по 8% розуміють його як незалежність від СРСР та від Росії, 5% — не визначилися із відповіддю.
У Харкові найбільше — 39% — тих, хто розуміє День Незалежності як данину традиції, 31% — як незалежність від ін-ших держав, 7% — незалеж-ність від інших республік Радянського Союзу, 6% — незалежність від СРСР, 4% — від Росії й аж 14% респондентів не відповіли на це запитання.
В учасників опитування запитали також про те, як вони себе ідентифікують.
У Львові 59% респондентів сказали, що вважають себе насамперед громадянами України, 26% — жителями Львова, 8% — європейцями, 6% — громадянами світу, 1% — громадянином колишнього СРСР, ще 1% не дав відповіді.
У Харкові більшість респондентів вважають себе в першу чергу харків’янами, 39% — громадянами України, 6% — громадянами колишнього СРСР та по 4% — європейцями і громадянами світу.
Саме одеситами вважає себе більшість опитаних і в нашому місті, 38% — громадянами України, 9% — громадянами колишнього СРСР, 6% — громадянами світу, 3% — європейцями, не відповів 1% респондентів.
Дослідження проводилося Українським інститутом соці-альних досліджень ім. Яременка, центром «Соціальний моніторинг», Інститутом аналізу та прогнозування, Київським прес-клубом. Вибірка опитування становила 800 респондентів у Харкові із похибкою 4,5%, по 600 респондентів — в Одесі та Львові (статистична похибка — 5,2%).
Названі інституції розпочали проект виміру громадської думки міст-мільйонників України, щоб продемонструвати специфіку електоральних уподобань у регіонах.
Передплата
Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!
Вихід газети у четвер. Вартість передплати:
- на 1 місяць — 70 грн.
- на 3 місяці — 210 грн.
- на 6 місяців — 420 грн.
- на 12 місяців — 840 грн.
- Iндекс — 61119
Якщо хочете бути серед тих, хто читає, думає, не погоджується, сперечається, а відтак впливає на прийняття рішень на розвиток свого села чи міста, — приєднуйтеся до спілки читачів нашої газети.
Передплатити газету можна у поштовому відділенні або у листоноші, а також у редакції.
Оголошення
Написання, редагування, переклад
Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:
- літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
- високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
- написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.
Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:
099-277-17-28, 050-55-44-206