№ 63 (21973) четвер 26 липня 2018 року

Переглядів: 446

«Поки Росія не зверне з хибного шляху...»

Через два дні по закінченню військових навчань «Сі бриз-2018», до порту Одеси під прапорами Нідерландів, Туреччини, Румунії та Німеччини зайшли шість кораблів НАТО.

Це кораблі постійних (але окремих одна від одної) груп швидкого реагування Альянсу: Другої військово-морської (SNMG2) і Другої протимінної військово-морської (SNMCMG2).

Ракетний фрегат De Ruyter (F 804) Королівського флоту Нідерландів, який є флагманом Другої військово-морської групи НАТО, і фрегат Fatih (F 242) Військово-морських сил Туреччини пришвартувалися біля причалу Одеського морвокзалу вранці 23 липня. Згодом до них приєдналися фрегат Regele Ferdinand (F 221) ВМС Румунії, судно забезпечення Rhein (A 513) ВМС Німеччини (водночас воно є флагманом Другої протимінної військово-морської групи НАТО), турецький і румунський мінні тральщики — Аnamur та Lt. Lupu Dinescu.

Переглядів: 477

2500 миль вишколу

В Одеській, Миколаївській областях та північно-західній частині Чорного моря завершилося українсько-американське навчання «Сі бриз-2018».

— У складній воєнно-стратегічній обстановці наші партнери із 19 країн на найвищому рівні рішуче засвідчили підтримку України. Я впевнений у нашій ефективній взаємодії на морі, в повітрі та на землі, тобто скрізь, де потрібні спільні дії в ім’я миру і стабільності. Спільним відпрацюванням завдань ми продовжуємо добру традицію морської дружби та партнерства, які з роками ставатимуть ще міцнішими, — зазначив на церемонії за-криття берегової компоненти навчань командувач Військово-Морських сил ЗС України віце-адмірал Ігор Воронченко.

Переглядів: 506

І свого не цураються, й чужому навчаються

Савранський молодіжний центр «Нове покоління» набирає обертів. Напевне, такий технічний термін буде доречним, коли вести мову про діяльність цього нестандартного закладу, де щоразу презентують нові проекти, представляють сміливі ідеї, у цікавому форматі проводять різноманітні тренінги тощо.

Центр почав функціонувати два роки тому. За цей короткий час наша юна зміна вже встигла побувати на громадських слуханнях у Верховній Раді, взяти участь у міжнародних програмах обміну. МЦ реалізував низку фандрейзингових* домовленостей з американськими організаціями, налагодив тісні стосунки з федераціями шахів і бейсболу, Міністерством молоді та спорту України.

Переглядів: 590

«Збираюсь потрохи в Одесу...»

29 липня о 12.00 в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М.С. Грушев-ського (вул. Троїцька, 49/51) відбудеться мистецька акція «Збираюсь потрохи в Одесу…», приурочена 130-річчю приїзду до нашого міста Лесі Українки.

Проект реалізується з ініціативи Одеського обласного центру патріотичного виховання дітей та молоді за підтримки департаменту освіти і науки ОДА.

Переглядів: 468

Дев’ять днів дев’ятого кінофоруму

Дев’ять днів дев’ятого Одеського кінофестивалю промайнули, залишивши посмак нових вражень, цікавих фільмів, продуктивного спілкування, дискусій, презентацій, майстер-класів і вечірок.

Червоною доріжкою, що вела до входу в Одеський театр опери та балету, сходилися на закриття ОМКФ шановні гості, серед яких — зірки європейського та світового кінематографа, організатори і партнери, керівники міста та області.

Переглядів: 3931

99 джебів проти 9

У ніч із суботи на неділю в московському спорткомплексі «Олімпійський» Олександр Усик, здобувши яскраву перемогу над Муратом Гассієвим, став абсолютним чемпіоном світу. На честь володаря поясів WBC, WBO, WBA, IBF, The Ring та Трофея Мохаммеда Алі в Москві переможно лунав Гімн України та здіймався прапор нашої держави.

Цей фінальний поєдинок Всесвітньої боксерської суперсерії (WBSS) мав відбутися 11 травня у Джидді (Саудівська Аравія), але через травму Олександра був перенесений на пізніший термін. Нові торги за право проведення бою виграла російська сторона, тому наш боксер змушений був битися на території суперника. На московський ринг українець виходив під пісню «Браття», де є такі слова: «Не дамо свій край нікому, краще згинемо в бою».

