Переглядів: 535

Бібліотечна складова міждержавних взаємин

Яскравим свідченням поглиблення співпраці в гуманітарній сфері між Україною та Грузією став робочий візит 18—19 липня в Одеську Національну наукову бібліотеку генерального директора Національної парламентської бібліотеки Грузії Гіоргі Кеке-лідзе та голови департаменту бібліотечних ресурсів цієї ж установи Левана Тактакішвілі, який відбувся за сприяння Консула Республіки Грузія в Одесі Торніке Берекашвілі.

Цьогоріч відзначається 100-ліття проголошення Грузинської Республіки і встановлення дипломатичних відносин з Україною. Одеса — місто з чисельною грузинською діаспорою, і, природно, це пояснює підвищений інтерес до культурної співпраці між нашими державами, яка на офіційному рівні почала набирати обертів з підписанням договору про культурне співробітництво у 1993 році (як результат — відкриття Інституту україністики при Тбіліському державному університеті імені Іване Джавахішвілі). Торік подібний візит згаданих поважних осіб відбувся до Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, де з подарованих гостями книжок започатковано Грузинську бібліотеку. Нинішнього травня схожа бібліотека для емігрантів з Грузії створена у Флоренції (Італія).

Багаті фонди ОННБ, партнерство між бібліотекою і культурно-освітніми осередками грузинської общини Одеси, зокрема культурно-просвітницьким центром «Іверія» та школою «Анабана», робить цей заклад унікальним майданчиком для проведення двосторонніх зустрічей і спільних культурних, наукових та освітніх заходів.

18 липня відбулася зустріч з Гіоргі Кекелідзе та Леваном Берекашвілі — «Грузія бібліотечна», на якій візитери подарували національній книгозбірні колекцію грузинських видань, зокрема й у перекладі англійською мовою. Відбулася екскурсія по ОННБ та огляд виставки «Грузія далека і близька». До речі, у відділі рідкісних видань і рукописів зберігається кілька раритетів про цю країну, унікальні фото видів Кавказу ХІХ століття, а також рукопис грузинською мовою ХІІ століття. Зацікавлення викликала книжка «Грузини в Одесі: історія та сучасність» — проект генерального консульства Грузії в м. Одесі за авторства кандидата історичних наук Олександра Музичка.

19 липня в ОННБ пройшла творча зустріч з відомим громадським діячем, талановитим поетом і прозаїком, тележурналістом, організатором першої в Грузії електронної бібліотеки Гіоргі Кекелідзе. Центральною подією заходу стало підписання меморандуму про співпрацю між Національною бібліотекою Грузії та Одеською національною науковою бібліотекою. Під час підписання документа були присутні консул Республіки Грузія в Одесі Торніке Берекашвілі, заступник начальника управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини ОДА Ярослава Різникова, голова Одеської обласної ГО «Іверія» Шорена Гегешидзе. В урочистій обстановці меморандум підписали генеральний директор Національної парламентської бібліотеки Грузії Гіоргі Кекелідзе та в.о. генерального директора ОННБ Ірина Бірюкова (на знімку).

Представники різних установ та об’єднань Одещини, зокрема обласних організацій Національної спілки художників України і Національної спілки журналістів України, Центральної міської мережі бібліотек для дітей і, звісно, господарі зустрічі подарували гостям українські видання.

Завершило захід музикальне вітання за участі молодих вокалістів творчого колективу «Сакартвелло» (художній керівник Акакій Якобішвілі) Кеті Джиджавадзе та Ніколаса Учави, які заспівали знамениту «Суліко». Символічно звучала українська народна пісня «Вербовая дощечка» у пречудовому виконанні Кеті Джиджавадзе. Співробітництво у гуманітарній сфері між Україною та Грузією є логічним продовженням давніх дружніх взаємин між нашими народами та своєрідним містком у майбутнє для змінення взаємоповаги і взаємодовіри.

Володимир КУДЛАЧ.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net