№ 50 (21960) четвер 14 червня 2018 року

Переглядів: 564

Сила можливостей

Покращення інформування громадян задля підвищення їхньої обізнаності у євроінтеграційних процесах є критично важливим для ефективності реформ, які відбуваються в Україні. Про це віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила в Одесі під час регіональної конференції, організованої в рамках інформаційної кампанії «Євроінтеграція: сила можливостей».

«Звертаюся до журналістів з проханням приділяти більше уваги євроінтеграції, адже це горизонтальні зміни, які стосуються всієї, без винятку, ваших читацької, глядацької та слухацької аудиторій. Без фахової роботи журналістів нам нічого не вдасться, бо маємо ґрунтовно розібратися в складних трансформаціях. При цьому повинні говорити просто про складне, не спрощуючи до гасел, а навчаючи», — зазначила вона.

Переглядів: 4525

Без Журавського, але з театром видовищ

У вівторок під головуванням очільника облради Анатолія Урбанського і за участі керівника ОДА Максима Степанова відбулася чергова сесія обласної ради.

Перед розглядом порядку денного сесії прозвучало кілька виступів з трибуни, один з яких стосувався вкрай складної ситуації у Піщанському інтернаті (у ньому лікуються психічно хворі), де у кімнатах взимку температура не піднімалася вище 14 градусів. У закладі, що утримується на бюджетні гроші, обурювався депутат від ВО «Батьківщина» Михайло Лазаренко, нема ні радіо, ні телевізора, ні гарячої води. Там — воші і вітрянка. Взимку люди мерзли, але під час перевірки виявилася значна нестача вугілля. Попри все директорка, яка, допустив таке, залишається на посаді. Такого керів-ника, мовляв, треба гнати з роботи. Максим Степанов на це зазначив, що ситуація йому відома і що питання буде вирішене найближчим часом.

Переглядів: 502

Коли вб’ють, звертайтеся...

Одеська громада вимагає захистити активістів

Останні резонансні напади на активістів в Одесі викликали обурення і протести громадськості, але не влади, яка й слова не проронила з приводу того, що сталося.

Наче нічого й не було. Але два гучних кривавих напади за два останніх тижні — поганий сигнал. І для місцевої влади, і для силовиків.

Постраждали проукраїнські патріоти — лідер місцевого осередку «Автомайдану», член Ради громадського контролю НАБУ, ведучий на «UA: Суспільне мовлення» Віталій Устименко і колишній лідер одеського відділення «Правого сектора», а нині — голова місцевого осередку НГО «Небайдужі» Сергій Стерненко. Це дало підстави говорити про політичний і національний підтекст замахів, чергову активізацію проросійських сил і навіть укроїнофобію. Хоча одеські активісти більше схиляються до версії про замовний характер нападів з боку корумпованого оточення міського голови Одеси. І Устименко, і Стерненко були активними опонентами мера Труханова, відкрито й послідовно виступали проти незаконних дій міської влади, проти її корупційних проектів.

Переглядів: 493

У день Росії без Росії

Як у Туреччині запускали новий газогін в обхід північного сусіда

Азербайджан і Туреччина запустили новий газогін в обхід Росії — Трансанато-лійський газопровід (ТАНАП). Його відкриття відбулося поблизу турецького міста Ескішехір. Труба має доправляти газ з Азербайджану через Грузію і Туреччину в європейські країни, кінцева точка — Італія. На запуск об’єкта запросили й Україну. Тож відкривали нову трубу-конкурента Росії чотири президенти: Азербайджану, Туреччини, Сербії та України, йдеться у сюжеті Ірини Герасимової на «5-у каналі» (https://www.5.ua).

У рамках саміту Петро Порошенко провів і двосторонні зустрічі з лідерами Азербайджану та Туреччини. Основна тема — розширення взаємовигідної енергетичної співпраці в тристоронньому форматі: Україна—Туреччина—Азербайджан. Там же Петро Порошенко провів перемовини з президентом Республіки Сербія Александром Вучичем.

Переглядів: 543

Не просто зближення — взаємопроникнення культур

Музикою Сергія Рахманінова в обласній філармонії завершився феєричний фестиваль «Odessa Classics», який став окрасою першої декади червня.

Десятки вечорів класичної музики пройшли у найкращих концертних залах міста за участі майстрів світового рівня і залишили по собі вишуканий посмак чудових вражень.

Центральною подією «Odessa Classics» став концерт на Потьомкінських сходах опен-айр, де музику Моцарта, Баха, Вівальді, популярну класику і саундтреки з кінофільмів слухали близько 10 тисяч осіб.