Переглядів: 471

Про технології і корів, космос і здорові амбіції

ІТ — не мода, а необхідність

Насамперед, що таке інформаційні технології (ІТ), якими нині широко послуговуються в усьому світі? Це сукупність методів і засобів, що використовуються для збирання, зберігання, обробки та поширення інформації. Оскільки цей комплекс виконується з допомогою комп’ютерної техніки, під ІТ зазвичай розуміють комп’ютерні технології.

Прийшли вони і в аграрний сектор України. На Одещині одними з перших їх почали застосовувати у СТОВ «ІВА», центральна садиба якого — у селі Єгорівка Роздільнянського району.

Переглядів: 408

Свято добра і тепла

В Одесі відбувся вже дванадцятий благодійний фестиваль «Назустріч мрії», який проводиться за підтримки Асоціації міжнародних та всеукраїнських громадських організацій «CHILD.UA» на чолі з її президентом Євгенією Тимошенко.

Цей фестиваль є унікальним з огляду на те, що дає можливість талановитим дітям із соціально незахищених категорій отримати досвід, практику й підтримку для творчої реалізації у майбутньому. За словами Євгенії Тимошенко, традиційно у ньому взяли участь діти із соціально незахищених категорій, передусім діти із шкіл-інтернатів, діти з родин переселенців та діти з інвалідністю.

Переглядів: 498

Березівська рапсодія

1. Гарна зовні, а всередині?

Радість — таке рідкісне диво на рідній землі, у нашому, здавалося б, уже хронічному лихолітті. А у мене, уявіть, зразу три радості.

Перша — минулої доби на лінії розмежування не загинув жоден наш захисник. Та, на жаль, поранено сімох бійців — земля продовжує насичуватися українською кров’ю.

Переглядів: 705

Підводний першопрохідник

Серед видатних українських постатей, які зробили значний внесок у розвиток світового науково-технічного прогресу, чільне місце належить уродженцеві Вінниччини Стефану Джевецькому. Цей «русский исследователь и изобретатель», як називають його російські ЗМІ, починав свою творчу діяльність у нашому місті й іще за життя був визнаний піонером у галузі підводного та повітроплавання. У 2018-у сповнюється 175 років від дня народження видатного винахідника та 140 років успішних ви-пробувань першої субмарини в Одесі.

Народився майбутній конструктор 26 липня 1843 року в селі Кунка Подільської губернії (нині — Гайсинський район Вінницької області) в родині Кароля та Гортензії (Ярошинської) Джевецьких. Рід Джевецьких був шляхетним і заможним. Батьки Стефана володіли великою кількістю нерухомості, як на території тогочасної Російської імперії, так і за її межами. Мали велику земельну ділянку і в Одесі, на березі Малого Фонтану, де був великий фруктовий сад та розкішна будівля. Відтак син отримав якісну освіту і міг займатися тим, чим сам хотів.

Переглядів: 2415

Сергій Гриневецький: Без спорту нема перспективи

Із Сергієм Гриневецьким, екс-головою Одеської ОДА, народним депутатом трьох попередніх скликань, ми зустрілися в офісі обласної федерації гандболу, щоб поговорити про гандбол.

Із 2015 року Сергій Рафаїлович очолює Федерацію гандболу Одеської області. Не номінально. Сьогодні це основна частина його великої громадської роботи. До того ж Гриневецький — діючий гравець команди ветеранів гандболу «Одеса».

Переглядів: 1561

ДТП: алгоритм безпекових дій

За дорученням голови ОДА Максима Степанова в усіх районах Одещини проведено навчання з ліквідації наслідків ДТП.

«Безпека на дорогах — це гостре питання, якому зараз приділяється чимало уваги. Наприкінці квітня голова облдерж-адміністрації доручив провести оперативні навчання з ліквідації наслідків ДТП. Алгоритм дій відпрацьовували рятувальники, медики та правоохоронці. За необхідності, одразу ж проводилася робота над помилками. Дякуємо регіональному представницт-ву Консультативної місії Європейського Союзу (КМЄС) в Одесі за взаємодію у питаннях цивільної безпеки», — наголосив директор департаменту з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами ОДА Сергій Готко на зустрічі з представниками КМЄС.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorka@i.ua