Переглядів: 4343

У чеканні свята кіно

Наближається ІХ Одеський міжнародний кінофестиваль, щорічне свято кіно, яке триватиме із 13 по 21 липня.

Організатори пропонують кіноманам насичену фестивальну програму: фільми з різних куточків світу, показ просто неба на Потьомкінських сходах, українські прем’єри, арт-події, професійні заходи та вечірки.

— У цьому році ми отримали фільми із 95 країн — це більше, ніж у 2017-у. Нам надсилали стрічки навіть з Чилі, Ісландії, Нової Зеландії, Танзанії, Тайваню. Лідерами за кількістю заявок традиційно стали країни-члени ЄС: Німеччина, Франція, Іспанія та Італія. Кожна з цих країн на-діслала від 60 до 93 картин, — повідомила президент ОМКФ Вікторія Тігіпко.

На участь у конкурсних програмах було подано 1011 фільмів. Відбіркова комісія залишила 12 повнометражних картин із 19 країн, які змагатимуться за Гран-прі — «Золотого Дюка» та інші нагороди конкурсу.

У національній програмі будуть показані п’ять повнометражних українських фільмів та 13 короткометражних стрічок (детальніше про це читайте у наступному номері газети). Оцінюватиме роботи українських кінематографістів журі національної конкурсної програми, до складу якого увійшли: акторка Катерина Молчанова (Україна), кінорежисер і сценарист Леван Коґуашвілі (Грузія), кураторка Berlinale Co-production Market Мартіна Блайз (Німеччина) та продюсерка Маріанн Слот (Франція).

Традиційно під час фестивалю пройде Film Industry Office та літній кіноринок. Film Industry Office — професійна програма, що складається з трьох конкурсних підсекцій. Новою цьогорічною ініціативою стане мінікоференція Flms: Backstage, на якій говоритимемо про гендерні питання у кіно-індустрії, розповіла генеральний продюсер ОМКФ Юлія Сінькевич.

На відкритті фестивалю, який за традицією відбуватиметься в Одеському театрі опери та балету, очікуємо особливу гостю — знамениту українську акторку, що зіграла понад 100 ролей у театрі та кіно, Героя України Аду Роговцеву. На неї чекає приз — статуетка «Золотий Дюк» за внесок у кіномистецтво.

Прибуде і спеціальна гостя — японська режисерка, наймолодша володарка «Золотої камери» Каннського кінофестивалю (1997) Наомі Кавасе. Вона представлятиме в Одесі свої фільми — «Сузаку», «Червона квітка Місяця», «Тиха вода», «Шара» і «Сяйво».

14 липня відбудеться перфоменс просто неба на Потьомкінських сходах — показ чорно-білої комедії «Safety Last!» («Остання безпека») 1923 року, який проходитиме у супроводі симфонічного оркестру.

Кінопокази відбуватимуться у Театрі музкомедії та кінотеатрі «Родина», а також на території Зеленого театру у парку Шевченка. На одеситів та гостей міста чекають чудові, цікаві враження.

Ольга ФІЛІППОВА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net