— Рік тому мені випало долучитися до підтримки фестивалю, і я не могла навіть уявити, що це буде так натхненно, — зворушливо зізналася віце-прем’єр з євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинадцзе. — Така неймовірна кількість усміхнених і натхненних людей свідчить про нашу приналежність до європейської культури. Ми повертаємося на культурну, а отже й на ментальну мапу вільного світу. І сама Одеса з її архітектурою, мультикультурністю і, головне, з її творчими людьми — це чудовий доказ нашої європейської ідентичності.

Переглядів: 2292

Як врятувати Європу

Нещодавно мільярдер та філантроп Джордж Сорос виступив із промовою, в якій прогнозує нову глобальну економічну кризу, що вдарить передусім по Європі. Водночас він оприлюднив план дій, який дозволить Євросоюзу не лише подолати цю кризу, але й вийти із неї потужнішим. А найголовніше — дозволить повернути інтерес своїх членів до подальшої інтеграції.

Цю промову, виголошену в Парижі, нині активно обговорюють провідні європейські економісти. Її основні тези увійшли до статті за підписом Сороса, український переклад якої з незначними скороченнями опублікувала «Європейська правда» (www.eurointegration.com.ua).

Європейський Союз втягнувся в екзистенційну кризу. Впродовж останнього десятиліття все, що могло піти не так, пішло не так.

Переглядів: 764

Синдром росомахи

Від оленячої туші лишилося мало що. Росомаха зжерла огузок й грудину, обгризла хребет, продовженням якого стирчали вигнуті турецьким ятаганом шийні хребці, і тепер, важко звівшись на передні лапи, сіпалася у безсилій люті й хрипко рикала, вишкіряючи ікла, від яких обачно тримаються віддаль навіть ведмеді.

Мій приятель, тайгова людина за природою і єгер за посадою, дивився на мене із поблажливістю. Я підняв руки. Я програв. Я повівся на заклад твердо переконаний, що не може тайговий звір, який вважається одним із найбільш обачних і обережних, який і в лютім голоді кілька діб вичікує, перш як навіть наблизитися до поживи, начисто втратить інстинкт самозбереження і жертиме, скільки бачить. До знерухомлення.

Переглядів: 1024

Василь Фащенко у вимірах межових століть

Підготовлено до друку рукопис книги «Слово про Василя Фащенка: продовження діалогу». Увазі читачів «Чорноморських новин» пропонуємо передмову до цього видання, яку написав Василь Полтавчук — один із учнів професора Фащенка, кандидат філологічних наук, доцент, член Національної спілки письменників України.

І

Людина належить тому часові, у якому минає її життя. Переступити ж межі цього часу, означені датами народження і смерті, спроможне тільки те, що людиною створене: спродуковані нею ідеї, прокладені дороги, зведені мости, споруджені будівлі, написані картини…

Переглядів: 564

Знайти в собі Еврідіку...

В Одеському театрі опери та балету знову аншлаг — прем’єрні покази опери Крістофа Віллібальда Глюка «Орфей і Еврідіка» проходять за повного залу.

Постановники, обравши цей твір, передусім замислилися: як зробити оперу, написану у XVIII столітті, зрозумілою для публіки? Як поєднати вічний сюжет і прекрасну музику із сучасними реаліями, не зіпсувавши при цьому витончений твір у стилі бароко?

— У світі вже давно бум на барокову музику, — каже диригент-постановник Ігор Чернецький. — У театрах звучать А. Вівальді, К. Монтеверді, Г. Гендель. У нашої трупи — невеликий досвід виконання такої музики, тож ми із задоволенням взялися за цю постановку.

Оперу супроводжує невеликий камерний оркестр із клавесином під управлінням самого Ігоря Чернецького. Відповідальність музикантів дуже велика: при такому виконанні виразно чути кожну ноту...

Переглядів: 422

Море року

Цьогоріч в Одесі може зародитися нова молодіжна традиція — тут уже вдруге проходитиме всеукраїнський музично-культурницький проект «ROCKSEA».

Ініціатор — Одеський обласний центр патріотичного виховання та організації дозвілля дітей і молоді (за підтримки департаменту освіти і науки ОДА) — приурочує подію до Дня молоді і Дня Конституції, а відтак проводитиметься «ROCKSEA» у суботу, 30 червня.

Виховання культури сприйняття різних молодіжних напрямків у музиці, сприяння розповсюдженню та популяризації музики українських авторів на півдні України, просвітництво, пропаганда здорового способу життя (територія фестивалю — без алкоголю) та захисту довкілля — такі завдання ставлять перед собою автори проекту.

Переглядів: 662

Тепло рідної землі

Письменнику, краєзнавцю, журналісту, давньому другові «Чорноморських новин» Юрієві СИСІНУ — 75

Нещодавно у видавництві «Друк Південь» вийшла нова книжка Юрія Сисіна «Селіфанова сага» (редактор С. Мефодовський). Зазвичай знайомство з новодруком читач починає з анотації. Зроблю це і я. «Селіфанова сага» — це низка авторських легенд про красу оточуючого нас світу, єднання людини з природою, у якому відповідальність за «братів наших менших» — чи не найважливіший чинник моральності людини».

Юрій Сисін дивовижно цілісний у своїх творчих принципах. Він від початку і до кінця чужий спокусам будь-якої літературної моди. Його творчий почерк складався-визначався у 1970—1980 роки спочатку як журналіста, а згодом і як письменника.

Переглядів: 535

Юрій СИСІН. Як козаки місто заснували

Козаки не боялися війни. Тому й не уникали її, особливо, коли йшлося про захист України, рідних земель. І турбувалися на ній вони не стільки про те, щоб врятувати своє життя, скільки про те, щоб вмерти у бою за рідну землю, як завжди помирали справжні лицарі на війні. А земля? А земля лежала в розорі та немилості Божій. А можливо, Він чекав, поки самі вої схаменуться і візьмуться за плуги та рала, щоб загрузнути їх у рідну землю. Дух осадництва вже блукав у степу між козаками, які ще подекуди пам’ятали і запах ораної землі, і тепло ясеневих чепіг тих рал, які звільняли земні пахощі з віковічного полону степового протистояння.

Татари не тямили обробляти землю. Вона для них була суцільним пасовиськом. Навіть довгі коси своїх дівчат та молодиць у період залицяння вони не заквітчували польовим квітом, а дарували коня.

Переглядів: 464

Час підвищеної пожежної небезпеки

Створення та фінансування місцевих пожежних команд, стан підготовки місць масового відпочинку на воді та протипожежного захисту об’єктів літнього відпочинку — такі питання були винесені на позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яке провів голова ОДА Максим Степанов. Доповідав заступник начальника головного управління ДСНС України в Одеській області Михайло Вовк (на знімку).

Як ми уже повідомляли, в обласному бюджеті на 2018 рік закладено безпрецедентну суму на заходи протипожежної безпеки — понад 111 мільйонів гривень. Усі пам’ятають, що такі серйозні гроші були виділені після трагедії в оздоровчому таборі «Вікторія», де заживо згоріли діти, а стан перевірки систем протипожежної безпеки, особливо в школах, лікарнях, закладах відпочинку, показав, що люди практично не захищені від вогняної стихії.

Переглядів: 482

Свіже дихання

Запах з рота здавна вважався одним із смертних гріхів. Для його запобігання у Стародавньому Римі, наприклад, жували шматочки мастикового дерева.

Хорошим засобом для чищення зубів вважався порошок, приготовлений з пемзи з домішкою мармурового пилу. Щоб дихання було свіжим, жували також плющ або плющові ягоди, змішавши їх порівну з корицею.

Неприємний запах із рота може бути спричинений хворими зубами, проблемами в носоглотці або шлунково-кишковому тракті.

Переглядів: 482

Як здолати комарів

Звичайно, у продажу є багато спеціальних засобів боротьби з комахами, але всі вони токсичні, а багатьом дорослим і дітям не можна ними користуватися: астматикам, алергікам, немовлятам.

Може, вам знадобляться старовинні рецепти боротьби з надокучливими комарами.

Комарів відганяє горілка, на 1 столову ложку якої додають 5—10 ганусових чи валеріанових крапель. Також допомагає гвоздична олія чи 5 г гвоздики (приправи), провареної 5 хвилин у склянці води.

Переглядів: 485

Сам собі кулінар

Закуска «Олів’є-рулет»

Інгредієнти: варена ковбаса — 100 г; картопля — 2 шт.; яйця — 2 шт.; огірки мариновані — 2 шт.; морква — 1 шт.; лист тонкого лаваша — 1 шт; сирок плавлений — 2 ст. л.; майонез — 1 ст. л.

Приготування. Овочі попередньо очистіть і відваріть. Розстеліть лаваш на робочій поверхні, дайте трохи полежати і добре змастіть плавленим сиром.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net