№ 43 (21953) субота 19 травня 2018 року

Переглядів: 6249

Позачергові питання

У четвер, 17 травня, відбулася позачергова сесія обласної ради, скликана з ініціативи голови облдержадміністрації Максима Степанова.

Порядок денний пленарного засідання містив одне питання: про внесення змін до обласного бюджету на 2018 рік, однак під час сесії на пропозицію депутатів до нього додалося ще кілька.

Голова облради Анатолій Урбанський привітав депутатський корпус з Міжнародним днем вишиванки, зауваживши, що цього дня дехто з колег-обранців одягнув на сесію вишиту сорочку. «Сьогодні ми відзначаємо самобутнє та яскраве свято — День вишиванки. Цей елемент українського національного одягу є частиною нашого етносу, невід’ємною складовою української історії та культури, що займає гідне місце у скарбниці світових цінностей», — підкреслив він.

Переглядів: 499

Реанімаційна програма для дунайських портів

Виїзна розширена апаратна нарада Одеської обласної державної адміністрації 16 травня відбулася у Ренійському районі під головуванням керівника ОДА Максима Степанова. У її роботі взяли участь очільники РДА, структурних підрозділів ОДА, територіальних представництв центральних органів виконавчої влади.

Максим Степанов, голова Одеської облради Анатолій Урбанський та керівник Адміністрації морських портів України Райвіс Вецкаганс відвідали Ренійський морський порт, де обговорили план дій щодо реанімації портів на Дунаї.

Це підприємство впродовж останніх трьох десятиліть потерпає від великих економічних збитків. Якщо у 1989-у річний обсяг перевалки вантажів становив понад 10 мільйонів тонн, то торік — лише близько 1,5 мільйона. В останні десятиліття Реній-ський порт був орієнтований на транзитні перевезення вантажів, здебільшого на транспортування до Європи російського вугілля та нафтопродуктів. Та у зв’язку з агресією РФ співпрацю з її компаніями припинено.

Переглядів: 524

Новий алгоритм екстреної допомоги

Голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов представив пілотний проект з реформування екстреної (невідкладної) медичної допомоги.

«Розвиток екстреної медицини — питання національної безпеки. Ми йдемо по шляху створення відділень такої допомоги. Наша пропозиція полягає в тому, щоб запустити вертикально інтегровану систему, яка об’єднає службу невідкладної медичної допомоги з раннім госпітальним рівнем. Екстрена допомога надаватиметься в сучасних від-діленнях на базі центральних районних лікарень. Переконаний, відпрацювання такого алгоритму набагато покращить якість цієї допомоги. Вважаю, цю модель можна поширити на території не лише Одеської області, а й усієї України», — сказав Максим Степанов на нараді директорів центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф з членами робочої групи, народними депутатами та експертами МОЗ України, що відбулася 14 травня.

Переглядів: 446

До Шевченка на раду

В українському календарі 22 травня посідає непересічне місце, адже цей день освячений іменем Тараса Шевченка, його поверненням, як і заповідав, у рідну землю.

Ще тоді, у травні 1861-го, останній путь великого сина України супроводжувався неабияким сплеском національного духу. І донині, а особливо — в роки переслідувань і репресій, придушення всього українського, ця дата зостається символом боротьби за волю і правду, за права і гідність нашого народу.

Переглядів: 1510

Треті кодимські фестини

Познайомитися з культурою Південного Поділля, послухати фолк-музику та скуштувати місцевих традиційних страв зможуть гості етнофестивалю «Кодима-фест», що відбудеться 26—27 травня в селі Івашків Кодимського району.

На фестивалі, який проходитиме на Трійцю, працюватимуть сім тематичних локацій. На одній з них кобзарі та лірники виконуватимуть старі українські мелодії. Малечу розважатимуть казками, майстер-класами та іграми на дитячому майданчику.

Переглядів: 475

Інклюзивна освіта — рівень свідомості нації

17 травня Одещина приєдналася до національного проекту з розвитку інклюзивного освітнього середовища. Цього дня дружина президента Марина Порошенко та голова ОДА Максим Степанов підписали меморандум про долучення області до проекту Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта — рівень свідомості нації».

За словами Марини Порошенко, наразі в Одеській області працює 108 інклюзивних шкіл, у яких навчаються 465 учнів з особливими освітніми потребами. Порівняно з минулим роком показник охоплення інклюзивною освітою збільшився вдвічі, але, попри це, доступ до неї має наразі менше 1% «особливих» дітей.

Переглядів: 540

Сенс нашої боротьби

Продовження. Початок у номері за 18 травня.

Для найбільшої потуги світу — США — Московія є ворогом, але звичним і прийнятним. Московію як імперію могли цілком знищити ще на початку ХХ століття, після використання її як гарматного м’яса для перемоги над Німеччиною та Австрією у Першій світовій війні. Але оскільки ця війна не вирішила всіх глобальних проблем тогочасного світу і потрібна була ще одна війна, то Московії допомогли перефарбуватися у Радянський Союз, добре озброїли і знову використали в якості гарматного м’яса вже у Другій світовій війні для чергової, а можливо, й остаточної перемоги над Німеччиною та Австрією.

Після спустошливих світових воєн Європа тепер уже ні для кого не становить небезпеки. Але на Сході Євразії виникла нова надпотуга — Китай. Китай на шляху дивовижного зростання своєї могутності повторив шлях Радянського Союзу у передвоєнні роки. Але необхідний для цього потужний творчий, фінансовий і технологічний імпульс він отримав, на мою думку, вже переважно не зі Сполучених Штатів, а з Європи.

Переглядів: 6092

Юлія ТИМОШЕНКО: Нова сильна команда супроти руйнівних впливів

Україна впродовж останніх чотирьох років перебуває під негативним зовнішнім управлінням. Частина великих транснаціональних фінансових олігократій за сприянням корумпованого керівництва країни грубо і цинічно заробляють на нашій державі. Про це заявила лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко в ефірі телеканалу «NewsOne».

Політик наголосила, що питання зовнішніх впливів треба розділяти на позитивний аспект, як-от підтримка США, ЄС чи МВФ, і на бажання отримати вигоду із слабкості країни.

Переглядів: 437

Півмільйона на телят

Майже півмільйона гривень з державного бюджету отримають домогосподарства Одещини, які обзавелися молодняком великої рогатої худоби і вчасно подали відповідні документи.

Загалом правом на отримання бюджетної дотації скористалися 277 наших селян, повідомив начальник управління аграрної політики облдержадміністрації Іван Петрів. На їх особисті рахунки надійде від 300 до 2500 гривень на одну тварину.

Переглядів: 456

Духовний фундамент Українського світу

На нещодавньому засіданні проводу Спілки офіцерів України в Одеській області ухвалили звернення на підтримку створення в Україні єдиної автокефальної помісної церкви. У ньому, зокрема, йдеться:

Об’єднання українського православ’я у єдину автокефальну помісну церкву — життєва необхідність нинішнього непростого, фактично воєнного, часу. Щоб протистояти кремлівській агресії і перемогти путінський імперський режим з його ідеєю великодержавного «русского міра», необхідна, в першу чергу, духовна єдність української нації. Нам потрібно не скиглити, не оборонятися, а наступати — творити свій потужний УКРАЇНСЬКИЙ СВІТ. Духовним фундаментом його і має стати єдина Українська православна церква.

Переглядів: 421

Аграрна частка експорту

У першому кварталі 2018 року Україна збільшила експорт тваринницької продукції. Зокрема, зарубіжні поставки м’яса птиці зросли до 75 тис. т проти 65 тис. т за відповідний період 2017-го, вершкового масла — втричі (із 3 тис. т до 9 тис. т), яєць — удвічі (26 тис. т), поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов.

Загалом же, зазначив він, за даними Державної служби статистики України, експорт агропродовольчої продукції у січні-березні 2018-го склав 4,4 млрд дол. США, що на 0,2 млрд дол. (на 4,5%) менше відповідних показників першого кварталу 2017 року.

Переглядів: 795

Де амброзія — там біда

Амброзія родом з південно-західних регіонів Північної Америки, де й дотепер росте у ви-гляді кущів та напівкущів. У літературі можна знайти опис понад 40 видів цієї рослини. В усіх словниках головне значення слова «амброзія» (з грецької перекладається як безсмертя) визначається як їжа олімпійських богів, що дає вічну юність та безсмертя.

В Україні амброзію полинолисту було ідентифіковано у ХХ столітті, а саме в 1925 році, у передмісті Києва. Під час Другої світової війни її ареал значно розширився, а в післявоєнний час розповсюдження цієї рослини набуло характеру екологічного вибуху.

Переглядів: 556

«Рідна моя земле, я почув твій подих...»

Привітання-посвята від Дмитра Павличка

Моє знайомство з Дмитром Васильовичем Павличком триває вже більш як півстоліття.

Ми зустрічалися в Одеському будинку творчості письменників, разом виступали перед юною аудиторією в таборі «Молода гвардія», на зуст-річах зі студентами. За його підтримки я розпочав активну перекладацьку практику. Зокрема, був представлений трансляціями творів одного з керівників Варшавського повстання проти імперської Росії 1794 року генерала Якуба Ясін-ського і знаного поета другої половини ХХ ст. Тадеуша Новака. Ці мої переклади були опубліковані у першій Антології польської поезії у двох томах (1979).

Переглядів: 426

Кілійська стежка до Франка

Марія Морозан із Кілійської ЗОШ №3-ліцей перемогла у престижному всеукраїнському конкурсі «Стежками Франка», присвяченому творчості видатного українського письменника, вченого і громадського діяча.

Її робота «Свято мови», підготовлена спільно з учителькою Іриною Штегеран, отримала найвищу оцінку від поважних членів журі, серед яких — онук видатного українця, учений-інженер, дипломат, громадський діяч, популяризатор творчості Каменяра, кандидат технічних наук Роланд Франко.

Переглядів: 462

Грошова підмога конкурсу

Уряд збільшив розмір премії для переможців і лауреатів Всеукраїнського конкурсу «Учитель року», прив’язавши його до мінімальної зарплати. Відповідне рішення Кабмін ухвалив 16 травня, затвердивши зміни до положення про конкурс.

Зміни передбачають, що сума винагороди тепер становитиме для переможців — п’ять мінімальних заробітних плат (наразі це понад 18,6 тис. грн), а для лауреатів: чотири — за друге місце (майже 15 тис. грн) і три — за третє місце (близько 11 тис. грн). Раніше розмір винагороди для переможців і лауреатів становив 5 тис. грн, 3 тис. грн та 2 тис. грн відповідно.

Переглядів: 431

12-річний Назар — мер Вінніпега

12-річний українець Назар Вижниця став на один день дитячим мером Вінніпега (Канада), повідомляється на сайті мера міста Браяна Боумана.

У вівторок, 15 травня, Назар приєднався до свого старшого колеги і брав участь у різних заходах та зустрічах. Одна з них — зустріч з комітетом муніципальної поліції, де хлопець запропонував свої ідеї щодо підвищення рівня безпеки у місті, які, зокрема, стосувалися зовнішнього освітлення. А першим листом, на який відповів дитячий мер, стала кореспонденція від Конгресу українців Канади.

Переглядів: 6122

«100% життя — 100% толерантності»

У неділю, 20 травня, із 17.00 до 20.00 на Грецькій площі Одеси пройде акція «100% життя — 100% толерантності».

Щорічно кожної третьої неділі травня весь світ відзначає День пам’яті людей, які померли від СНІДу. Неурядові організації нашого краю, члени БО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ», МБФ «Альянс громадського здоров’я» та бізнес-структури, за підтримки міської влади, традиційно (вже 15 років поспіль) об’єднують свої зусилля для проведення широкомасштабної акції. Її стратегію й концепцію відображає гасло «100% життя — 100% толерантності».

Переглядів: 478

«Так... Але... Давайте...»

Формула, за якою можна швидко нейтралізувати будь-яку претензію

Час від часу всім нам доводиться вислуховувати претензії — від близьких, колег, клієнтів, партнерів і просто випадкових людей. Реагуємо ми на них по-різному: залежно від характеру, віку, темпераменту, виховання.

Буває, що почуття образи нас буквально переповнює. Що ж робити в такій ситуації? Чи можна таки отримати користь з почутої критики? Можна! Якщо використовувати одну чарівну формулу, яка нейтралізує будь-яку претензію. Цю формулу описала в своїй книзі «Успіх — справа особиста» психолог Марина Мелія.

Переглядів: 528

Картопляна смакота

Гуляш з тертюхами

Інгредієнти: 1 кг свинини;

1—2 цибулини; сіль, перець, лавровий листок; 1 кг сирої картоплі, 300 г — вареної; 1—2 столові ложки борошна.

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

(048) 767-75-67, (048) 764-98-54,
099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: cn@optima.com.ua, chornomorka@i.ua