Переглядів: 415

Зміни, мов паростки крізь асфальт...

Цими днями в Одесі відбулася конференція проекту «Спроможності chellenge», яку організувала команда платформи «Київський діалог», що об’єднує Київ, Берлін та близько 40 міст-партнерів із 11 областей України.

«Спроможності chellenge» — це програма, мета якої — інкубації, створення або ж істотне посилення громадських проектів у містах та селах.

В одеському ХАБі зібралися громадські діячі з різних куточків області, щоб представити власні задуми та ініціативи.

Координатор програми на Одещині Олександр Славський розповів, що вже проведено три навчальні блоки у різних районах, під час яких учасники створювали власні проекти, спрямовані на позитивні зміни у своєму місті чи селі.

— У багатьох уже були готові ідеї, їм лише довелося допомогти ці задуми перетворити в проекти. Всього взяли участь 60 громадських діячів з різних куточків області. 12 із них привезли свої напрацювання до Одеси, щоб представити спільноті.

У чому ж складність розвитку різних територій нашої області? Чому всі можливості перетягує на себе Одеса? Чому зміни відбуваються переважно в обласному центрі?

Сергій Колебошин, заступник голови облдержадміністрації, розповідає:

— Одеська область — витягнута вздовж морського узбережжя на 600 кілометрів. Південь, Беcсарабія, дуже від-різняється від північних районів. Важлива специфіка області — її національний склад. З минулого залишилося чимало совкового мислення, пасивності, очікування, що хтось прийде і щось змінить. Звичайно, є у нас і свідомі громади. Реформи реально відбуваються там, де люди беруть на себе відповідальність.

Мозаїчні панно для прикраси рідного міста та вільний університет просто неба у Білгороді-Дністровському, кінотеатр під відкритим небом у Курортному, «Екологія руками дітей» в Ізмаїлі, «Сучасний код міста» для Рені, навчально-інформа-ційний центр в етнографічній садибі «У Меланії» в Татарбунарах, вільний читацький простір у Савранській бібліотеці, створення буклету та відеоролика про унікальну народну традицію «Осичківський дідок»… Це лишень деякі з проектів, представлених на конференції. Їх цінність у тому, що вони створені звичайними людьми, які прагнуть змін, і створені самостійно, хоча й за підтримки досвідчених менторів.

Хто перетворить ваше місто чи село у місце, комфортне та безпечне для проживання усіх мешканців? Хто має бути рушієм змін у суспільстві? Варто, нарешті, збагнути, що ніхто, крім нас, цього не зробить. І час братися до роботи.

Ольга ФІЛІППОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua