Переглядів: 4522

Без Журавського, але з театром видовищ

У вівторок під головуванням очільника облради Анатолія Урбанського і за участі керівника ОДА Максима Степанова відбулася чергова сесія обласної ради.

Перед розглядом порядку денного сесії прозвучало кілька виступів з трибуни, один з яких стосувався вкрай складної ситуації у Піщанському інтернаті (у ньому лікуються психічно хворі), де у кімнатах взимку температура не піднімалася вище 14 градусів. У закладі, що утримується на бюджетні гроші, обурювався депутат від ВО «Батьківщина» Михайло Лазаренко, нема ні радіо, ні телевізора, ні гарячої води. Там — воші і вітрянка. Взимку люди мерзли, але під час перевірки виявилася значна нестача вугілля. Попри все директорка, яка, допустив таке, залишається на посаді. Такого керів-ника, мовляв, треба гнати з роботи. Максим Степанов на це зазначив, що ситуація йому відома і що питання буде вирішене найближчим часом.

Одеська облрада звернулася до Верховної Ради та Кабінету Міністрів з проханням безоплатно передати із державної у спільну власність громад області пам’ятники історії і культури на території санаторію «Лермонтовський».

Питання не значилося в порядку денному, а було з голосу запропоноване депутаткою Іриною Ковалиш («Опозиційний блок») і підтримане колегами.

У проекті рішення сказано, що санаторій «Лермонтовський» є культурною спадщиною Одещини. Обласна рада — власник пам’яток архітектури і містобудування, розташованих на території санаторію: особняка Шпенцера, водолікарні Ісаковича та Люлькімахера. Через часті спроби рейдерського захоплення території санаторію ця спадщина може постраждати, тому й просять уряд передати комплекс у спільну власність територіальних громад області, щоб був законний власник, супроти якого ніхто не піде.

Ще в 2015 році Одеська міська рада ухвалила рішення про оголошення територію «Лермонтовського» парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення. Однак цей статус і досі не присвоєно.

Нагадаємо, колотнеча довкруж санаторію «Лермонтовський» розпочалася з 2015-го, коли його перевели з балансу Фонду держмайна України на баланс Мін’юсту. Співробітники санаторію, а також небайдужі городяни побоюються, що Мін’юст планує прибрати його до рук, а потім просто ліквідувати. Хоча таку інформацію в міністерстві спростовують.

На сесії обласна рада надала згоду на розробку проекту землевідведення для будівництва висотного житлового комплексу на площі Б. Дерев’янка, 1 (поруч з видавництвом «Чорномор’я»). На цій ділянці планується зведення чотирисекційного 10-поверхового житлового будинку. При цьому весь комплекс передбачається розмістити на задньому дворі «Чорномор’я», де зараз стоять гаражі. У новому ЖК повинно бути 160 квартир, з яких облраді забудовник зобов’язується передати не менше 16, тобто 10%. У схваленому депутатами проекті вказується також, що будівництво задумане з метою забезпечення житлом учасників АТО.

Із залу щодо цього прозвучали застереження, мовляв, якщо цільове призначення виділених квартир саме таке, то їх мусять отримати таки ветерани АТО, а не хтось інший.

Потім із кворумом 63 депутати взялися за порядок денний, який містив понад 60 питань.

Проголосували за дострокове припинення повноважень депутатки обласної ради VII скликання Марії Гайдар (відповідно до поданої нею заяви). За результатами засідання Одеської обласної виборчої комісії на звільнене місце обрано наступного за списком від «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» 34-літнього Юрія Басюка, керівника медіахолдингу «Думская».

Із карти нашої держави назавжди зникло село Журавське Саханської сільської ради Ширяїв-ського району, звідки ще у 2000 році виїхали всі жителі. Відтоді туди ніхто не повернувся, хоча за селом залишалися закріплені поштовий індекс та код телефонного зв’язку. Депутати проголосували про виключення Журавського з облікових даних адміністративно-територіального устрою Одещини і це рішення скерували до парламенту для опублікування у «Відомостях Верховної Ради України».

Тепер Одещина без Журавського. Натомість з двома новими комунальними підприємствами — розважальним і охоронним.

Щодо першого, то мета його створення, як зазначається у статуті, — організація різних театралізованих та мистецьких заходів, а також проведення внутрішніх і міжнародних конференцій, симпозіумів, нарад, «круглих столів» та виставок. Має воно гучну назву — «Театр масових видовищ». Очільницею новоствореного КП стала Світлана Холденко, яка понад три десятиліття працювала в Одеському оперному і з чиїм ім’ям не раз пов’язували підкилимні ігрища у театрі.

А щодо другого… Чи то вважаючи, що у нас недостатньо правоохоронних структур, чи що вони не спроможні забезпечити спокій і порядок в області, депутати проголосували за створення Регіональної служби охорони. Предмет її діяльності — охорона майна, у тому числі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області; реагування в межах наданих повноважень на протиправні дії, пов’язані з посяганням на особисту безпеку, життя та здоров’я посадових осіб Одеської обласної ради; контроль за станом майнової безпеки територіальних громад сіл, селищ, міст області; сприяння у межах компетенції охороні громадського порядку під час проведення засідань (сесій) облради, масових заходів тощо.

Охоронців забезпечать засобами зв’язку, транспортом зі спецсигналами та іншими спецзасобами, включаючи ті, для володіння і використання яких потрібні ліцензії та дозволи.

Новостворене підприємство вже отримало керівника: ним став колишній начальник управління ДАІ в Одеській області Микола Михайлов.

Нагадаємо, раніше подібна структура — КУ «Муніципальна варта» — була створена при Одеській міськраді, яка, фактично, нині виконує функції муніципальної міліції.

Під час пленарного засідання більшістю голосів депутати схвалили Антикорупційну програму Одеської обласної ради на 2018 рік, внесли зміни до положення про звання «Почесний громадянин Одеської області». Додали, зокрема, розділ, який визначає порядок позбавлення цієї відзнаки.

Підготувала
Ніна ЗАЛЕВСЬКА.
Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net