№ 55 (21965) середа-субота 27-30 червня 2018 року

Переглядів: 478

Час просторового планування

В Одесі впродовж двох днів працювала перша національна літня школа «Просторове планування як інструмент розвитку територій», організатором якої виступили фахівці Одеського центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Всеукраїнський захід, у якому взяли участь понад 150 представників із 20 областей, був присвячений питанням планування розвитку територій і містобудування, земельним питанням та стратегічному плануванню. Серед слухачів — землевпорядники, архітектори, голови об’єднаних територіальних громад, незалежні експерти.

Переглядів: 458

Зміни, мов паростки крізь асфальт...

Цими днями в Одесі відбулася конференція проекту «Спроможності chellenge», яку організувала команда платформи «Київський діалог», що об’єднує Київ, Берлін та близько 40 міст-партнерів із 11 областей України.

«Спроможності chellenge» — це програма, мета якої — інкубації, створення або ж істотне посилення громадських проектів у містах та селах.

Переглядів: 436

Пріоритетне партнерство

У понеділок-вівторок з робочим візитом на Одещині перебував посол ЄС в Україні Хюг Мінгареллі.

Під час перемовин пана посла з представниками обласної влади йшлося, зокрема, про розвиток підприємницької діяльності, прогрес реформ та співпрацю в рамках програм підтримки ЄС Україні.

Переглядів: 4382

Головний оберіг державності і демократії

Дорогі земляки! Щиро вітаю вас із визначним національним святом — Днем Конституції України!

Нехай демократичні засади, що закріплені в Конституції, стануть реаліями нашого буття, а дух законності дійде до серця кожного громадянина нашої держави. Конституція України захищає абсолютні цінності людини — її життя, здоров’я, честь, гідність і безпеку. Завдяки Основному Закону у нас є можливість створити розвинуте громадянське суспільство.

Переглядів: 483

Куяльницький лиман — то унікальна скарбниця

Законопроект «Про оголошення природних територій Куяльницького лиману Одеської області курортом державного значення» вже зареєстровано у Верховній Раді України.

«Нарешті, наша ініціатива щодо присвоєння Куяльнику статусу курорту державного значення — у Верховній Раді! Це важливо. Адже Куяльницький лиман — то унікальна скарбниця. За своїми властивостями він не поступається ізраїльському Мертвому морю. Дякую народним депутатам, що почули! Далі зробимо все, аби довести цю справу до кінця», — підкреслив на своїй сторінці у Facebook голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов.

Переглядів: 586

В гостях у Чорної Діви

Із дорожнього щоденника

«Для кого працює безвізовий режим?» — «Для нас!»

«Коли ж ми вирушимо підкоряти Європу?» — «Вже зараз!»

«Як ми це зробимо, не маючи достатньо коштів?» — «Крок за кроком!»

Відповівши на ці три важливі питання, три подруги, фотограф Галина Юдіна, художниця з костюмів Олена Калмикова й авторка цих рядків, у травні самостійно, не користуючись послугами туристичних фірм, вирушили у подорож з новими біометричними паспортами і побували у чотирьох країнах: Італії, Іспанії, Португалії та Польщі.

Переглядів: 762

Трава з лимонним ароматом

Меліса — одна з найвідоміших пряно-ароматичних і лікарських рослин. Вона містить ефірні олії, має тонкий освіжаючий смак і лимонний запах.

Тож якщо на вашій грядці росте меліса, саме час заготувати її про запас. Траву збирають на початку цвітіння, зрізуючи верхню частину рослини разом з листям. Залишають не менше 10 см стебла. Меліса допускає помірне обрізання молодих пагонів, продовжуючи після цього рости і цвісти. Заготовляють її після обі-ду, в суху, сонячну погоду. Су-шити можна на відкритому по-вітрі, в приміщеннях з постійним припливом повітря, розкладати на підлозі або розвішувати пучками, але обов’язково берегти від потрапляння прямих сонячних променів та високої температури, щоб не випарувалися ефірні олії, бо вони рідкої консистенції і за підігрівання легко випаровуються.

Переглядів: 1884

Албанська квітка у бессарабському вінку

Коли планував поїздку на Дунай, то не збирався обмежуватись вивченням лише українських поселень. Знав, що і до росіян-старообрядців варто завітати, і до болгар, і до молдован, і до гагаузів... І вже точно був переконаний, що не омину албанського села Каракурт. На жаль, не все вдалося побачити, але «зажинок» зроблено непоганий. Головне, що з’явилися друзі-албанці!

Про цю балканську державу ми, на жаль, мало що знаємо. Мальовнича гірська країна на березі Середземного моря... Але навіть якщо розглядати Албанію лише з точки зору туризму і літнього відпочинку, то про сусідню Чорногорію українцям відомо набагато більше. А з точки зору історії?

Переглядів: 415

Просто і надійно

Плями від алкогольних напоїв та пива виводять розчином прального порошку. Зволожте порошок, змочіть у ньому ганчірку, протріть пляму, змийте розчин теплою водою з отцом (1 чайна ложка оцту на 1 л води).

 • Солом’яні килимки треба спочатку витрусити, а потім змочити у теплій солоній воді (1 ст. ложка солі на 1 л води).
 • Плями від кави, чаю на килимі можна видалити розчином гліцерину у воді (1 ст. ложка гліцерину на 1 л води).

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net