Переглядів: 481

І «джавеліни», і кібербезпека

На прес-брифінгу, який відбувся 3 травня, у Всесвітній день свободи преси, офіційний представник Держдепу США Хізер Нойєрт підтвердила, що протитанкові ракетні комплекси Javelin доставили в Україну ще кілька тижнів тому.

«Я знаю, що багато зацікавилися поставками ракет Javelin в Україну. Можу сказати, що це питання лежало на столі впродовж дуже довгого часу, перш ніж ми, ще в 2017 році, оголосили про рішення президента передати Україні ракетні комплекси Javelin. Їх доставили кілька тижнів тому», — сказала вона і підкреслила, що якщо медіа дізналися про доставку Javelin тільки зараз, то це свідчить: відповідальні відомства добре впоралися зі своїм завданням.

Окрім того посадовець розповіла про візит помічника держсекретаря Весса Мітчелла в Грузію та Україну, за підсумками якого США вкотре підтвердили свою позицію щодо суверенітету і територіальній цілісності Грузії в її міжнародно визнаних кордонах, а також незмінність позицій щодо Бухарестської декларації 2008 року, за якою Грузія стане членом НАТО.

Щодо візиту в Україну Хізер Нойєрт повідомила: «2 травня секретар-помічник держсекретаря Мітчелл прибув у Київ, де зустрічався з президентом Порошенком, прем’єр-міністром, іншими високопоставленими українськими лідерами. Помічник держсекретаря США підтвердив нашу непохитну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України перед лицем російської агресії, що триває. Він наголосив на важливості дотримання Україною умов кредитного пакету МВФ, що включає в себе створення авторитетного антикорупційного суду відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії. Він також оголосив про додаткову допомогу Україні — ще 5 мільйонів на кібербезпеку. Нарешті, помічник держсекретаря Мітчелл ще раз підтвердив нашу відданість підтримувати Україну в її просуванні по шляху до НАТО та євроатлантичної інтеграції, у тому числі важливість прийняття відповідного закону про національну безпеку».

На брифінгу, що проходив, як уже мовилося, у Всесвітній день свободи преси, багато говорили про інформаційну безпеку, загрози і виклики, з якими стикаються журналісти в усьому світі.

Нагадаємо, 1 березня Державний департамент США схвалив продаж Україні 210 протиракетних комплексів Javelin та 37 пускових установок до них на загальну суму близько 47 мільйонів доларів. Оборонний бюджет США на 2018 фінансовий рік передбачає надання нашій державі 350 мільйонів доларів оборонної допомоги, зокрема і можливість передачі летальної зброї.

Чорноморські новини

Передплата

Найкраща підтримка — ПЕРЕДПЛАТА!

дворазовий вихід (четвер та субота з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 50 грн.
 • на 3 місяці — 150 грн.
 • на 6 місяців — 300 грн.
 • на 12 місяців — 600 грн.
 • Iндекс — 61119

суботній випуск (з програмою ТБ):

 • на 1 місяць — 40 грн.
 • на 3 місяці — 120 грн.
 • на 6 місяців — 240 грн.
 • на 12 місяців — 480 грн.
 • Iндекс — 40378

Оголошення

Написання, редагування, переклад

Редакція газети «Чорноморські новини» пропонує:

 • літературне редагування, коректуру, комп’ютерний набір, верстку та тиражування текстів;
 • високопрофесійні переклади з російської на українську і навпаки;
 • написання статей, есе, промов, доповідей, літературних, у тому числі віршованих, привітань.

Команда висококваліфікованих фахівців газети «Чорноморські новини» чекає на Ваші замовлення за телефонами:

099-277-17-28, 050-55-44-206

 
Адреса редакції
65008, місто Одеса-8,
пл. Бориса Дерев’янка, 1,
офіс 602 (6-й поверх).
Контактна інформація
Моб. тел.: 050-55-44-206
Вайбер: 068-217-17-55
E-mail: chornomorski_novyny@ukr.net