Переглядів: 476

Час просторового планування

В Одесі впродовж двох днів працювала перша національна літня школа «Просторове планування як інструмент розвитку територій», організатором якої виступили фахівці Одеського центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Всеукраїнський захід, у якому взяли участь понад 150 представників із 20 областей, був присвячений питанням планування розвитку територій і містобудування, земельним питанням та стратегічному плануванню. Серед слухачів — землевпорядники, архітектори, голови об’єднаних територіальних громад, незалежні експерти.

Відкриваючи вишкіл, директорка Одеського центру розвитку місцевого самоврядування Юлія Молодожен наголосила громадам, які об’єдналися, на важливості грамотно вести земельні питання, адже від цього залежить подальший розвиток територій. Мета навчань, сказала вона, — набуття теоретичних та практичних навичок, обмін досвідом між ОТГ у сфері планування розвитку територій, земельних питань тощо.

Сергій Хрустовський, керівник Одеського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад, Авангардівський селищний голова, акцентував увагу аудиторії на тому, що в залі зібралася практично вся Україна, а відтак учасники масштабного заходу отримали чудову можливість перезнайомитися, взяти контакти експертів, до яких надалі можна буде звертатися за консультаціями та порадами.

Надія Бєлєнко, начальниця управління з питань містобудування та архітектури Одеської облдержадміністрації, говорила про те, що кожен населений пункт має свої особливості, що ейфорія, яка базувалася на тому, що, мовляв, варто створити ОТГ — і все піде, як по маслу, дуже швидко минула — настав час для серйозної продуманої роботи, важливих рішень, і земельні питання — серед основних.

Учасники заходу говорили про те, що часто вітчизняне законодавство відстає від реальних потреб часу, за яким сьогодні живуть і розбудовуються об’єднані територіальні громади.

Станом на 6 червня із 665 ОТГ, створених в Україні, 199 отримали у своє розпорядження 360 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення, які розташовані поза межами населених пунктів.

Давно очікуваний дозвіл. Однак, наголошували експерти, вкрай важливо грамотно оформити документацію, розібратися в картах і кадастрах, щоб громади не втратили свого. А для цього, зрозуміло, потрібні вагомі знання спеціалістам, які цим займаються.

Серед тем дискусій та майстер-класів літньої школи: земельні аукціони, передача земель об’єднаним громадам; досвід ОТГ у сфері землекористування та розробки містобудівної документації; законодавчі вимоги та практичний досвід створення картографічної основи для здійснення просторового планування; передача повноважень у сфері містобудування органам місцевого самоврядування тощо.

Другий день навчання був виїзним. Учасники літньої школи відвідали чотири локації: Авангардівську і Біляївську ОТГ, а також міста Южне і Білгород-Дністровський, де ознайомилися з напрацюваннями органів місцевого самоврядування у сферах містобудування, просторового планування, управління територіями та створення містобудівного кадастру.

Спілкуючись з гостями, очільник Біляївської ОТГ Михайло Бухтіяров, зокрема, зауважив: «Будь-які процеси управління територіальним розвитком повинні відповідати потребам людей, вирішувати їхні життєві проблеми і на реальній, а не декларативній основі під-вищувати довіру мешканців до влади. Сьогодні тільки тісна, пліч-о-пліч, робота з людьми, по-стійне вивчення та врахування думки кожного дозволила досягти високих результатів — Біляївська ОТГ за підсумками 2017 року досягла першості в Одеській області за показниками фінансової спроможності. Завдяки інвестиційній складовій ми залучили низку проектів міжнародної технічної допомоги в аграрну галузь, працюємо над питаннями передачі земель та підвищення ефективності архітектурно-будівельного нагляду».

Ніна ЗАЛЕВСЬКА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net